Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cutia de viteze
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
goru
am probleme cu cutia de viteze: am dacia 1310. cand schimb intr-a 2-a si in marsarier caraie si face ca toti dracii...in marsarier imi intra greu rau de tot...ma chinui vreo 5 min sa intre...sad.gif(...ce sa fac?sa schimb cutia?cat costa una sh?
bmf_panzer
cred ca e bulit sincronu ...reparo pana nu te lasa cutia
nelu_1985
marsalieru nu-i sincronizat, inlocuieste timoneria, verifica starea flexiblocurilor, a traversei, strangerea suruburilor si nu in ultimul rand inlocuieste patina sau fa-i reglajul corespunzator celei existente daca-i in stare buna
kog
deacord. Am un prieten caruia ii facea cutia la fel. A schimnat-o nebunu si tot la fel facea. Pana nu a schimbat tija care face lagatura intre schimbator si cutie nu a mers
vallyyy
Eu zic sa verifici patina .......asa pateam si eu ,nu o aveam deloc ma chinuiam si mai mult de 5 minute sa o fac sa intre in marsarier
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.