Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Puncte de penalizare!
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
Kojak
Eu: 2 + 2 pct. de penalizare, in total 4 sleep.gif
Motivul: "nepurtarea centurii de siguranta"
Locul "faptei": Constanta primele 2pct., respectiv Bucuresti celelalte 2pct.
Expira in...iunie 2009

Sunt primele si sper ultimele puncte luate de cand s-a introdus "sistemul", adica din dec. 2006 incoace
bobo77
Sunt pe zero momentan si asa sper sa raman.
zanga
QUOTE(bobo77 @ 6 Feb 2009, 18:00)
Sunt pe zero momentan si asa sper sa raman.
*


+1
Marso
eu am deja 8 pe anul asta,sper sa nu mai fac prea curand... wacko.gif

2 pct pt 71 km/h,radar pe serban voda

6 pct pt ca am intors pe linie dubla continua pe undeva in drum spre oltenita
IcsPe0001
0 pct... si am cam sfidat legile vitezei:D momentan am scapat basma curata:-s
B 31 BRE
zeroooooooo biggrin.gif
bogdan_90
daca nu mergeti mult cu masina .momentan 0 dar am avut 10.
Kojak
QUOTE(zanga @ 6 Feb 2009, 19:33)
+1
*



blink.gif NU cred ca se poate lua 1 singur pct.
kaspersky
momentan 0
per total am avut 2*2 pt. centura (culmea, desi folosesc centura de fiecare data am luat-o la iesirea din parcare in timp ce imi puneam centura sad.gif( ) + 6 pt. intoarcere pe linie continua (toate luate in decurs de 2 luni sad.gif )
razvan_3asy
0, am fost pasuit mereu , cei drept nau fost multe greseli 2 maxim.
CriSTI68
2 smile.gif
catalin-g3
Acum 0 . Am avut 7=2+2+3 toate pt speeding sad.gif
2+2 luate la Tureni spre Cluj (radar fix) + 3 luate pe la Nicolae Grigorescu noaptea pe la 23.30. Toate luate in luna Octombrie 2007 (luna in care am avut nunta sad.gif )
Paul Gabriel
momenta 0, am avut 10 acum 1 an, 8 pt viraj la stanga pe linie dubla continua, 2 pt ca nu am aprins farurile in afara localitatii
Kojak
QUOTE(Ingerasu @ 13 Feb 2009, 14:32)
8 pt viraj la stanga pe linie dubla continua
*



Nu se dadeau 6pct. ptr. intoarcere / viraj pe linie dubla continua?
CriSTI68
alea 2 la mine au fost pentruuuu........ ca.. m-am urcat cu spatele la logan pe un Fiat grande punto care tocmai stationase in spatele meu smile.gif
ZTV
eu am avut 6 puncte pt ca m-am intors pe dunga continuu, dimineata la 4:15 in Timisoara pe str Torontalului, nu am vazut nici o masina, si vroiam sa scurtez putin din drum asa ca m-am intors pe linia si din senin politia in spatele meu.....
BZN
Doua puncte pentru viteza in Targoviste mad.gif
Si, daca tot e deschis subiectul, stie cineva cum poti afla cate puncte ai acumulat la un moment dat? Ma refer mai ales la cele primite in lipsa happy.gif ...
Kojak
Atat stiu ca ptr. cei cu domiciliu' in Bucale (sau masina inamtriculata in Buc), te poti duce la Udristei cu permisu' si poti intreba acolo (la ghiseu) cum stai cu punctele.
L-am auzit pe un militian cu grad intr-o zi la o emisiune matinala pe un post TV spunanad chestia asta.
zanga
QUOTE(Kojak @ 6 Feb 2009, 23:42)
blink.gif NU cred ca se poate lua 1 singur pct.
*



smile.gif Ma refeream ca si eu sunt tot cu 0.
sweetboy89
6 puncte + 300 RON amenda
Depasirea locurilor permise ale autovehiculului. icon_mrgreen.gif
BeciAcustic
De cand am carnetul si in cei ~ 60.000 km nu am nici un punct de penalizare...sper sa o tin tot asa!
SiloS
momentan am 12 .

4 viteza + 3 viteza + 3 viteza + 2 centura .

De abia in iunie o sa scada la 8 . Trebuie sa fiu foarte atent o vreme .
octaviu
Am ajuns la 0

Am avut vre-o 8 parca... centura+parcare neregulamentara+radar parca (cele de pe DN1 le trec in contul mamei mele care are permis si nu conduce)...
nairam
3 puncte de penalizare luate pentru:
http://www.daciaclub.ro/Politia-Rutiera-pa...144597-s0.html#
pentru asta:
Azi dimineata am ajuns la un client pe undeva pe soseaua Giurgiului. Ma suna nevasta ca sa vin urgent acasa ca are copilul febra mare si trebe sa mergem la doctor ... M-am panicat un pic si am inceput sa "crosetez" printre masini. Am ajuns in apropiere de Mall-ul din Eroii revolutiei... Coada ca la balmuc pe soseaua Giurgiului... Ma urc pe sina de tramvai si trec prin stanga refugiului... apoi spre necinstea mea trec pe rosu la primul semafor din dreptul refugiului ( drept ca incet si cu mare atentie) si ma postez sa fac la stanga la urmatorul semafor. Langa mine apare o masina de politie... Deschide geamu si imi spune sa trag pe dreapta dupa semafor.... Da doamna (era o femeie) ... se face verde plec parchez... si vine agentul la mine ....Domne... ma grabeam .. ii povestesc ce se intampla cu copilul ... recunosc tot ce am facut ... scot toti banii din portofel (vreo 200 lei) ii arat portofelul gol si ii spun astia sunt toti .... Initial nu a vrut sa-i ia dar la insistentele mele ii ia cu tot cu acte ... Se duce la masina sta vreo doua minute si se intoarce cu talonul si cu banii.... "domne uite o sa-ti dam amenda ca nu ai respectat semnul de ocolire obligatorie postat pe refugiul de tramvai .... si ia banii ca sa ai cu ce sa-ti platesti amenda ..... si sa iei ceva la copil" Mi-au facut procesul verbal asa cum au spus 4 puncte de penalizare care se vor duce in 6 luni indiferent daca mai cumulez altele si 240 lei amenda 120 daca platesc in 48 ore ...
Bravo domne uite ca si politistii "E SI EI OAMENI" (citat din copilul lui Mircea Dinescu) ce m-a socat a fost faptul ca NU au luat banii ....
daniM
2 puncte pentru parcare in statie de taxi.Chestia e ca parcasem intre un Mercedes CLK si un Volvo s80,eu fiind cu Dacia,si doar eu m-am ales cu amenda.Ghinion ca nu am fost cu Skoda...
C a t a l i n
Zero, de vreo 6 ani. smile.gif
bobo77
6 ani calendaristic, dar ai mai fost si pe mare, unde nici daca voiai nu aveai cum sa faci puncte biggrin.gif
C a t a l i n
Ai dreptate, dar în medie am mers cam 15.000 km pe an. (ca să fiu exact, nu sunt încă 6 ani, dar aproape)
and_rei
QUOTE(Ingerasu @ 13 Feb 2009, 13:32)
momenta 0, am avut 10 acum 1 an, 8 pt viraj la stanga pe linie dubla continua, 2 pt ca nu am aprins farurile in afara localitatii
*



pt chestia cu farurile m-a oprit si pe mine pe la buzau.+ ca atunci cand mi-a facut semn sa opresc nici nu am semnalizat si am mai incalcat si marcajul continuu de la trecerea de pietoni radmasa.gif .si totusi am scapat basma curata biggrin.gif.ii multumesc pe aceasta cale biggrin.gif
the_tavi
Zero si sper sa nu creasca intr-o zi cat altii intr-un an! tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.