Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Aripa crapata in parcare
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
radugeo
Buna ziua tuturor !
Am gasit astazi masina cu aripa fata crapata in parcarea de resedinta.Crapatura este vizibila in dreptul lampii de semnalizare a directiei dar continua in sus pana aproape de imbinarea cu capota.
Avand in vedere ca nu exista nici o urma de lovire a acesteia as dori sa stiu daca se poate repara cu ajutorul politei casco, fara probleme din partea asiguratorului.

user posted image

user posted image
adi_ar
Avand in vedere ca nu exista alte urme de lovire/accident, in masura in care asigurarea CASCO acopera si riscul de vandalism, se poate deschide dosar CASCO.
Inainte de luarea deciziei, cred ca ar trebui consultat un service referitor la posibilitatile de reparatie/inlocuire si avute in vedere costurile imediate (reparatia) si viitoare (cresterea primei in anul urmator).

Nota moderator:
Nu sustinem ilegalitatile si nu agreem indemnul la actiuni de aceasta natura! Orice asemenea incercare in continuare va fi sanctionata fara avertisment.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.