Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]Dacia logan prestige 1.6 16v
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
mic&rau
Predau leasing dacia logan prestige 1.6 16v culoare gri comete, masina este din iulie 2007 si are 34000km.Fata de dotarile standard are airbag-uri laterale, mp3 sony, folie Llumar autorizata R.A.R si ATENTIE are instalatie de gaz Tommaseto de asemenea omologata de R.A.R. M-ai sunt de plata inca 29 de rate a cate 242 euro in aceasta fiind inclus si casco, nu are valoare reziduala.Masina este in stare perfecta de functionare
In masina pana acum s-au investit peste 6200 de euro.
Pretul este de 5300 euro negociabil.
dan.gutu
Pai pune si tu poze sa vedem investitia de 6200 de euro. unsure.gif
mic&rau
pai investitie inseamna si ratele si avansul care au fost date pana in acest moment, eu la asta ma refeream.uite si poze
georgeand21
pai 29 de rate la 242 euro fac in jur de 7000 de euro plus cat mai vrei tu pe ea 5300 fac 12.300 de euro.deci iti iei una noua si diesel in plus.
mic&rau
up
3800 de euro negociabil
bogdan_90
sigur e prestige? deci consola centarala e ca la ambition ,v cromat la fel, iar bara de pe fata se vede ca a fost revopsita.
mic&rau
da e prestige, nu e ambition, da bara a fost revopsita dupa un eveniment nefericit adica am lovit un catel si mi-a crapat bara si din cauza asta bara a fost inlocuita si revopsita.
mic&rau
up!
dacis
Am vorbit cu un angajat al unei firme de leasing si mi-a zis (off the record) ca pretul NORMAL (normal insemnand aici ca acela care preda leasingul nu este intr-o situatie disperata si nici cumparatorul doritor sa ia masina cu orice pret) care ar trebui platit la preluarea unui leasing este egal cu avansul, din care se scade suma corespunzatoare lunilor de cand "proprietarul" o are. De exemplu daca am luat in leasing, pentru 48 de luni, o masina de 9500 EUR si am platit avans de 4800 EUR, iar dupa 10 luni vreau sa predau leasingul, suma corecta pe care o pot primi este 4800 - (4800/48)*10, adica 3800 EUR. Asa ca am si eu o curiozitate: cat ai dat avans?
mic&rau
Thanatos daca ai fi citit atent am scris ca investitia reprezinta ratele cu avansul si imbunatatirile aduse masini.
Si pentru curiozitatea lui dacis avansul a fost de 3000 de euro, si instalatia de gaz care a fost pusa aftermarket a mai facut 750 de euro.Deci avansul si cu instalatia fac 3750, eu pana acum cum am zis am investit 6000 si ceva de euro, si parerea mea este ca pretul pe care il cer este realist.

16 Feb 2009, 12:04:
up!

16 Feb 2009, 12:06:
up!
mic&rau
up!
3500 de euro
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.