Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: alarma eaglemaster helppp meee please
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
andrei84s
am montata si eu pe dacie o alarma eaglemaster cu 3 relee 2 galbene si unu negru ras-1215 respectiv cel negru ras-1220m, si am o problema cu ea:nu mai spot sa inchid sau sa deschid masina din telecomanda(led-u rosu nu mai clipste),nu cred ca este arsa pt ca atunci cand pun contactul usile mi se inchid iar daca bag mersul inapoi sirena incepe sa tiuie.ma poate ajuta cineva in problema asta? macar schema electrica , va multumesc anticipat sad.gif
bylexus
QUOTE(andrei84s @ 6 Feb 2009, 14:29)
am montata si eu pe dacie o alarma eaglemaster cu 3 relee 2 galbene si unu negru ras-1215 respectiv cel negru ras-1220m, si am o problema cu ea:nu mai spot sa inchid sau sa deschid masina din telecomanda(led-u rosu nu mai clipste),nu cred ca este arsa pt ca atunci cand pun contactul usile mi se inchid iar daca bag mersul inapoi sirena incepe sa tiuie.ma poate ajuta cineva in problema asta? macar schema electrica , va multumesc anticipat sad.gif
*



Sincer nu cred ca merita investitia.
Ce te-o determinat sa ii pui alarma si din cate inteleg si inchidere centralizata?Crezi ca merita la o dacie asa ceva?
La cate sunt pe marginea drumului de vanzare in nici un caz nu se mai leaga hotii de dacii iar in al doilea rand nu stiu, eu as rade sa vad o dacie cu inchidere centralizata.As rade sa o aud intr-o parcare subterana ca face (piu-piu).
Slaba investitie.
cagulaa
QUOTE(bylexus @ 7 Feb 2009, 12:53)
Sincer nu cred ca merita investitia........ eu as rade sa vad o dacie cu inchidere centralizata.As rade sa o aud intr-o parcare subterana ca face (piu-piu).
Slaba investitie.
*



vulpea cand nu ajunge la struguri.............Oricum oare ce ar insemna pt tine o investitie la Dacie?? blink.gif
bylexus
QUOTE(cagulaa @ 7 Feb 2009, 14:17)
vulpea cand nu ajunge la struguri.............Oricum oare ce ar insemna pt tine o investitie la Dacie?? blink.gif
*



In viziunea mea investitie inseamna plasarea de capitaluri in imobiliare,autoturisme(accesorii tunning), carti, haine, mancare.
La partea cu "vulpea cand nu ajunge la struguri" nu te inteleg.Nu pot sa-ti raspund si acolo.

Edit later:
Nu-mi zi ca si tu ai inchidere centralizate pe Dacia din semnatura. radmasa.gif
cagulaa
inchidere centralizata + navigare GPS tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.