Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Curge ulei pe langa axul delcoului!
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ydaniel
Deci dupa "operatiunea blocul" imi curge ulei (de fapt se prelinge)pelanga axul delcoului!stri ca sunt 2 garniturele de teflon dar sunt ele de vina?
AC
QUOTE(ydaniel @ 16 Feb 2005, 12:31)
Deci dupa "operatiunea blocul" imi curge ulei (de fapt se prelinge)pelanga axul delcoului!stri ca sunt 2 garniturele de teflon dar sunt ele de vina?
*


din cate stiam, delcoul este etansat fata de bloc cu o garnitura de hartie
ydaniel
pai asta nu cred ca conteaza ,cum se schimba ma intereseaza!
anndi
de schimbat ii simplu. desfaci surubu ce fixeaza tija ce tine delcou sa nu se invarta, scoti delcou, pui garnitura si pui delcou la loc. atentie cum il scoti sa il bagi exact in aceeasi pozitie ca furca de la delco are un fel de dinti (2 mai exact ) care intra in acu intermediar. dintii de la furca sunt excentrici adica nu sunt pozitionati la 180 de grade unu fata de altu. daca il bagi pe dos se rupe furca. hai ca iti pun si un desen poate intelegi mai bine.
ydaniel
ok ms pt explicatii dar in desen e doar alb!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.