Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cutie ciudata
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
gyurik
De curand am achizitionat o cutie 5+1 ,am montat-o si spre surprinderea mea nu intra intr-a 5 a ,dupa 2 zile am descoperit si viteza a 5-a dar intr-un mod foarte ciudat pt mine adica trebuie apasat in jos (ca la marsalier)si spre dreapta fata.Stie cineva unde-i buba ,am dat searh si nu am gasit nimic asemanator.
nmarinae
s-ar putea sa fie vinovata bieleta CV....sper ca nu ai pastrat-o pe cea de la cutia in 4 trepte
gyurik
QUOTE(nmarinae @ 4 Feb 2009, 23:39)
s-ar putea sa fie vinovata bieleta CV....sper ca nu ai pastrat-o pe cea de la cutia in 4 trepte
*


nu,nu am schimbat si aia
Sorin_18
cautatorul de viteze.......sau levierele de comanda
SGM.MYKE
Axul de comanda al cutiei. Eu trebuia sa ma ajut cu genunchiul la tr a Va.
gyurik
QUOTE(SGM.MYKE @ 5 Feb 2009, 09:36)
Axul de comanda al cutiei. Eu trebuia sa ma ajut cu genunchiul la tr a Va.
*


Se poate regla ceva pe acolo sau trebuie data jos cutia si dus la un "meserias"?
baranga
vezi sa nu atinga im podea cand vrei sa dai a 5a wink.gif
gyurik
QUOTE(baranga @ 5 Feb 2009, 11:15)
vezi sa nu atinga im podea cand vrei sa dai a 5a wink.gif
*


idee buna pentru ca cel de la care am cumparat spunea ca merge perfect
SGM.MYKE
Eu nu am dat cutia jos. M-am chinuit un pic si l-am schimbat cu cutia pe pozitie. Am demontat suportii cutiei si apoi am demontat capacul spate al acesteia si am schimbat axul. Trebuie sa ai grija sa desfaci surubulde zavorare a furcii de tr a V-a, sa nu faci ca mine sa o tragi afara cu capac cu tot si ai grija sa nu pierzi biluta aia de acolo. Daca nu te pricepi du-te la un mecanic. Oricum eu am avut si manualul langa mine cand am lucrat la ea.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.