Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: borduri si betoane la Vama Veche
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
tarzy
http://www.feeder.ro/2009/01/21/asfalt-in-vama-veche/

dupa manelizare urmeaza bordurizare sad.gif

vai de sufletele noastre
vijelie
Doamne, ce curse o sa faca baietii cu ATV-urile la vara! cool.gif
CriSTI68
isi face videanu casa de vacanta acolo, si vrea sa se simta bine ca acasa smile.gif
argon
omfg..mergem peste Marty la Corbu..
vijelie
Eu zic ca daca faceau astia o autostrada pana la Varna, nici dracu nu se mai oprea prin boschetii aia romantici de la Limanu.
Marty
Domnu' Fisulie, permiteti sa raportez: EXISTA autostrada pina la VArna! Fusei io pa ea in Mai 2007!

28 Jan 2009, 00:14:
QUOTE(argon @ 27 Jan 2009, 21:35)
omfg..mergem peste Marty la Corbu..
*


Ne asteapta 1000 de m.p., e loc gramada de corturi! wink.gif
Merced
Cine vrea sa stea linistit cat de cat sa incerce o campare la Gura Portitei. Nu garantez ca n-o sa dati si de manelisti, acum deja sunt omniprezenti in societatea noastra, dar e mult mai calm si mai "clasic" decat halul in care a ajuns Vama Veche...
Marele dezavantaj e ca nu se ajunge cu masina acolo, ci cu vaporase care pleaca de la Jurilovca, cam nasol de carat in modu' asta bagaje multe. Si trebuie inclusiv apa potabila luata, ca acolo nu exista. Dar exista marea pe-o parte, si Delta la cateva sute de metri in directia opusa. Preturile la restaurantul ala de acolo mi s-au parut ok, la nivel de restaurant oarecare din orasu' meu, adica mi-a parut rau ca am plecat cu multa mancare cand am fost, mai ales conserve, in loc sa fi mancat acolo o pizza foarte buna cu 13 lei, in fiecare zi.
Inca se statea cu cortu' fara sa zica cineva ceva de platit, erau si grupuri sanitare ok, dus cu apa calda. Pentru cine vrea un pic de liniste, merita incercat.
marksman
Ma duc la culcare, ca am citit titlul de pe prima pagina ca fiind "becuri si butoane in vama".
Laurentziu83
QUOTE(Merced @ 27 Jan 2009, 23:52)
Marele dezavantaj e ca nu se ajunge cu masina acolo, ci cu vaporase care pleaca de la Jurilovca, cam nasol de carat in modu' asta bagaje multe. .
*


Pai asta e un mare avantaj. N-ai sa vezi niciodata cocalari acolo unde nu se poate ajunge cu tedeiul.
Dupa cum nu vezi nici la Sfantu Gheorghe. smile.gif
Ov
QUOTE(Laurentziu83 @ 28 Jan 2009, 09:18)
Pai asta e un mare avantaj. N-ai sa vezi niciodata cocalari acolo unde nu se poate ajunge cu tedeiul.
Dupa cum nu vezi nici la Sfantu Gheorghe.  smile.gif
*



desi vama s-a schimbat de la an la an (in rau), anul trecut am bagat vre-o 5 weekend-uri (cu TDI-ul Laurentiu, cu TDI-ul ph34r.gif ). Merg de 10 ani in vamasi e adevarat ca de vre-o 3 ani nu am mai fost la Ovidiu, ca Jack-ul a disparut de mult, si toata Vama a devenit un mare club, dar obisnuiam sa stau la cort noaptea cu amicii, sa ne plimbam pe faleza ca de mers la "club" nu aveam chef. Nu stiu cum a fost perioada 80-90-99, dar am inteles ca a fost o continua transformare. Problema e ca nici nu stiu unde altundeva sa ma duc (cu TDI-ul Laurentiu, cu TDI-ul ph34r.gif) pentru ca aia care iubeau vama si au plecat demult din ea n-o sa zica in veci (si bine fac) unde se duc de frica astora cu TDI-ul Laurentiu, cu TDI-ul ph34r.gif.

O pasarica de incredere mi-a soptit ca la Corbu ar fi mai plin de fitosi ca in Vama si la Portita din pacate sunt prea comod si nu pot ajunge cu TDI-ul Laurentiu, cu TDI-ul ph34r.gif.


Sux. Nu stiu cum imi voi petrece weekendurile vara asta (cu TDI-ul Laurentiu, cu TDI-ul ph34r.gif) sad.gif sad.gif
Merced
Nu TDI-ul face cocalaru'. Oricum si acolo ajung, mai putini dar ajung. Da' ai unde sa fugi de ei.
Ov
si mai am o teorie cu privire la Vama.

NU mai dati vina pe noi astia cu TDI-ul Laurentiu, cu TDI-ul ph34r.gif, cu nu numai noi suntem de vina pentru disparitia vamei, ci si animalele alea imputite care prin libertate inteleg sa masoare cu ruleta sa vada unde e mijlocul drumului si sa se CACE fix in mijloc !

Animalul pe care l-am vazut anul trecut intr-o dimineata imediat dupa rasarit nu avea sigur tedei, n-avea lant de aur. Era un personaj care puteam jura ca iubea vama, nimic nu trada ceea ce avea sa urmeze!
ydaniel
hai cu TDI in portugalia:)la cascais;)
skija
eu, care de 1500 de ani ma duc in vama cu cortu' sunt un pic cam suparat... un pic cam tare... tare... tare rau... foarte tare!!!!!

cum frate sa faci pista de bicilclete din 2Mai pana la Bulgari? Pai cine dracu' e in stare sa mearga pe bicicleta dintre cei care stau in Vama sau 2Mai? CUM SA PUI BORDURI? CUM SA FACI TROTUAR LA PLAJA? phhh!!!!

In ceea ce priveste Gura Portitei, este cu totul altceva decat Vama. Nu confundati merele cu perele. cam asta e diferenta. La Portita vin in special cei cu bani dar bine educati (90%). e fun dar nu prea ai unde sa te "distrezi"... o singura terasa plus aia de pe plaja...

anyway... acum am auzit la radio ca Udrea vrea sa faca o "NOUA VAMA VECHE"... o statiune salbatica... zic doar: MARS!
Laurentziu83
@Ov, ca fapt divers, si eu am avut 5 ani in familie Passat TDi, cu care au umblat parintii mei toata Europa, si pe care l-au vandut de vreo 2 luni, mai ales ca se termina si leasingul. Bine, nu era tedei la 10 mii, ci la vreo 21 de mii, pentru ca fusese luat cu 0 km de la reprezentanta. N-am contestat, a fost o masina buna, care nu a avut probleme tehnice, singurul inconvenient a fost doar puterea mica a motorului.

Cand am zis de tdi m-am referit la gugumacii aia cu masini cu 250 de mii de km in care pute a sconcs, cu cauciucuri panza pe ele, cu bordul plin de becuri aprinse de pe la airbag-uri, catalizatoare sau senzori de abs defecte, si care altfel te scuipa in ochi ca ei e smecheri. Indivizii astia, daca i-ai pus sa ajunga undeva cu vaporul, cu maxi, cu trenul, etc, deja le-ai luat tot cheful, si-au pierdut tot farmecul personal, nu mai au cu ce sa se dea mari.

La Sfantu Gheorghe nu se poate ajunge cu masina. Oare de asta m-am simtit asa bine o saptamana cat am stat acolo, de parca eram intr-o tara straina?
ydaniel
eh poti sa ajungi la sf gheorghe cu masina:)
o sui pe bac:)
bj
@Laur: (flame on) ca in loganuri noi noute nu ai vazut personaje din astea wacko.gif

eu v-am mai zis sa nu generalizati, dar se pare ca tipizarea e mult mai usoara decat gandirea ie toti tiganii e hoti, toti mecanicii e prosti, toate tdi are cocalari.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.