Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Furtunuri rezervor
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
mike_mocy
Salutare!As vrea sa stiu daca este complicat sa schimb furtunurile de la rezervor deoarece cred ca e vreunul fisurat pentru ca am mers cu 10 litri de bezina 50 de km si nu pot sa-mi explic consumul acesta.Mentionez ca in acea perioada nu am mers mai deloc cu masina,numarul de km i-am facut in cam trei saptamani.Exista posibilitatea ca sa se evapore benzina daca rezervorul nu e etans pentru ca atunci cand alimentez se preling cateva picaturi pe jos sub masina pe la gatul rezervorului?Cred ca are o mica fisura.Va multumesc si o seara buna!
ydaniel
pai sunt 2 furtune in forma de L.trebuie sa sai jos scutu la rezervor.
eu iti recomand sa iei un furtun de calitate-cauta pe la magazin de piese straine.1m de 6mm e cam 20lei:)
mike_mocy
ok..multumesc!crezi ca asta ar fi cauza acestui consum?mi-e si frica sa mai bag benzina in ea atunci cand nu circul...cand merg drumuri lungi in afara orasului imi consuma in jur de 7-7,5,consum decent dupa parerea mea.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.