Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Consola aparat radio Dacia
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Motreanu Sorin
Catre administratori/moderatori:
Legat de contul pe care am intrat pe forum - am trimis echipei de administrare un tichet in care am descris cauza,problema nesolutionata pana azi.

Anunt:
Doresc sa cumpar o consola tipica ultimelor variante ale Dacia 1300 si primei variante de D 1310.Este modelul cu doua parti laterale invelite in vinilin si partea centrala metalica.Are suport pentru difuzor incorporat si se monteaza fara nici un fel de modificari in prelungirea cutiei din plastic standard tip D 1300 a schimbatorului de viteze.
Cam asa arata:
user posted image

Ma intereseaza eventual si parti componente ale consolei (fie partile laterlale fie cea centrala).Sunt de asemnea interesat si daca este intr-o stare unpic mai proasta in ideea in care ar fi reconditionabila.
Nu ma intereseaza accesorii gen difuzor sau aparat radio (Lira de obicei erau montate pe astea sau Predeal 2 in cazul primelor aparute..radio si difuzor am)

Nu am acces la mesageria privata.Pot fi gasit pentru poze/detalii pe mail la adresa sorin_cfr@yahoo.com sau sorin.motreanu@gmail.com
deceneu32
Asa ceva cauta Sorin,are cineva?

2 Feb 2009, 20:59:
Este un tip de consola montat pe autoturismele Dacia 1310 pe la inceputul anilor '80.se gasea de vanzare in reteaua de magazine Auto-Moto-Velo-Sport.Este realizata in productie de serie,foarte bine, de o cooperativa din epoca,nu construita artizanal din placaj cu vinilin.Partile laterale sunt din imitatie de piele neagra cu burete.Partea centrala este de tabla vopsita in negru,cu mici striatii,care nu se vad in aceste poze.Are incorporate un aparat de radio LIRA si un difuzor.Deci,il puteti ajuta pe Sorin?Nu-l intereseaza radioul ci numai consola.
Motreanu Sorin
Intradevar este vorba de modelul din pozele lui Deceneu caruia ii multumesc pentru sprijin.Se vede mai bine acum despre ce este vorba,multumesc inca o data Daniel.
dragosvoda_is
am eu o consola dara sunt din iasi...
e din lemn cu radio si ceas...in loc de difuzor
PS :e cam grea
revin cu poze
Motreanu Sorin
Daca este din lemn insemna ca este facuta artizanal (ceea ce voi face eu daca nu resuesc sa gasesc una).Ma intereseaza insa modelul care aprere in pozele postate de Deceneu de mai sus sau modelul frantuzec dar in cazul celui din urma la niste preturi decente.
Daca ceasul este Jaeger si este de vanzare trimite-mi te rog o poza cu el pe adresa de mail specificata in anunt.
smile.gif
deceneu32
Pune o poza!
dragosvoda_is
Poze!
din pacate foarte neclare!
Motreanu Sorin
Up!
Valabil in continuare cu rugamintea de a fi cautat pe mail pentru poze si detalii legate de oferte.
deceneu32
Sorine,chiar nimeni pana acum?
Motreanu Sorin
Au mai fost dar nu oferte seriose...mai cautam smile.gif
deceneu32
Ma bag peste topicul tau.Vorbeam mai demult ca nu prea esti multumit de covorasele din vinilin negru de pe podea care echipeaza din fabrica Daciile 1300.Am vazut luni in targ o imbracaminte foarte interesanta,mochetata pe suport cauciucat,de culoare verde-oliv.Ar fi in ton cu culoarea masinii tale.Ma gandeam ca esti interesat,daca vrei sa imbunatatesti aspectul interior al masinii tale.N-am intrebat cat costa.Daca esti interesat,sa-mi zici.De asemenea,vreau sa stiu cat oferi,ca sa stiu daca o iau.
Motreanu Sorin
Am raspuns prin mesaj privat!
vali vtk
[attachmentid=1627500711]daca te tenteaza da-mi un pm
deceneu32
Cred ca m-ar interesa pe mine niste piese din spatele consolei! smile.gif Sorine,scuza-ma ca ma bag din nou peste topicul tau!
Motreanu Sorin
QUOTE(deceneu32 @ 14 Feb 2009, 18:19)
scuza-ma ca ma bag din nou peste topicul tau!
*



Te scuz cu o singura conditie smile.gif .Sa-mi vinzi consola ta biggrin.gif
mrs_
si cam ce pret poti sa oferi?
Motreanu Sorin
As avea doua rugaminti:

1-Ii rog pe cei care intreba "cat oferi" inainte sa prezinte "marfa" sa isi tina linistiti ceea ce au pentru ei.La fel si pe cei care dupa ce posteaza astefel de intrebari aiurea nu raspund mesajelor private trimise!

2-Intrucat sunt unele persoane care profita de oferte reiau rugamintea de a fi informat despre intentia cuiva care are asa ceva DOAR pe adresa de MAIL: sorin.motreanu@gmail.com .Daca nu ne intelgem se poate vinde linistit pe forum in alt topic unde cei interesati pot oferi cat doresc!
81mat
Ai pm.
Motreanu Sorin
Valabil in continuare !
Motreanu Sorin
S-a gasit o consola modelul cautat.Topicul se poate inchide.
deceneu32
Si poze nu ne pui?Ca de cand asteptam! smile.gif
Motreanu Sorin
Nu pun aici ca nu intereseaza pe nimeni ce-am luat pentru masina,aici fiind doar un anunt.Ti-am trimis cateva poze prin e-mail,sper ca le-ai primit.

Cam atat cu acest topic,se poate inchide acum.
deceneu32
Le-am primit.Multumesc.Chiar ca se poate inchide! wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.