Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: demontare geamuri..
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
cgeorge
salut.. are cineva idee cum pot da jos geamurile de pe dacia mea? am ionizate si vreau sa le inlocuiesc cu unele cu folie. am demontat fetele usilor din spate dar nu stiu ce sa fac mai departe sa scot geamurile
wacko.gif
Adrian_Boy
Dai asa jos:
- fete usi
- acea tabla care tine geamul etans cand e inchis 100% (asta pe spate)
- lasi geamul jos
- scoti si macaraua
- dai jos macaraua (are 3 suruburi)
- lasi geamul pe o parte laterala si iese foarte usor

mentionez ca este varianta de pe spate, pe fata nu am apucat inca, dar banuiesc ca e mult mai usor, ca nu are acea tabla pe colt.
gti98
Sau vedeti in Mondiru. E descris foarte bine.

succes!
payty
se pot scoate geamurile laterale fara a demonta macaraua?

sebymesteru
Nu,pentru ca nu poti scoate rolele bratelor macaralei de pe ghidajele geamurilor.
ghitza
daca te referi la cele de pe spate atunci se poate si fara a da macaraua jos
valy1233
nu mai vorbiti fara sa stiti..sau fara sa fi facut aceasta operatie,geamurile de pe spate merg date jos fara a da macaraua jos..doar scoti siguranta care il tine pe macara...si acea tabla dinspre spatele usii...
ghitza
tu la cine te referi ,cel care a pus intrebarea nu a specificat, de aici confuzia
payty
ca sa nu mai fie confuzie, vreau sa le demontez pe toate.

inteleg ca la cele din fata nu scap, trebuie data jos macaraua.

ghitza
exact
valy1233
QUOTE(ghitza @ 9 Oct 2012, 12:56)
tu la cine te referi ,cel care a pus intrebarea nu a specificat, de aici confuzia
*


m-am referit la cei doi care au zis ca trebuie data macaraua jos...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.