Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Autocolant pe luneta.
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
bylexus
Azi mi-am dat comanda pentru urmatorul autocolant personalizat pentru luneta masinii mele.
Dimensiunile lui vor fi asa: 90 CM latime (parbrizul are 110 CM, latime) si 14 CM de sus in jos.
Acum vreau sa va intreb daca o sa fie problema cu el daca il montez?! E cumva ilegal?! Care ar putea fi consecintele daca e ilegal?

CandyMan13
no problem.doar sa nu ceara drepturi de autor careva;)

deceneu32
Pui asa ceva pe masina?La ce-ti foloseste pe luneta?Pe barbriz mai inteleg,te apara impotriva soarelui,dar pe luneta?Si vezi ca sunt ilegale conform codului rutier.Pe parbriz si pe luneta sunt admise numai semnele de incepator,rovinieta,asigurarea si autocolantele verzi GPL.Atat.Restul sunt interzise.
jews
daca ai dezaburire electrica pe luneta ,se incalzeste,se dilata se poate chiar topi plasticul si arata naspa
deceneu32
Plus ca dau o nota de kitsch.Imi vine sa mor cand ii vad pe aia cu autocolante inscriptionate Michelin,Renault,Mercedes etc.Cele mai de prost gust sunt alea:No Fear,Racing etc.
Ciorapel
Dar ce zici despre cei cu "Nicu", "Alexandru", "Vasilica", sau cei cu acele plastice imitatii de numar "SEFUL" , "zeul soselelor" .. etc. ?

bylexus, daca ai spus personalizat, inseamna ca si tu ti-ai pus numele pe el. Crede-ma ca arata EXTREM de urat, gen cocalarie.

P.s. Si care e "problema tehnica" ?!?!
bylexus
Ce pun eu pe masina este ceva legat de muzica.
Nu imi pun numele pe masina... doar genul de muzica ce ma caracterizeaza.

Tranced Spirit and nothing else!
loganfan2008
QUOTE(bylexus @ 30 Jan 2009, 21:15)
Tranced Spirit and nothing else!
*


autocolantul, o adevarata PROBLEME TEHNICA!
PS: you're so blind? 166.gif
deceneu32
QUOTE(Ciorapel @ 30 Jan 2009, 19:55)
Dar ce zici despre cei cu "Nicu", "Alexandru", "Vasilica", sau cei cu acele plastice imitatii de numar "SEFUL" , "zeul soselelor" .. etc. ?

bylexus, daca ai spus personalizat, inseamna ca si tu ti-ai pus numele pe el. Crede-ma ca arata EXTREM de urat, gen cocalarie.

P.s. Si care e "problema tehnica" ?!?!
*


Pai ce sa zic?Lipsa de bun gust,cocalari etc.
bylexus
Cum a iesit?!
Ce parere aveti!?
mad_biker
Arata bine. Felicitari!
SSilent
Pwd. by LeXus? wacko.gif
Ciorapel
QUOTE(SSilent @ 31 Jan 2009, 18:59)
Pwd. by LeXus?  wacko.gif
*



.. aceeasi reactie am avut-o si eu coffee_spitsk.gif
Muttley
Crezi ca ai sa fii mai ferit in escapadele tale amoroase?
Pt cine a ratat, click aicisha.

PS: aveti grija la asta-n trafic, ca scuipa par pe voi happy.gif
driverx
QUOTE(Muttley @ 1 Feb 2009, 05:29)
...
PS: aveti grija la asta-n trafic, ca scuipa par pe voi  happy.gif
*



Unii poate o sa scape sa fie scuipati de el, pentru ca are nevoie de timp sa adune destul par pentru un ghemotoc pe care sa il scuipe.
sweetboy89
eu am parasolare pe a mea pe fata de 15cm si spate 18cm si nu mi-a zis nici la ITP nici politia nimic pana acum. si nu este ca a lui lexus transparent (doar scrisu). e colant negru mat cu scris
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.