Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: sistem de alarma
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment > Car Security - Alarme Auto
kobra_bc
unde pot gasi si eu schemele de montaj pt 2 sisteme de alarma? unul este PILOT care se gasea in metro la oferta cu tot cu inchidere centralizata, nu mai stiu exact modelu iar unul este daca nu ma insel primul model de alarma care se punea pe dacie, cel cu telecomanda neagra cu 2 butoane, unul negru si unul verde.am sa incerc sa vad exact ce model sunt.
si inca o intrebare, daca mi sa stricat ultima telecomanda de la alarma pot sa fac cumva sa pot folosi alta telecomanda de la alt sistem de alarma?

scuzati calitatea imaginilor.acestea sunt telecomenzile de la sistemele de alarma in cauza
hyena
presupun ca asta cautai
astea sunt de la alarma + inchidere centralizata Pilot luate din cora tot asa la oferta

inca nu m-am prins care si cum se leaga
kobra_bc
da,cred ca asta e cea pilot (are telecomnda la fel?), mc mult dar mai imi trebuie si la cealalta. si un raspuns la faza cu telecomanda daca sar putea ar fi perfect
hyena
arata cam asa nu e mare diferenta
eu zik k e evident k e vb de aceasi fabricatie biggrin.gif
cu a2-a nu te pot ajuta
gogosaru19
QUOTE(hyena @ 30 Jan 2009, 23:23)
arata cam asa nu e mare diferenta
eu zik k e evident k e vb de aceasi fabricatie biggrin.gif
cu a2-a nu te pot ajuta
*


o fi buna de ceva ca nu am montato inca ? wacko.gif de asta mi-am luat si eu din cora la promotie 110ron alarma+inchidere
kobra_bc
la mine are mufa aia lunga cat toata suprafata, ma refer la uc.e bunicica, eu am luato pt inchiderea centralizata mai mult ca oricum nu ma lasam pe baza ei
hyena
am vazut tot in Cora DOAR inchiderea centralizata e 55 ron
eu am zis k dak tot dau un ban sa imi iau si alarma cu toate k nu se mai fura dacii
kobra_bc
pai motivul pt care am luat setul a fost ca sa nu mai descui masina cu cheia ca oricum numi faceam griji de furt

31 Jan 2009, 14:51:
poze cu unitatile de la alarma, poate ma lamureste si pe mine cineva cu niste scheme sau cu problemele cu telecomanda.
loganfan2008
vreau sa cumpar un sistem de alarma pentru o D1300 si un actuator pentru usa de la sofer deoarece la restul usilor si la portbagaj am blind-uri tip anti-furt.
Intrebarea este daca se poate lega comanda de le actuator la alarma astfel incat o data cu activarea/dezactivarea alarmei sa se incuie/descuie si usa de la sofer?
Minel
QUOTE(loganfan2008 @ 1 Feb 2009, 12:57)
.
Intrebarea este daca se poate lega comanda de le actuator la alarma astfel incat o data cu activarea/dezactivarea alarmei sa se incuie/descuie si usa de la sofer?
*




Da se poate , asa eu la a mea rolleyes.gif , conteaza doar tipul alarmei !
loganfan2008
adica ce trebuie sa urmaresc la aceasta? de exemplu tu de care ai?
PS: e adevarat ca alarmele THOR sunt cele mai bune pentru D1300 sau care este dupa parerea voasta ?
kobra_bc
se poate intampla ceva daca in loc de o baterie de 12V 23A pun la telecomanda de la alarma una de 12V si 27A? poate dauna diferenta de 4 A in plus telecomenzii sau sitemului de alarma?
Ov
QUOTE(kobra_bc @ 31 Jan 2009, 00:35)
poze cu unitatile de la alarma, poate ma lamureste si pe mine cineva cu niste scheme sau cu problemele cu telecomanda.
*



manualul pt alcar il gasesti aici: http://www.roel.ro/

tb sa-ti faci cont la ei ca sa poti downloada pdf-urile

EDIT:
mi-am adus eu aminte parola si am luat manualele
kobra_bc
am gasit si eu intrun final, mc oricum.si am gasit si pt cea de a doua. este PILOT YT-A400

dar tot nu sunt lamurit daca pot face cumva sa folosesc telecomanda de la PILOT la cea ALCAR. sad.gif
Rama2009
mi-am cumparat si eu o alarma pilot cum are hyena cu inchidere ptr dacia 1300 din 77 si mi-a zis unu la service de montare ca nu merge, ca trebuie schimbat butucu de la usa, ca trebuie data gaura in portiera
are cineva montata alarma cu inchidere pe o dacia 1300 fara sa faca modificarile astea?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.