Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Furt Cd Player
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
maryus_83
Va salut! Sambata dimineata am gasit usa de la sofer deschisa si Cd-Playerul de pe masina lipsa. dry.gif

Aparatul in cauza e asigurat pe casco pe la vreo 45 de euro.

In conditiile in care fransiza este de 50 de euro/eveniment mai are rost sa bat drumul pana la Asirom? smile.gif

Mersi anticipat!
balky
nu
Batrānul
Numai daca ti-au mai distrus si altceva: bord, incuietoare portiera etc.
Danezu
Ce fel de fransiza ai,la ce fel de eveniment?Daca este la avarii se despagubeste!Pantru ca este furt!
Citeste polita cu atentie....
Mihai San
Eu stiam ca trebuie sa prezinti fata cd playerului ca sa poti demonstra ca ai fost atent si ai prevenit si s a intamplat fara voia ta....
bobi19xx
Si daca cd-playeru era fara fata cum demonstreaza.
b34uen
trebuie sa mergi la politie mai intai sa reclami furtul si sa ai urme evidente pe usa de la sofer ca a fost fortata. altfel nici o sansa
bendix
Las-o-ncolo ! Si daca hotul era profesionist si avea speraclu ?
klaus
Pai cand ajungeai la politie se constata ca ai urme de fortare a yalei...
b34uen
numai ca la politie te intreba daca lasi butucurile de la usi la expertiza (se distrug in urma acestei manevre) eu la mine am spus ca nu (usa pe spate dreapta era fortata evident dar nu a bagat-o in seama politistul, era ferm convins ca hotul intra numai prin fata) drept care a scris ca masina nu prezinta urme evidente de fortare deci nu e sigur a este furt.
situatia s-a petrecut in oct 2006
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.