Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: rugina
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
jondafy
mi-au aparut niste punctulete mici de rugina pe barile cromate. pe langa punctulete, rugina s-a extins ca o boala, dar se curata cu un pic de efort si cu o carpa umezita in diluant. nu reusesc sa scap de punctulete.ce sa fac sa scap de ele?
ma gandeam sa iau un burete ce se pune pe masina de gaurit si un bidon de coca cola si sa vad ce iese. ce spune reusesc sa scap de ele asa?
punctuletele au diametrul intre 2-5 mm.
G I M
Aceeasi problema o am si eu . Eu frec cu o carpa cu apa si cu detergent dar dupa cateva zile reapare...
bam13sept
Incercati cu crema Cif sau cu cola, am citit pe undeva si cica da roade...
badboy_marius
la daciile noastre si plasticu rugineste...

spunea cineva ca odata ce apuca sa apara punctele alea de rugina, enervante, chiar nu mai scapi de ele, poti sa dai cu orice ai da.
bylexus
Aseara am vazut la MithBuster ca este adevarata faza cum ca cola, scoate rugina de pe piesele cromate.
dacialoganmcv
este un spray special in supermarket (la raionul auto) pentru elementele de caroserie cromate ale masinilor sleep.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.