Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Se da jos greu chiuloasa?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
TicaloS
Vreau sa desfac chiuloasa sa rectific scaunu de la pistonul 2, imi uda bujia ...si vreau sa stiu cum se da jos ... si daca e greu de pus la loc biggrin.gif
CandyMan13
citeste topicul CUM AM SCHIMBAT SETUL FARA MECANICI...ai toate raspunsurile pt actiunea ta(implica multe sa faci ceea ce ti'ai propus)
za_kristake
cu datu jos nu-i problema, la montaj sigur o sa ai probleme
CandyMan13
smile.gif)corect....daca nu stii cum se da MACAR jos,recomand din toata dragostea mea pt dacioti sa mergi la cineva prieput
mariusb007
nu e complicat daca
-citesti cu atentie manualele din "CUM AM SCHIMBAT SETUL FARA MECANICI" si
-lucrezi (cu respect) f.f atent smile.gif
PH-06-BOA
Crezi ca-i scaunu', daca uda bujia? Sa n-o dai degeaba jos . Mai studiaz-o tu nu altii.
brigada_diverse
uda o singura bujie? curent mai ai la bujia aia? bujia mai e buna? ulei papa motoru? cu ce o uda?
PH-06-BOA
I-auzi ! Raspunde la intrebarile lu' Cristi, si-ai rezolvat mai usor.
pcostica
inaite sa desfaci motorul fa-i un test de compresie.
Bafta!
ndragos
chiuloasa se da jos relativ usor dar cum au spus si baieti mai sus mai greu este de montat nu pentru ca ar fi greu da din cauza reglajelor la culbutori si iti mai trebuie si o cheie dinamometrica sa o strangi .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.