Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] 2 seturi boxe auto Pioneer TS-Q131C
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
audiofilu'
Am la vinzare 2 perechi de boxe Pioneer TS-Q131C
http://www.pioneer.eu/eur/products/TS-Q131C/print.html
facute special pentru Renault,perfect compatibile cu o larga gama de modele,de la Clio la VelSatis,diametrul lor fiind de 13cm.
Asadar sint in total 4 difuri si 4 tweetere de 25mm,cumparate inainte de Craciun anul trecut.Au 23 luni garantie,ca una a trecut deja.Am incercat sa gasesc o solutie de upgrade complexa dar intre timp luasem deja aceste seturi...
Sint evident,practic noi,pretul de achizitie fiind de 700 lei cu transport la vremea respectiva.Eu le-am montat de curiozitate si se simte schimbat sunetul insa eu vreau solutie completa.
Au specificatii bune,se preteaza mai ales celor care nu vor sa faca schimbari majore in sistemul original al masinii,sistemul de prindere in 2 puncte e specific renault.
Pretul de la care incepe negocierea este de 500 lei pentru ambele cutii.
Pentru alte detalii nu ezitati sa dati PM.
* sistem de difuzoare, cu 2 componente
* difuzoare High-quality concepute special pentru RENAULT
* diametru woofer: 13cm
* putere RMS: 35W
* putere Max: 180W
* raspuns in frecventa: 40Hz - 28KHz
* sensibilitate: 90dB (1W/1m)
* diametru tweeter: 25mm
* material membrana woofer: KEVLAR
* magnet Tweeter: Neodymium
audiofilu'
Sint "proaspete".Astept cumparator.
Doresc sa investesc vreo 1500 euro in sistemul de sunet si daca tot le-am primit de Craciun,nu puteam sa le refuz,nu?
vladp
M-ar interesa doar 2 difuzoare sa le pun pe spate. Ca pe fata am luat acelasi model. De pret nu ai zis nimic
audiofilu'
Ba am spus,eram chiar obligat.
Ambele pachete,fiecare pachet continind cite 2 difuri 13cm 35wRMS si 2 tweetere 25 mm la 500 lei.Cum adica doar difurile,fara tweetere?
vladp
Exact, imi trebuie pentru portierele din spate.
audiofilu'
Le dau doar la cutie,difuri+tweetere,250 lei pachetul.
De preferat ambele cutii.
audiofilu'
UP!!!
Asigur transport in tara.
500 lei un pachet complet de sunet mai bun decit cel stock FARA alte investitii:amplificare,HU,insonorizare.
Plug&play.Simplu,in 10 minute aveti sistem nou.
darem
Ai PM cu oferta.
audiofilu'
Din pacate nu am suficiente posturi pentru a folosi functia PM asa ca postez aici.
As prefera sa le dau pe amindoua seturile ca majoritatea masinilor au difuri fata/spate.Sigur dupa ce dau un set o sa apara vreun doritor de sistem complet,ambele pachete.Peste o saptamina fac doua luni,mai au garantie 22 luni,au fost puse de curiozotate pe masina SI ATIT,eu vreau sa investesc o suma mai mare asa ca astept cumparator pentru ambele pachete.In plus,cheltuiala e dubla pentru doi cumparatori diferiti asa ca vinzarea se face pentru ambele pachete.
Daca va adunati 2 care vreti fiecare vreun pachet nu ma deranjeaza.
Asadar,500 lei ambele pachete,pret actual pe net peste 650 lei fara transport.

De mentionat ca au fost puse pe masina pentru 3 zile si apoi s-au intors in "culcusul" lor,inapoi in cutie.Sint practic impecabile.
Vezi ca mai era cineva pe topic,vroia un set de difuri pentru spate parca.Vb cu el si daca e comanda ferma de la ambii poate vi le dau.
audiofilu'
@vladp si @darem:am posibilitatea de a lasa difurile la vinzare intr-un magazin asa ca daca le mai vreti spuneti,contactati-ma sau lasati mesaj aici/PM
Pretul e de 250 lei/pachet,trimise doar daca am comanda de la ambii (de la darem am comanda ferma,e dispus) prin Posta.
Nu am nimic impotriva daca gasiti mai ieftin insa ale mele sint puse pe masina si date jos la 3 zile si stau in cutie.

<span class='edit'>12 Feb 2009, 18:08:</span>
Am vrut sa astept sa se implineasca o zi pina sa pot posta (inca nu pot folosi PM sa trimit mesaje,doar primesc) dar un mesaj privat (raspuns la postul precedent) ma face sa anunt ca NU mai vind produsele,mi-a spus cineva care le are ca pot mult mai mult decit cei 35wRMS care-s pe hirtie,nu degeaba au costat atit.
Sper sa nu fiu avertizat pentru asta. biggrin.gif
Daca vrea cineva difurile si tweeterele originale,am deschis un post la Bursa.
Asadar topicul se poate inchide.Multumesc.

12 Feb 2009, 20:12:
QUOTE(audiofilu' @ 11 Feb 2009, 19:29)
<span class='edit'>12 Feb 2009, 18:08:</span>
Am vrut sa astept sa se implineasca o zi pina sa pot posta (inca nu pot folosi PM sa trimit mesaje,doar primesc) dar un mesaj privat (raspuns la postul precedent) ma face sa anunt ca NU mai vind produsele,mi-a spus cineva care le are ca pot mult mai mult decit cei 35wRMS care-s pe hirtie,nu degeaba au costat atit.
Sper sa nu fiu avertizat pentru asta. biggrin.gif
Daca vrea cineva difurile si tweeterele originale,am deschis un post la Bursa.
*



Topicul se poate inchide,multumesc.
audiofilu'
Am fost curios sa le aud amplificate si intr-adevar sint capabile,cei 35wRMS sint doar pe hirtie,pot mult mai mult.
Acum ele sint in cutie,la vinzare in magazin pentru ca s-a ivit o oportunitate sa cumpar un sistem integral si nu as vrea sa ratez ocazia.
Pretul ramine acelasi,500 lei ambele pachete,nenegociabil.
darem
Prietene dar tare nehotarat mai esti!!!
Sa stii ca e o mica diferenta intre cei 35W nominali ai lor si cei 4X45W ai multor cd playere dupa piata.
Si un sistem serios in nici un caz nu se face cu dif de 13..cel putin eu nu l-as face!

Hai pune o cutie cu un set la posta maine...ai datele de contact intr-un pm anterior!
Numai bine!
audiofilu'
Justificarea nehotaririi este in PM!
audiofilu'
Un set a plecat,mai am unul.
2 difuri 13cm KEVLAR si 2 tweetere 25mm magnet Neodymium,se preteaza pentru ORICE model Renault.
audiofilu'
Urgent,vreau sa investesc in alt sistem...
O cutie mai am,nefolosite.
chitsro
stai in bucuresti? daca vreau sa le vad s poate? nu prea mi comvine sa cumpar ceva asa pe vorbe:)
audiofilu'
Nu stau in Bucuresti dar cauta pe cineva care le are sau du-te la un magazin care vinde.
Poti sa intrebi despre ele la un magazin de specialitate (pe google sint o multime).Daca stii ce inseamna specificatiile inseamna ca e ok,perechea cealalta a plecat pe un Clio.
Sigur nu o sa le poti auzi pentru ca lumea isi cumpara ceva de firma dar sigur se aud mult mai bine.Apropo,pretul iti spune ceva despre calitatea lor raportat la alte pocnitori?
Ai PM.
darem
"perechea cealalta a plecat pe un Clio"...pe un MII de fapt...
deja montate pe masina..si testate cam 30 min...concluzia...claritate mult mai mare bass si inalte bune chiar si ptr cd stock.
Multumesc frumos.
sunt cateva chestiipe care nu le-am inteles dar altadata...nu am timp acum.
audiofilu'
QUOTE(chitsro @ 18 Feb 2009, 17:19)
nu prea mi comvine sa cumpar ceva asa pe vorbe:)
*



Uite ca darem le-a cumparat si si-a exprimat parerea...nu-l cunosc,nu ma cunoaste.
Ce crezi ca s-ar fi putut intimpla la montare/demontare si in cutie in cele 2 luni?Specificatiile si faptul ca sint hi quality facute special pentru Renault nu spune nimic?

QUOTE(darem @ 18 Feb 2009, 22:15)
"perechea cealalta a plecat pe un Clio"...pe un MII de fapt...
deja montate pe masina..si testate cam 30 min...concluzia...claritate mult mai mare bass si inalte bune chiar si ptr cd stock.
Multumesc frumos.
sunt cateva chestiipe care nu le-am inteles dar altadata...nu am timp acum.
*



Sorry.Pacat ca nu ai si pe spate aceleasi difuri...
Multumesc de reclama.Sa le stapinesti sanatos!

Hai ca a mai ramas o pereche,vreau sa-mi iau si eu un sistem cap-coada.
Nu se poate edita titlul in [VAND] UN set...
darem
Ms frumos de urari. Pe spate am Alpine SPS PARCA... La fel de serioase si alea. E cu totul altceva in masina acum.
Hai un UP si de la mine!
audiofilu'
Multumesc.
Hai ca-mi vine sistemul nou...
Sus cu ele,stau in cutie...250 lei numai,speciale pentru Renault.

"4. Initiatorul topicului are dreptul sa foloseasca UP-uri O DATA in decursul a 24 de ore."
Nu stiu cum se interpreteaza daca am primit un raspuns. sad.gif

Am primit comanda ferma,se poate inchide topicul.
Multumesc pentru tot.
audiofilu'
Se poate inchide,multumesc.

PS:desi nu am cerut,e bine ca s-a inchis si acest topic:
http://www.reno.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=139875&hl=
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.