Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Am luat amenda
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
alin_xyk
Salutare. Poate zambiti un pic, insa nu am ce face.. Trebuie sa spun... Mi-am luat prima amenda dupa 5 ani de permis. Sunt din provincie, dar am circulat numai in Bucuresti, unde mi-am luat si amenda. Mai precis, in sectorul 2. Unde o pot plati? De fapt, mi s-a retinut si permisul 1 luna. Cum fac sa mi-l iau inapoi, dupa expirarea perioadei? Unde si ce trebuie sa prezint?
paradox_utopic
la CEC platesti amenda,permisul ti-l iei din raza unde locuiesti
alin_xyk
Deci o pot plati si in Bucuresti, nu e nevoie sa merg acasa (la Giurgiu) pentru asta? Bine, la Giurgiu voi merge pentru permis.
magelan_explorer
la orice CEC din tara,ca tot in contul lor intra,dar ai grija sa pastrezi chitanta,ca s-au mai intamplat belele...
alin_xyk
Multumesc mult pentru raspunsuri baieti. Sanatate si.. deloc amenzi.
pick73
intreb si eu ... nu e nevoie sa prezinti dovada achitarii amenzii? In urma cu vreo 2 ani am achitat si eu o amenda iar apoi chitanta si procesul verbal a trebuit sa le duc la Politie, mai exact le-am depus intr-o cutie postala, special amenajata pentru colectarea acestora.
alin_xyk
Da chiar. Asta as vrea sa stiu si eu. Ca am chitanta la mine. Trebuie sa merg cu ea (sau cu o copie) la vreo sectie de politie?
magelan_explorer
nu,nu trebuie mers nicaieri.
iti spun sigur ca am intrebat
special cand mi-am halito si eu
dar pastreaza chitanta cu grija
alin_xyk
multam magelan
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.