Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: STOPURI TRANSPARENTE
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
tazzz
Ma gandesc de mult la ideea asta dar am recurs la autocolant pentru ca nu e o solutie permanenta si cand ma plictisesc pot sa renunt la ele imediat...pe cand daca le vopsesti tre sa le schimbi smile.gif

Probabil ca se poate face fara probleme intr-un service...isi bat aia capul cu ce sa-ti dea pe stopuri ca sa tina vopseaua, doar sa iti delimiteze bine zonele ce nu trebuie acoperite wink.gif

Tot niste stopuri clare ar da mai bine daca am gasi unde sa le facem...vreo firma care se ocupa cu mase plastice? Eventual sa ia matrita de pe sticlele normale si sa le refaca cu plastic incolor...Ma gandesc ca probabil o matrita ajunge la vreo 500 euro?...Poate se baga cineva la o mica afacere si incepe sa le produca? ph34r.gif happy.gif
juristul2000
Minunate realizari,pacat ca sunt cam tarzii.Felicitari tazz
tonyX
QUOTE(Logan_Galben @ 5 Mar 2006, 02:20)
ooo usor fratilor...tata face taxiu nu eu smile.gif da pur si simplu negru cu galben se asorteaza de minune....io zic ca ar da mai bine stopurile negre decat cele transparente pe cul galbena....totusi aici e chestie de gusturi si nu se discuta biggrin.gif da daca nu se desface stopu cum draq se schimba becurile daca se ard...
off: Va inteleg "respectul" vostru fata de taximetristi...si eu am boala pe ei....opresc mereu unde nu trebuie de incurca toata circulatia....dar va spun sincer ca tatal meu nu face chestii dastea...ma rog poa mai scapa si el cate una 2...dar chiar respecta regulile de circulatie...chiar ma cearta cand mai tai o linie continua sau cand mai depasesc viteza...Cand mai vedeti taxiuri sau maxi taxi ca opresc neregulamentar datile cate un claxon dala de 5 secunde k sa stie omu de cel claxonezi(asta e una dintre nebuniile mele)
*


Cind cineva se gindeste la vopsirea stopurilor oare se gindeste doar la el. Deunazi era sa-l trosnesc pe unul cu o dacie 1310 "tunata" cu stopuri de-astea vopsite. Pai fratilor, cine mama.........cu va vede pe voi noaptea sau in zilele cu soare puternic. Si daca va trosneste una va umflati ca el e de vina. mad.gif Fantastice idei le vin unora. 022.gif Nu te supara, dar cam asta e adevarul.
razvant
QUOTE(tazzz @ 8 Mar 2006, 02:43)
Ma gandesc de mult la ideea asta dar am recurs la autocolant pentru ca nu e o solutie permanenta si cand ma plictisesc pot sa renunt la ele imediat...pe cand daca le vopsesti tre sa le schimbi smile.gif

Probabil ca se poate face fara probleme intr-un service...isi bat aia capul cu ce sa-ti dea pe stopuri ca sa tina vopseaua, doar sa iti delimiteze bine zonele ce nu trebuie acoperite wink.gif

Tot niste stopuri clare ar da mai bine daca am gasi unde sa le facem...vreo firma care se ocupa cu mase plastice? Eventual sa ia matrita de pe sticlele normale si sa le refaca cu plastic incolor...Ma gandesc ca probabil o matrita ajunge la vreo 500 euro?...Poate se baga cineva la o mica afacere si incepe sa le produca?  ph34r.gif  happy.gif
*


Nu e suficient ca plasticul ala sa fie incolor.Gindeste-te cu ar fi sa se vada prin el becurile chioare... Trebuie lucrat si la dispersor daca vrei sa iasa ceva frumos Eu cred ca doar o firma de profil poate face ceva de calitate , restul sunt improvizatii si bani aruncati aiurea
tazzz
@juristul2000: cum adica tarzii?

@razvant: de ce trebuie modficat si dispersorul?...mie imi convine sa fie plasticul incolor si sa am becuri colorate inauntru...chiar arata destul de bine din pct meu de vedere ph34r.gif

chiar as vrea sa gasesc plasticul ala incolor biggrin.gif
juristul2000
QUOTE(tazzz @ 10 Mar 2006, 04:16)
@juristul2000: cum adica tarzii?

@razvant: de ce trebuie modficat si dispersorul?...mie imi convine sa fie plasticul incolor si sa am becuri colorate inauntru...chiar arata destul de bine din pct meu de vedere ph34r.gif

chiar as vrea sa gasesc plasticul ala incolor biggrin.gif
*


adica look la a mea din noiembrie facuta asa.!!!
razvant
QUOTE(juristul2000 @ 10 Mar 2006, 08:48)
adica look la a mea din noiembrie facuta asa.!!!
*


sa zicem "interesant" dar nu mai mult....
liviu_canja
Multa munca iar rezultatul este sub asteptari...
Andy LGN
Am fotografiat cu mobilul un Logan cu un stop transparent

Sorry pt calitatea pozelor
Logan_Galben
Stopu ca stopu,dar interesant pare eleronu ala...
rhadoo81
Asta imi da o idee comunista: hai sa ne unim cate doi sa punem bani de un set de stopuri transparente, si le purtam o saptamana unul o saptamana celalalt smile.gif)
Acum ca sa fiu on-topic, arata interesant stopul, pacat ca nu aveam o poza mai clara sa se vada si cum e finisat.
tgmpupy
eleronul este din targ din vitan
tazzz
Proprietarul masinii aleia este membru...Sigur a postat pe aici pe undeva, sunt poze cu masina...etc

Da nu inteleg treaba cu 1 singur stop smile.gif)
bassfreak
un stop transparent, si unul gazat smile.gif
poate facea doar o proba...
liviu_canja
proba? la ce?
sa vada in care parte se vede mai bine cand apesi pe frana?
adica - daca este lovit in stanga sa in dreapta?
Apolodor
Le-o fi avut omu pe amandoua dar l-o fi dat gata pe ala din dreapta si l-a pus pe cel original . Si acum asteapta sa se dea gata si asta din stanga biggrin.gif .Si daca e si pe forum si nu ne-a prezentat si noua o poza "oficiala" ................... Rusinica , rusinica, rusiniiiiiiiica tongue.gif
rhadoo81
Eu am tot intrebat oameni care lucreaza in domeniul maselor plastice daca se poate face asa ceva. Zice lumea ca trebuie o matrita speciala care e foarte greu de facut din cauza compartimentarii interioare. Ma bate gandul sa ma apuc de un "bisnis", dar nu stiu cat de bine s-ar vinde, si cat va iesi costul maponerei si al materialelor incat sa fie rentabil si ca pret de vanzare.
Ice_2k
QUOTE(tazzz @ 5 Mar 2006, 16:22)
n-am gasit autocolant in culoarea caroseriei asa ca am folosit negru mat
*



Daca aveai masina perla ce faceai? blink.gif Puneai rosu pentru ca altceva n-ai gasit? (vezi semnatura). No offense, doar parerea mea.
tazzz
intai a fost un exercitiu...si dup-aia a ramas asa...
...peste vreo luna ma plictisesc si le dau jos...nu e o solutie permanenta smile.gif
tonyX
In sfirsit inca o serie de stopuri transparente. Detalii pe www.4tuning.ro
tazzz
Unde?...Acolo unde erau si farurile?...Is aceleasi stopuri!
tgmpupy
unde?
Fan_Logan
cool.gif
tedy
Misto stopurile,dar parerea mea e ca se vedeau si cu portbagajul inchis.Sau de fapt trebuia sa se vada si altceva?frumoase si cred ca scumpe,bafta.
PS: noroc ca ti-a batut blitul in numarul de inmatriculare,ca altfel trebuia sa investesti iar in portbagaj....pt niste stopuri amarate wink.gif,glumeam
bassfreak
este de la 4tuning show poza, nu este masina lui fan logan
rhadoo81
Am fost si eu la 4Tuning day. M-am imbolnavit incurabil. Stopurile transparente si Angel Eyes de Logan. O sa pun si cateva poze mai semnificative, ca am facut peste 100. Preturi oficiale. Stopuri clare: 750 RON cu tot cu TVA. Angel Eyes 800 RON cu TVA. Frumos lucrate loganurile de la standul ADV.
tedy
QUOTE(bassfreak @ 2 Apr 2006, 21:29)
este de la 4tuning show poza, nu este masina lui fan logan
*



ok,nu m-am putut abtine si oricum glumeam putin mai intepator asa wink.gif
edyus
fuse si baiatu la show SUPER TARE!
rhadoo81
Revin cu poze.
rhadoo81
Si niste stopuri clare .......
Dsign
dupa ce ca este o copie dupa BMW, mai este si prost lucrata... este vorba despre asa zisele Angel-Eyes-uri de logan... arata oribil pe un far asa patratos... bmw urile au faruri alungite, este alta treaba acolo.

cine a facut aceasta uritenie nu are nici un pic de simt al designului, vrea doar sa fraiereasca prostimea...

sa facem un calcul: 750 roni stopuri+800 roni perechea de faruri= 1550 roni cu banii astia iti poti face multe alte chestii ca sa poti spune ca ti-ai modificat masina cu adevarat. Sunt niste kitsch-uri indiscutabil...

la banii astia iti faci suspensiile, de exemplu, mai pui banii de la un kit exterior de fibra, iti iei niste roti faine, si nu-ti mai trebuie nici un fel de fibra.

tare mila imi e de cei care au reusit sa cumpere asa ceva
rhadoo81
Sincer, nu sunt lucrate extraordinar. Dar nu poti sa spui ca sunt kitch. Aici e pur si simplu vorba de gusturile fiecaruia. Concluzia este ca cine are bani si vrea sa isi puna, bravo lui. Cine nu, sa nu isi puna.
Iar cu 1550 RON ce poti sa cumperi asa mult la Logan? O janta de 16'' costa cam 3-500 RON, un cauciuc pentru o astfel de janta e cam 5-600 RON. Deci cu 1550 de lei poti sa iti iei maxim 2 roti frumoase dar nu cele mai ca lumea.
Ci_co
Design are dreptate, cu banii aia adik 15 meleoane imi cumpar jenti de magneziu ! Jentile normale de Logan nu dalea super smechere sau alte chestii mai folositoare decat niste triple care arata cam nasol mie unul nu-mi plac mellow.gif

In rest sa vedem ce mai apare poate ne bagam lcd in oglinzile retrovizoare ohmy.gif ca sa murim mai repede ! blink.gif
Salutare!
Ice_2k
QUOTE(rhadoo81 @ 4 Apr 2006, 00:25)
O janta de 16'' costa cam 3-500 RON, un cauciuc pentru o astfel de janta e cam 5-600 RON. Deci cu 1550 de lei poti sa iti iei maxim 2 roti frumoase dar nu cele mai ca lumea.
*



Hai 4mil jante si 3.5mil anvelopa (tocma' am cumparat asa ca stiu ce vorbesc)
marloW
exagerat de scumpe...si daca farurile arata acceptabil stopurile mi se par oribile...de 2 lei...nu stiu de ce nu au incercat sa inlocuiasca luciul ala cu ceva fumuriu...cred ca ar arata altfel pe un fond mai inchis...
de banii aia mai bine imi pun un spoiler cu toate ca il sparg in prima groapa decat "stoapele" alea
spor la facut sorcova din lighean! wacko.gif
Apolodor
Da' unde scrie ca trebuie sa le iei impreuna ? Nu ati vazut poze aici pe forum cu oameni care au montat un stop normal si unul d-asta tunarit ? biggrin.gif Poate asa si la faruri , ia omu 1 (pe partea soferului - ca acolo e important) si dincolo pauza. Acum serios , stopurile sunt cam praf iar farurile sunt cam ciudate fara pleoape. Oricum parca mai bine merge investitia in faruri decat in stopurile alea unpicut obosite. Parerea mea.
mafiosso_LODAN
E adevarat ca farurile alea fara pleoape nu prea merg. Farurile de Logan sunt cam patratoase si de aia le trebuie pleoape (pentru angel eyes) sa le dea un aspect mai lunguiet.
rhadoo81
Asta e adevarat ca fara pleoape nu arata bine. Dar cu pleoapele montate mie mi se par adevarate. Sper sa am posibilitatea sa imi pun pe masina niste angel eyes-uri din astea.
Alecs_TGA
cel cu pleoapele rosii sunt marfa !!! vin bine pe masina dar oricum sunt prea scumpe pentru mine!!! daca nu avea pleoapa aia era urat adica avea o portiune moarta cam mare cu scopul pentru a face farul alungit eu zic ca trebuia incercat sa faca un cerc mai mare si unu mai mic in interiorul farului poate dadea alt efect !!! daca as avea bani mi-as lua si stopuri si faruri dupa ce as face multe alte lucriri mai importante cum ar fi arcuri amortizoare.......... am mai vazut la salon un logan cu stopuri si faruri "smechere" si era incaltat cu cauciucuri montana!!!! cea ce mi se pare ca pute treaba adica cred ca masina aia a fost pusa acolo doar pentru a avea suport la faruri si stopuri
bafta
shokaliptiku
QUOTE(BAD_MF @ 14 Oct 2005, 13:19)
700 ron va costa setul! Nu e exagerat de scump. Oricum sunt super!
*




7 mil fata TVA
si sunt exagerat de scumpe .... tinand cont ca niste triple clare pt alfa 159 is 78 para !
cei care fac pt logan sunt singurii ... si detin monopol !!!
deci parerea mea ... is f scumpe !!!
scuzatima daca fresex cu ceva !!!!
rolleyes.gif
Ice_2k
unde-ai vazut tu stopuri de alfa la 78$?? facute de cine??? Niste stopuri de firma (ca nu prea vreau sa-mi ploua in ele) se duc in 300E lejer
Alecs_TGA
sunt chinezesti dar sunt si la 78 de E ca si eu am vazut pentru golf si alte masini sub 100 E wink.gif
ga!nusha
am vazut un logan cu stopuri lexus....d'alea de 9 mil...si nu era unu din cele de la 4tuning day... ohmy.gif
tgmpupy
cauta-l si intreaba de unde il are,poze daca se poate.........
shokaliptiku
QUOTE(Alecs_TGA @ 5 Apr 2006, 15:13)
sunt chinezesti dar sunt si la 78 de E  ca si eu am vazut pentru golf si alte masini sub 100 E wink.gif
*



nu cred ca erau chinezesti ... cautand pe google "tuning" ... am dat de un site din franta si am gasit si triple si faruri .... sau numai cerculetele de la angel eyes ... multe alte chestii de tuning pentru interior , exterior ... si motor ...

parerea mea este ca triplele gen lexus facute pt logan arata bine dar costa destul de mult , si mai au de trecut un test : fiabilitate ( cat va rezista chestia aia din interior care reflecta lumina becului - scuze dar nu mai tin minte termenul blush.gif )
Cylog
Azi am vazut la noi, in Timisoara, in zona Conti un logan cu stopuri transparente care aratau formidabil!!!

Masina avea si doua colante publicitare pe portbagaj. Ziceau ca stopurile transparente au fost montate de de LOgauto,
mafiosso_LODAN
Cylog tot nu te potolesti cu publicitatea.
Se pare ca nu ai citit ce s-a scris dupa postul tau pe celalat topic si acum ai de facut un drum pana la casierie.
Kingman
Vazut azi in zona Nerva Traian
scuze pentru calitate, poza este facuta cu telefonul si din mers
gilles_vi
Salut baietzi... nush exact dak v-ati lamurit sau nu in privinta stopurilor tip lexus pt ca nu avut rabdare sa citesc tot decat primele si ultimele posturi... anyway am vrut sa va spun ca va pot face eu rost de cate vreti.. am un prieten care are o firma te tunning.. si distribuie asa ceva... de fapt e singurul pe transilvania.. aaa da...asta ar putea fi o problema..sunt din cluj... oricum dak vreti neaparat.distanta nu ar trebui sa fie o problema..tongue.gif
Manuel
Pune si tu poze si preturi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.