Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: STOPURI TRANSPARENTE
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
andrei_dum
Ma gandesc de ceva vreme la niste stopuri transparente pe spate.La firmele de tuning sunt special facute pt. un anumit model de masina dar pt. logan va da-ti seama ca nu exista.Oare cum am putea face rost de asa ceva.
Sunt sigur ca ar da un alt aer spatelui.
tonyX
QUOTE(andrei_dum @ 14 Feb 2005, 16:19)
Ma gandesc de ceva vreme la niste stopuri transparente pe spate.La firmele de tuning sunt special facute pt. un anumit model de masina dar pt. logan va da-ti seama ca nu exista.Oare cum am putea face rost de asa ceva.
Sunt sigur ca ar da un alt aer spatelui.
*


Chir daca nu mi-a ajuns inca masina ( dar ajunge intr-o saptamina charge.gif ), ma gindesc si eu la ceva stopuri de acest fel ( Lexus Lights parca le zice ). Ar fi interesant de montat asa ceva. M-as interesa la ELBA ca doar sunt de atita timp furnizori pentru Dacia. Si-asa firma pentru care lucrez vrea sa faca cablajele pentru stopuri la Logan si poate aflu ceva si de sticla ( de fapt plastic ) transparenta pentru stopuri.
Cr3ativ3
Dar ce zice-ti daca le-am gace negre. Uitati-va in galeria foto la masina lui ZEEROO
ca el le-a facut la solenta si mie imi plac forte mult
Alllooo domnule ZEROO ne auzi si pe noi? Daca esti dragut da_ne si noua ceva informatii
marius_88
Cel mai corect mi se pare sa mergi la elba si daca cunosti pe cineva e bine, daca nu poate ai noroc sa dai de cineva mai "dragut" si te ajuta. asa poti fi sigur ca stopurile se vor potrivi si k vor fi facute cu gust. parerea mea
Logan_Galben
Bai asta cu logan visiniu din 4-5...asta cu CT 88 VMG dupa cum tu miai aratat mai ti minte solenza aia aia rosie TRA parca ...ai vazut are stopurile transparente....si vine belea de belea....dar crezi ca se poate gasii si de logan asa ceva numa dupa cateva luni dupa ce a iesit pe piata....nu zic...dar ar vine belea pe logan cu stopuri transparente..dar depinde si de culoarea masinii...ca dak ai galbena ca a mea nai facut nici un rahat cu ele transparente rolleyes.gif
osirus
Eu am vazut la o slz stopuri transparente......si nu i-mi placea cum arata!Cred ca si la lgn va arata la fel,dar merita incercat mai ales ca la asta stopul se desface in bucati mai multe decit la slz,adica se poate da jos plasticul din exterior ff usor!deci numai ala se inlocuieste!Dar trebuie sa-l aveti!Poate va face cineva!
marius_88
Pai da ma omule cu loganu galben,dar treaba e sa te duci la fabrica la Elba si sa vorbesti cu cineva de acolo sa iti faca un set. Ca pe piata inca nu au ajuns si nici nu cred in urmatoarele 2 luni.Faci un drum pana acolo dar eu zic ca face!!
Logan_Galben
QUOTE(marius_88 @ 14 Feb 2005, 23:02)
Pai da ma omule cu loganu galben,dar treaba e sa te duci la fabrica la Elba si sa vorbesti cu cineva de acolo sa iti faca un set. Ca pe piata inca nu au ajuns si nici nu cred in urmatoarele 2 luni.Faci un drum pana acolo dar eu zic ca face!!
*


asa...dar tiam zis ca depinde si de culoarea masinii....la mine fiind galnbena ar venii super de rahat cu ele transparente.....mai bine le fac negre...dar cum?biggrin.gif
marius_88
Incearca cu niste folie de geamuri dar deaia mai transparenta un pic si sa fie fumurie nu deaia de este ca oglinda prin exterior
Logan_Galben
QUOTE(marius_88 @ 14 Feb 2005, 23:10)
Incearca cu niste folie de geamuri dar deaia mai transparenta un pic si sa fie fumurie nu deaia de este ca oglinda prin exterior
*


mai bine le vopsesc prin inauntru ca, cre asa a facut ala cu solenza aia diesel galbena dar park au iesit prea inchise...si nush dak te lasa gaborii smile.gif)
andrei_dum
[quote=Logan_Galben,14 Feb 2005, 23:24]
Dacavrei am auzit ca ar fi un fel de spray cu o substanta care se depune de culoare neagra.stiu pe cineva mai de mult care isi "vopsise" stopurile la o dacie berlina.aici in Iasi este un logan la taxi galben ( bine un galben cu o tenta ca sa ii zic de verzuliu ) cu stopuri fumurii,Arata super fain>imi place la nebunie dar tot mai bine,parerea mea ar merge unele transparente.

Acum asa cum ati zis si voi mai sus depinde de culoarea masinii.
tazzz
in primul rand aia cu taxiuri din iasi nu au stopurile vopsite ci facute cu folie...si arata nasol tare!...ca e folie de parasolar in degrade si se observa treaba asta

treaba cu stopurile fumurii nu stiu cat de legala este...am vaga impresie ca se lasa cu amenda si talon luat daca se supara cineva pe tine...aia cu cele transparente mi se pare mult mai legala wink.gif
andrei_dum
QUOTE(tazzz @ 15 Feb 2005, 01:26)
in primul rand aia cu taxiuri din iasi nu au stopurile vopsite ci facute cu folie...si arata nasol tare!...ca e folie de parasolar in degrade si se observa treaba asta

treaba cu stopurile fumurii nu stiu cat de legala este...am vaga impresie ca se lasa cu amenda si talon luat daca se supara cineva pe tine...aia cu cele transparente mi se pare mult mai legala wink.gif
*



Din cate am absorvet eu tie iti cam este frica de garda.Si cu beculetele alea pe care le aveai nu ai indraznit pana la urma se le pui.Nu e chiar asa de nasoala treaba cum crezi tu. wacko.gif
tazzz
pai mi-e cam frica pentru ca nu m-as lipsi de alea 5 milioane de la care incepe amenda smile.gif

si becurile le-am schimbat dup-aia pentru ca am vazut o gramada de berline de-alea cu mult nichel si autocolant cu nike pe luneta care aveau becuri d-alea la faruri...
Logan_Galben
de acord cu tazz...cunosc un priten cu o dsn care avea banda izolera pe faruri in partea de sus cam cat e banda aia de groasa,si a gasit un gabor prost care ia luat talonu si ia tras si o amenda...repet pe farurile fata banda izolera nu folie sau nimik alceva...
Am o boala pe gaborii astia mama mama.. mad.gif
zzero
Este foarte adevarat ca stopurile transparente nu prea merg cu orice culoare la masina.Parerea mea este ca merg la o culoare mai inchisa.
Eu o sa mi le fac din plexiglas transparent la SlZ doar asa, de curiozitate, sa vad cum or sa arate, poate o sa imi placa.Dar sunt convins ca nu.Poate doar daca o sa le fac cu leduri.
In legatura cu stopurile mele, care sunt negre.....am mai scris pe la tuning-SLZ parca, sunt vopsite pe dinafara cu spary negru transparent special pentru plastice.Nu impiedica aproape deloc lumina.Toate luminile se vad normal atat ziua cat si seara.Cred ca am pus si in galerie o poza cu luminile aprine pe spate si se vad f. bine.
Logan_Galben
dar nu se poate curata daca e vopsit pe afara...nu era mai bine pe inauntru decat pe afara sau nu mai avea aceiasi culoare? unsure.gif zi si lu je ca nu prea stie dastia smile.gif)
thunder
http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=373 destule despre vopsire stopuri
Dsign
QUOTE(Cr3ativ3 @ 14 Feb 2005, 22:38)
Dar ce zice-ti daca le-am gace negre. Uitati-va in galeria foto la masina lui ZEEROO
ca el le-a facut la solenta si mie imi plac forte mult
Alllooo domnule ZEROO ne auzi si pe noi? Daca esti dragut da_ne si noua ceva informatii
*



eu sunt impotriva stopurilor negre... nu cred in existenta acelei vopsele "transparente", pentru ca a vrut un vecin de-al meu sa faca la calibra si a astupat toata lumina, se mai vedea ceva licarind seara... am vazut ieri un accident unde o berlina daia obosite, ruginita (dar cu stopuri negre si numar cu litere departate! blink.gif ) a pus frina si cel din spate, un iveco daily din ala de 5 t s-a urcat pur si simplu peste el. am vrut sa vad cine e vinovcat, mai ales ca soferul de iveco este un amic de-al lui tata: ei bine, vinovatul a fost scos ala cu berlineza... masina facuta praf, iveco n-avea decit zgirieturi pe bara.


eu cred ca ar schimba mult aspectul spatelui daca ar fi transparent doar semnalizatorul, restul sa ramina rosu.
tazzz
ar fii fain cu semnalizator transparent cu zice Dsign...ar fii ca la Clio Symbol astea mai noi wink.gif
Dsign
eventual, partea nefolosita a stopului (partea de pe colt) sa aibe o tenta in culoarea caroseriei, dar nu prea exagerat...

sau fumuurii (am zis fumurii, nu negre), cu leduri in interior...pt a compensa geamul fumuriu.
Earl
Nu stiu daca sunt pe subiect 100% da'am si yo o intrebare:Pleoapele sunt legale sau se poate agata nenea cu chitantierul de mine blink.gif ? Exista vreo regula ceva in legatura cu cat trebuie sa acopere pleapa din far sau ceva de gen??? wub.gif
klaus
Daca are ambitie si vrea neaparat, te poate amenda pentru modificari aduse la sistemul de iluminare (care se lasa si cu suspendare de talon. Dar numai daca are ambitie.
tonyX
QUOTE(klaus @ 5 Oct 2005, 00:49)
Daca are ambitie si vrea neaparat, te poate amenda pentru modificari aduse la sistemul de iluminare (care se lasa si cu suspendare de talon. Dar numai daca are ambitie.
*


Pai...majoritatea celor "ce vegheaza la siguranta traficului" sunt foarte ambitiosi cind e vorba de taiat chitante. mad.gif
Earl
Sunt foate ambitiosi de felul lor...la a-si rotunji buzunarul...Pai si cei care au modificari de mari de tot cu eleroane body kit-uri si alea din astea sunt toti vizati de ambitia lor.Sau nu??? wub.gif Legile la noi sunt niste amberatii cum nu s-a mai vazut...Si alta intrebare:Cum poti sa-l contrezi pe omu'cu chitantierul cand te toarna cu asa ceva?Ca legea e ambigua la faza cu pleoapele...si el are oarecum"dreptate" da'si tu poti sa-l contrazici dry.gif
tonyX
Se pare ca vor aparea si stopuri clare pentru noi 168.gif Atasez citeva poze luate de pe www.4Tuning.ro. Stopurile sunt produse de WIZARDS-Aquila. Poate nu va dura mult pina vom avea si noi acces la ele.
tgmpupy
ceva preturi?
BAD_MF
700 ron va costa setul! Nu e exagerat de scump. Oricum sunt super!
LucVer
Fata de 280 RON-i cat costa cele normale nici nu sunt scumpe! blink.gif wacko.gif
fizzo
faine stopurile, faine faine!!!!
de unde putem sa le luam????

cristyyy2003
off:
De SLZ nu fac?
tonyX
Ar fi interesant de stiut daca se pot face deja comenzi si unde se pot comanda. De prezentat au fost prezentate la SIAB. Daca are cineva drum pe acolo si ajunge la acel stand, cred ca multi din cei care nu au cum sa ajunga la SIAB i-ar multumi daca ar cere citeva informatii si le-ar posta aici. biggrin.gif Ciar si la pretul de 700 RON sunt acceptabile avind in vedere aspectul lor.
Immortal
Ma duc eu maine (duminica, din CT) si ii intreb pe oameni.
Stopurile par super si as cam vrea si eu (imi iau stopurile intai si apoi masina biggrin.gif)

Iar, parerea mea, 700RON e chiar excelent wink.gif
dizzy
Pe cei care fac stopurile ii gasiti aici .
Stopurile de Logan arata foarte bine si pretul e 700RON perechea cu TVA.
Nu au aprobare RAR si nici nu vor face.
Au totusi marcaj CE si din 2007 nu vor mai avea nevoie de aprobare RAR.
Mi-au zis ca pana la sfarsitul anului vor fac si un set de faruri cu Angel Eyes pt Logan, ceva gen faruri de Clio cu cu proiectoare inauntru.
Nu vor face stopuri pt Solenza.

Later edit: 700RON cu TVA
Loghy
@ dizzy

Nu e bun link-ul
ICET

Ba e bun,dar inca e in constructie.Eu insa nu as da atatia bani pe stopuri.
tgmpupy
700 ron cu sau fara TVA?
AlezzDWC
Hmmmm o sa fie ceva de genul "mancatziash ce luminite mishto vreau si eu" o sa aiba acelasi efect ca si aripioarele de gps care au impanzit bucurestiul si nu numai dar ce e ciudat e ca am vazut numai pe dacii sau 99% din cazuri.
P.S scuzati limbaj irc dar era nacesar radmasa.gif .
Loghy
Mda acum merge dar m-ai devreme mi-a dat eroare "page cannot be displayd".

Am si eu o nedumerire: Stopurile alea au 4 becuri fata de 3 cat are cel standard.
Stie cineva pentru ce este al patrulea bec?
alex275
Banuiesc ca: marche-arriere, semnalizator, pozitie, frana
iar celalalt in loc de marche-arriere are ceata.

Dupa parerea mea e mult 700RON pentru stopuri
Apoi nu inteleg de ce nu-si iau autorizatie RAR. Probabil costa ceva....
Cr|sTy
poze cu stopuri montate biggrin.gif
tgmpupy
CU SAU FARA ,,TVA,, SUNT 7OO ron?.................
tgmpupy
mutumesc DIZZY///
SfNeo
Arata cool!
alex275
Mamaaaaa! Arata super bine! Si parca nu mai sunt asa de scumpe tongue.gif
Are cineva idee ce zic caralii?
andreic
QUOTE(alex275 @ 16 Oct 2005, 14:14)
Are cineva idee ce zic caralii?
*


Mai bine sa nu zica nimic. Ca daca zic ramai fara talon.
alex275
Chiar asa de rau sa fie? sad.gif
andrei_dum
Super faine..de cand asteptam eu sa apara asa ceva......

Am facut si o modificare la o poza cu masina mea pt. a vedea cam cum ar venii aceste stopuri.Nu mi-a iesit prea bine avand in vedere ca de unde am taiat masina era in alta pozitie fata de a mea dar o idee tot mi-am facut.
Eu zic ca arata bine.

Cu RAR-ul care e cu adevarat treaba,eu nu stiam ca nu ai voie? ph34r.gif
Jack Daniel's
Eu mi-am pus pozitii albastre pe fata si becuri 90/100 ! A mai facut cineva modificarile astea ? Ceva posibile probleme cu garda ?
alex275
Mai Andrei Poc Poc, e interesant ce vrei tu sa ne arati!!!
Dar mai zi-ne ceva de RAR si-ti dau eu bere de nu poti s-o bei.......
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.