Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Clio 3 RS 197
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
CAPabil
Salutare….
Se vinde Clio 3 RS 197 , fabricatie 2008...pe 28 octombire l-am ridicat din reprezentanta...deci are 3 luni...culoare Rosu TORO

Dotari :
• A.B.S. cu repartitor electronic al fortei de franare EBV
• Aer conditionat cu reglare automata + filtru praf / polen + torpedou cu racire
• E.S.P ( controlul dinamic al traiectoriei) + ASR (sistem anti-patinaj) +CSV (controlul sub-virarii)
• Airbag-uri frontale pentru sofer si pasager (cu posibilitate de dezactivare a airbag-ului pentru pasager)
• Airbag-uri laterale torace pentru locurile din fata
• Airbag-uri pentru cap pentru locurile fata-spate
• Airbag-uri anti-alunecare
• Bancheta spate rabatabila si fractionabila 1/3-2/3 + 3 tetiere spate reglabile pe inaltime
• Bare de protectie fata si spate in ton cu caroseria
• Blocarea automata a usilor la demaraj
• Buzunare pe spatarul scaunelor fata
• Centuri fata in 3 puncte cu reglare pe inaltime, pretensionare si limitator de efort integrat
• Centuri spate in 3 puncte cu limitator de efort integrat (pentru cele laterale)
• Computer de bord
• Directie asistata electric
• Geamuri electrice fata, cu impuls pe partea soferului
• Imobilizator electronic codat
• Inchidere centralizata a usilor cu telecomanda
• Oglinda retrovizoare asferica pe partea soferului
• Oglinzi exterioare in ton cu caroseria
• Oglinzi retrovizoare electrice si degivrante
• Proiectoare de ceata
• Pedalier aluminiu
• Radio CD cu MP3 4X15W RDS codat, cu afisaj separat, satelit de comanda la volan
• 4 difuzoare si 2 tweeter-e
• Scaune fata tip sport
• Scaun sofer cu reglare pe inaltime si lombar
• Senzor de lumina: aprindere automata a farurilor (faza scurta)
• Senzor de ploaie: declansare automata a stergatoarelor de parbriz
• Tempomat-limitator de viteza
• Volan in piele cu zone anti-alunecare si insertii crom satinat
• Volan reglabil pe inaltime
• 4 jante de aluminiu 17"" (nu are roata rezerva , kit de reparatie pneuri )

Detalii tehnice
MOTORIZARE 2.0 16V Cilindree (cc) 1998 Putere maxima (CP DIN) rot/mn 200/7250 Cuplu maxim (Nm) tr/mn 215 / 5550 Injectie multipunct Carburant benzina fara plumb Catalizator standard CUTIE DE VITEZE "manuala, 6 trepte" TRANSMISIE fata PNEURI (jante din tabla) 215/45 R17 PNEURI (jante din aluminiu) 215/45 R17 CAPACITATE Rezervor carburant (l) 55 Portbagaj (l) minim/maxim 288/1028 PERFORMANTE Viteza maxima (km/h) 215 0 - 100 km/h (sec) "6""9" CONSUM (l/100 km) Urban 11.6 Extraurban 6.5 Mixt 8.4 Emisii CO2 (g/km) 199 FRANE Fata discuri ventilate Spate discuri pline DIMENSIUNI (mm) Lungime X Latime X Inaltime 3986 x 1768 x 1496 MASA PROPRIE RULANTA (fara sofer) (kg) 1260 ;
Masina acum are 4600 de kilometrii (circa 2500 facuti in afara localitatii…i-am facut rodajul , asta a fost pasarica mea) , are uleiul schimbat la 1500 de km in reprezentanta la Renault ( o alta pasarica de a mea )...merge impecabil...trage f bine...masina noua..
Imbunatatiri : eleron clio cup ( se vede in poze) , ornament volan Renault Sport , covorase Renault Sport , toate cele de mai sus luate din reprezentanta de la Renault (unde si lucrez) )
Masina este luata in leasing...si conform contractului nu am voie sa inchid leasingul mai devreme de un an...ci doar sa il cesionez ( sa il preia altcineva).
Eu vreau pe masina 3000 de euro ( am platit pana acum 4000 cu tot cu avansul si taxa de poluare ,FARA imbunatari , casco comisioane si alte nebunii)...si mai raman de plata 45 de rate x 365 Euro ( asta daca se doreste sa se continue leasingul pe 4 ani fara valoare reziduala)....daca se doreste o rata mai mica poate creste perioada ( 5 ani ) si se paote adauga si valaore reziduala...cunosc pe cineva la leasing. De asemena contractul e facut cu conditii preferentiale cu o dobanda de 8.5% FIXA (dobanda pietei este 9.5 acum) .
Masina are casco la Asiban , platesc 700 de euro pe an ( cota 4.5 tot cu pile tongue.gif )....noul propietar va beneficia de aceleasi conditii!
M-am atasat foarte mult de masina...e o masina exceptionala,care paote produce f multe surrprize placute...si daca mi-as permite nu as renunta la ea...dar s-a ivit posibilitatea sa imi indeplinesc un vis...iar clio era doar o etapa pt mine...vroiam sa tin masina 2 ani, dar am primit o oferta foarte foarte buna pe care nu o pot refuza !
P.s. : Visul este 4WD si are un cos mare p capota:X
Numar de telefon : 0728974058 Alex (oricand)
Id chuckie_boy17 (pentru mai multe detalii si poze am gasitit pe mess seara)

Sper ca nu v-am plictisit!

Multumesc
Sonofthedonkey
Te rog contacteaza-ma pe mail - andras_lovasz@yahoo.com ca sa vorbim pt ca nici tu nici eu nu putem sa ne dam pm-uri:)
Am cateva intrebari pt tine legate de buburuza aia suparata! biggrin.gif
Multumesc!
CAPabil
sus

<span class='edit'>5 Feb 2009, 16:33:</span>
upppp
contactati-ma pe mail pentru ca pe acest forum nu imi merge pm...nush d c:(

PENTRU CA NU CITESTI REGULAMENTUL - cel general si cel de la bursa
CAPabil
haide cu scufita rosie!s-a mai platit o rata si casco pe un trimestru!
CAPabil
masina arata mult mai bine ca in poze:)deci uppp
CAPabil
silvio da-mi nr tau te rog sau da-mi adresa de mail....
adresa mea e chuckie_boy17@yahoo.com
nu pot sa iti raspund la pm...
CAPabil
sus...pe asemenea vremuri engociem:)
CAPabil
upp
silvio
vanduta
04.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.