Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: STOPURI TRANSPARENTE
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
tgmpupy
astea da stopuri transparente...
semit
user posted image
tgmpupy
..........
bassfreak
pe gri perla cu barile vopsite eu zic ca se integreaza destul de bine..
Dsign
da, vin bine asa, dar pe alte culori nu merg astea cu asa mult crom... cum nu merg nici asa zisele 'angel eyes', de data asta pe nici o culoare...


altceva nu mai gasiti si voi? m-am saturat de astea... wacko.gif
ymme
Da, mi`am luat si eu stopuri clare...cum se spunea pe aici...nu merita 700 ron sau 750 ron ...dar...dar arata frumos si iti schimba masina...mai ales cu niste jenti ceva deja nu o sa va mai recunoasteti masina...a, da...si faruri ANGEL EYES...probabil ca imi voi lua si dealea in viitorul apropiat pentru ca sunt superbe si alea...cam in colturi facute dar cica ar venii bine pe masina...mai vedem...asa ca daca aveti bani in plus merita sa va luati aceste stopuri clare....BAFTA !
zmieu2go
QUOTE(ymme @ 29 Apr 2006, 21:12)
Da, mi`am luat si eu stopuri clare...cum se spunea pe aici...nu merita 700 ron sau 750 ron ...dar...dar arata frumos si iti schimba masina...mai ales cu niste jenti ceva deja nu o sa va mai recunoasteti masina...a, da...si faruri ANGEL EYES...probabil ca imi voi lua si dealea in viitorul apropiat pentru ca sunt superbe si alea...cam in colturi facute dar cica ar venii bine pe masina...mai vedem...asa ca daca aveti bani in plus merita sa va luati aceste stopuri clare....BAFTA !
*


pune si tu niste poze si zi si de unde le-ai luat si mai ales pretul fial care la-i platit.
Dsign
QUOTE(zmieu2go @ 30 Apr 2006, 23:17)
pune si tu niste poze si zi si de unde le-ai luat si mai ales pretul fial care la-i platit.
*




ma nene, ce poze mai vrei, nu iti ajung? alea sunt lampile, pe care le-ai vazut pe topicul asta... pretul il stii. ALTCEVA NOU? (in afara de a va lauda ca v-ati luat si voi si spuneti ca se merita...) Eu zic ca nu-si merita banul, nici macar jumatate, iar calitatea lor nu este nici a 10-a parte din a celor originale... Spun asta pentru ca saptamina asta am vazut stopuri similare pe astra g si pe golf 4 (pe asta chiar erau cu leduri) luate la 3 mil lei vechi... si sincer, aratau mult mai bine finisate, mult mai bine inchise... Daca vreti sa traiasca Aqvila pe spinarea voastra, n-aveti decit.
ga!nusha
@design nu te enerva asa..fiecare cu gustul si banii lui...nici mie nu-mi plac...nici stopurile nici farurile(sa nu mai zic de bani....)
tonyX
In Timisoara se comercializeaza stopurile astea cu 750 RON si sunt made in Taiwan. Nu sunt urite. In viitorul apropiat se vor comercializa ( la aceeasi firma ) si faruri Angel Eyes.
Dsign
nu ma enervez, ca n-am de ce... ei isi bat singuri joc de banii lor, nu de ai mei... insa vreau sa vad si eu ceva nou...
Think4Me
Chiar asa....crede-ti ca e o afacere sa cumparati stopuri de proasta calitate? Aici pot spune ca Design are dreptate....nu se merita sa faci o investitie proasta la masina....nu prea vad de ce....iar legat de aceste stopuri de proasta calitate poate o sa le gasim la chinezii din Europa la tarabe....ca nu cred ca e ceva complicat pt ei sa faca asa ceva....si o sa fie si la un pret mai mic si accesibil tuturor blush.gif
ymme
ma amicii mei, normal ca cine are bani in plus si vrea sa ii cheltuiasca isi ia stopuri clare chiar daca sunt juma cu leduri si juma becuri.Si eu sunt deacord ca NU MERITA...dar totusi am luat...de ce???...simplu...arata superb...binenteles gusturile nu se discuta...ca exista si altele care arata mai bine...da, nu va contrazic...dar momentan astea sunt cam singurele care sunt pentru loganel...cand oi vedea ceva mai bun pentru logan, vand astea naspa mai pun niste bani si imi iau mai bune, pana atunci...stau cu astea.....nu va mai gitati pentru banii altora...dar va spun sincer...am fost in BUC zilele astea...toti "baietii" erau cu telefoanele mobile ca sa imi pozeze stopurile....de aici trageti o concluzie...poate ca pozau ca sa arate lalume ce nasoale sunt...sau sa arate la lume sau prieteni ce superbe sunt....eh...sa traim bine si sa fim sanatosi ca in rest ne luam si faruri ANGEL EYES in curand...)))))...BAFTA si spor la tastat !!!
ga!nusha
"baietii" erau cu telefoanele mobile ca sa iti faca poza la stopuri sa puna pe forum sa vada toata lumea pe ce arunca romanii banii...nu pentru ca e masina ta vedeta wink.gif vedem peste cateva luni cum o sa arate stopurile vedeta.
razvant
Cred ca toate comentariile privind stopurile transparente existente acum pe piata, sunt discutii sterile.Ca sunt frumoase sau urite ,apreciaza fiecare.Cui ii plac scoate banu" si plateste, cui nu asteapta sa apara altele mai frumoase. Comentariile de genul: cine si-a luat e fraier, ca sunt nasoale , reprezinta puncte de vedere personale si doar atit.In cele din urma tuningul reprezinta procesul de personalizare a unei masini...Daca ar avea toti la fel, nu ar fi tuning ci stock....
tedy
Pai si stopurile transparente se numeste tuning?e unicat cumva?aaa ,daca ar avea omul matrita acasa si le-a facut DOAR pt el,atunci e tuning.Acum e doar o placere a lui si nimic altceva.Bafta
mafiosso_LODAN
Tuning= combinatie de elemente (faruri, stopuri, jante, chip, evacuare etc)..
Altfel dupa tedy daca doua masini sunt tunate la fel inseamna ca ala nu mai e tuning.
DomnulK
dar farurile cu angel eyes pentru logan..ce stiti de ele? marita banii? sau.....mie imi place cum se vad....
mafiosso_LODAN
Ce stiu e ca mai dureaza un pic pana apar (in jur de 2 saptamani spunea cineva de la ADV iar cineva de la Wizards zicea ca pe la jumatatea lui august se vor putea comanda).
Mai stiu ca eu o sa le cumpar.
lungan
Am vazut la dealer expuse stopuri de astea transparente. Or fi de origine? Nu intentionez sa-mi pun asa ceva si nu am intrebat de pret.
ymme
ca sa fiu clar si sa spun in termeni cunoscuti voua ca sa intelegeti cum e treaba cu stopurile clare : VULPEA CARE NU POATE AJUNGE LA STRUGURI ZICE CA SUNT ACRII !!!...VA PLAC ASA CUM ARATA ELE URATE SAU BUNE LE CUMPARATI ( daca aveti lovele), DACA NU VA PLAC NU LE CUMPARATI DAR NICI NU MAI POSTATI AICI CHIPURILE CA SUNT NASPA SI CA NU MERITA...ziceti frate direct ca nu aveti bani sa le luati si gata, ce tot atata discutie...eu v`am zis...am dat banii astia cu greu, chiar foarte greu, dar au schimbat total cum arata masina...si in concluzie eu cred ca a meritat intr`o oarecare masura investitia...hai, v`am pupat pe portofel...(cu conditia sa fie plin)....si fara suparare ce am zis mai sus, dar asa lasati impresia...PA PA
semit
ce-a aruncat-o omu..Bravo
klaus
ymme, ia zi tu mie, nu-i asa ca ai cumparat loganul pentru ca ti-a placut?
Nu de alta, dar inteleg ca bani ai avut de o masina mai capabila
Caci, conform logicii tale, stopurile nu sunt urate, ci sunt doar scumpe, si cei care sustin ca sunt urate de fapt nu au bani.
deci cine le cumpara le cumpara nu pentru ca sunt frumoase in conceptia lui, ci pentru ca are bani...

Asa si cu loganul la tine, l-ai luat nu pentru ca era mai ieftin, ci pentru ca era frumos.
Eu asa am inteles.
bobo77
Nu stiu de ce unii sunt asa nervosi, cind aud alta parere.Majoritatea care au spus ca nu si-ar cumpara, nu au zis ca sunt urite, ci ca nu sint la un nivel ridicat calitativ, parere ce coincide si cu a mea si prea scumpe pt citeva leduri si un plastic transparent, doar atit.
mafiosso_LODAN
Repet logica : este un produs de nisa (cei care isi doresc stopuri transparente) asa ca este oarecum normal ca pretul sa fie mai mare decat arata calitatea utilitatea, finisajul si alte lucruri.
Sa nu mai vorbim de faptul ca este un singur producator (sau in fine importator).
ymme
da, loganul este o masina frumoasa pentru ROMANIA, si pentru romani.
si aceste stopuri clare sau neclare o fac si mai frumoasa.logica este simpla...trebuie doar sa o intelegi....si repet : VULPEA CARE NU AJUNGE LA STRUGURI ZICE CA SUNT ...ACRII. sau zice ironic ca loganul e o masina urata si ieftina si de accea o cumpara toti??...si cei 30.000 nemti care stau la coada pe listele uzinii DACIA ?????....fara suparare, dar treaba este clara.
STOPURILE imfrumuseteaza masina.(din urata o fac mai putin urata), pentru mine din frumoasa o fac si mai frumoasa...))))))))....sper sa nu fi suparat pe nimeni dar realitatea este tare crunta)))))))))....noapte buna caci este miezul noptii cand va scriu...

revin caci am uitat sa va mai scriu ceva important sper eu...CINE VREA SA ISI CUMPERE ISI CUMPARA, CINE NU VREA STA PE TUSA SI ADMIRA MASINILE ALTORA, sau isi cumpara o masina mai "frumoasa" decat loganul...
valiaviator
QUOTE(ymme @ 18 May 2006, 23:35)
da, loganul este o masina frumoasa pentru ROMANIA, si pentru romani.
si aceste stopuri clare sau neclare o fac si mai frumoasa.logica este simpla...trebuie doar sa o intelegi....si repet : VULPEA CARE NU AJUNGE LA STRUGURI ZICE CA SUNT ...ACRII. sau zice ironic ca loganul e o masina urata si ieftina si de accea o cumpara toti??...si cei 30.000 nemti care stau la coada pe listele uzinii DACIA ?????....fara suparare, dar treaba este clara.
STOPURILE imfrumuseteaza masina.(din urata o fac mai putin urata), pentru mine din frumoasa o fac si mai frumoasa...))))))))....sper sa nu fi suparat pe nimeni dar realitatea este tare crunta)))))))))....noapte buna caci este miezul noptii cand va scriu...
*


Nu te supara frate, dar esti tare cu logica.
IRONICK
ymme, deci mie tot naspa mi se par.
ymme
Nu am zis ca nu sunt naspa, am zis ca iti schimba masina, dar daca ai vea ceva banuti de aruncat sa fii sigur ca le`ai cumpara...si aviatorule, tu daca pilotezi un avion normal ca nu ai inteles ce vreau sa spun...pana atunci priviti logane cu stopuri transparente...poate va pica o para malaiata de lovele in cap si va luati si voi smile.gif ....hihi...multe salutari....
liviu_canja
Asta cred ca e platit de importator... pea se agita pe aici...
valiaviator
QUOTE(ymme @ 25 May 2006, 15:56)
Nu am zis ca nu sunt naspa, am zis ca iti schimba masina, dar daca ai vea ceva banuti de aruncat sa fii sigur ca le`ai cumpara...si aviatorule, tu daca pilotezi un avion normal ca nu ai inteles ce vreau sa spun...pana atunci priviti logane cu stopuri transparente...poate va pica o para malaiata de lovele in cap si va luati si voi smile.gif ....hihi...multe salutari....
*


Multumesc pentru apreciere. Eu m-am referit la logica . Cat despre stopuri poti sa te lauzi cu ele cat vrei.
marloW
QUOTE(ymme @ 25 May 2006, 15:56)
Nu am zis ca nu sunt naspa, am zis ca iti schimba masina, dar daca ai vea ceva banuti de aruncat sa fii sigur ca le`ai cumpara...si aviatorule, tu daca pilotezi un avion normal ca nu ai inteles ce vreau sa spun...pana atunci priviti logane cu stopuri transparente...poate va pica o para malaiata de lovele in cap si va luati si voi smile.gif ....hihi...multe salutari....
*



nici eu nu zic ca sunt naspa...Sunt uarte foc...tiganeala curata...mult mai bine arata cele stock...incep sa nu ma mai mir cand vad olcit-uri tunarite pe strada, ca mai sunt si altii cu logica ta
da-i o pagina inapoi si uita-te bine la golful ala...asa arata niste stopuri clare
Dsign
ymme, vezi ca deja devii prea iritant. ne insulti intr-un mod barbar si taranesc. am bani de 10 seturi din astea, daca vrei, dar pur si simplu sunt urite, ce nu intelegi? unora nu le plac, si nu e vorba aici doar de design, este vorba si de utilitate. te rog, retine-mi numele, pentru ca in curind o sa ma ma vezi cu niste stopuri adevarate pe Ligheanul meu.

PS: tie o sa-ti fac reducere la ele, dar doar daca le dai foc alora pe care le ai acum (serios, chiar ne insulti)
dizzy
Am vazut in Bucuresti un Logan verde ficus cu stopuri transparente si mie mi se pare ca arata bine. In plus avea si doua tevi de esapament. Arata ca o lucrare destul de ingrijita. Nu agreez tuningul dar mi s-a parut ca arata bine, mai putin tribalele de pe laterale.
Apolodor
Cred ca este vorba de masina lui "rasvant" . Are poza si la avatar. wink.gif. "Dsign" stopurile o sa fie 'only for you' sau o sa apara o oferta si pentru noi astia mai mici ?
Dsign
om trai si om vedea. mai intii sa le fac si dupa aia vorbim. vor fi construite exclusiv cu leduri. se lucra la prototip
tgmpupy
mai repede ca vine toamna...
Slider
Lampi spate Logan transparente / leduri aici: http://www.comenzi-auto.ro/produse/2625/St...aspect_de_Lexus
ga!nusha
Credeam ca sunt alt model.....partea cea mai intersanta e ca vad din ce in ce mai multe logane cu astfel de stopuri....cu cat isi pun mai multi cu atat o sa ramana mai putine logan frumoase... ura pentru noi!
florinvfd
Cred ca ar fi interesante si niste stopuri de genul asta pe un fond in culoarea caroseriei. Pana acum nu am vazut la nici un Logan asa ceva..deci probabil nici nu exista.

Dsign
nu exista, dar vor fi. si vor fi facute cu leduri, in intregime !
MSK
- mie personal imi plac stopurile cu leduri, dar as fi preferat sa am de ales cel putin dintre 3-4 modele
- deocamdata mi se par destul de scumpe (ar merita 200$ cu TVA inclus)
- eu pana acum am schimbat jantele, am pus un MP3 player si senzori de parcare... sincer stopurile astea mi se par prea "bling bling", prea stralucitoare, prea sportive
-mai astept putin si cu riscul de a transforma masina intr-o "tziganie" o sa le schimb


P.S.: pentru cei care se sperie de RAR, inaintea de programarea la RAR schimbati-le cu stopurile vechi pentru cateva ore
Kostica
Stopuri transparente (ca in link-ul din #288) am vazut de vinzare la un magazin din Iasi, 399 RON/buc.
Alecs_TGA
pretul ala e vechi se vand pe undeva la 5-5.5 mil acumcu de toate incllusiv TVA
dar sunt urate ........... daca aerau pe fundal negru mai mergeau cel putin la masina mea
ADV
Vor veni mai multe modele incepand cu Ianuarie 2007.

Atunci vor veni si farurile cu angel eyes care in cele din urma SE POTRIVESC!!!
Ar putea fi chiar 2 modele (nu am poze pentru al doilea model inca, dar va fi negru mat)

Aici aveti un post unde puteti vota care va place mai mult: http://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=27058

Mai multe detalii in curand pe www.adv.com.ro

Va multumesc
ndr
dragut
mie cel putin mi-ar placea mai mult cele negre pe loganul meu (rosu passion)
fata de cele existente deja aveam o oarecare retinere.
oare pretul se va invarti tot pe la 700 ron?
tedy
Daca sunt tot la preturile alea,ce rost mai are votul....
XenonXXL
Mda ... mie chiar imi plac stopurile, iar pentru cine a zis ca inafara de frumusete trebuie sa mai aiba si utilitate, sa se uite pe net ce inseamna tuningul... oare ce utilitate o avea un body kit ? sau neoane underground ? ori pleoapele ?
Sunt de infrumusetare frate !
IRONICK
Daca nu erau inghesuite (ma rog, nici spatiu nu este pe acolo) si nu se vedea marginea aia lipita se putea spune ca infrumuseteaza. Cel din dreapta cu cadrul rosu, putea sa fie dupa culorile folosite de Dacia. Se putea chiar renunta la geamul exterior.
XenonXXL
Eu votez pentru al doilea model
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.