Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cea mai iubita marca de autovehicule in Romania!
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2
bylexus
Preferata mea deocamdata este: Ford cu modelul Mondeo.
Alexu7
trabant de ce n-ai pus?


Trabant, cu modelul F450
radian
Cam ce intelegi tu prin "marca iubita"? Banuiesc ca cea mai apreciata masina este cea pe care si-o permite fiecare sa si-o cumpere, dar chiar iubita??? ohmy.gif
bylexus
Chestionarul e pentru strazile din Romania.Ce putem vedea mai des si eventual ce ne-am putea permite.Nu pot sa pun marci precum Ferrari,Porche sau mai stiu eu ce alte marci ce au volanul pe dreapta.
Deci din piata auto care ne este pusa la dispozitie, voi ce marca ati alege?
slider2
@bylexus intrebarea suna mai bine, si era mai corecta asa: "care este marca ta prefereta de autovehicule?"
facem pariu ca unele din marcile nemtesti, cu probabilitatea mai mare volkswagen, va castiga??
Alexu7



radmasa.gif
bylexus
QUOTE(slider2 @ 13 Feb 2009, 00:27)
@bylexus intrebarea suna mai bine, si era mai corecta asa: "care este marca ta prefereta de autovehicule?"
facem pariu ca unele din marcile nemtesti, cu probabilitatea mai mare volkswagen, va castiga??
*



Fiecare cum vrea sa o gandeasca.Eu cred ca te atrage mai mult intrebarea cu "cea mai iubita..."si totusi nu cred ca asta ar fi problema threadului.Sper sa facem rost de un esantion cat mai mare.
Eu zic ca va castiga Ford-ul.Se mai satura lumea si de nunta aluzie la VW.Prea multe sunt deja pe plaiurile noastre.

Orice urca, trebuie sa si coboare! smile.gif

Dacia va avea foarte multe preferinte in randul Loganistilor care nu au intampinat deocamdata probleme majore, iar Saab-ul si Volvo va fi alegerea celor mai conservatori, cei care mizeaza pe: "mergi la sigur".
BMW, Audi, Mercedes... pentru cei care au bani. Asiaticele pentru cei care nu vor sa tina o masina mai mult de 5 6 ani, iar de restul nu stiu, probabil pentru familisti.Aici excludem Seat-ul care este o marca sportiva.
OAP
Un topic foarte tare...din pacate lumea nu prea are timp de el
Shush
Dacia e avantajata fiind prima pe lista. Pana sa ajung la Vw deja votasem Dacia biggrin.gif
OAP
VW-ul e TDI? ca altfel nu-l votez
bylexus
Uite ca ia avans Dacia smile.gif)) demaraj bun, vedem finalul smile.gif)

13 Feb 2009, 01:06:
QUOTE(OAP @ 13 Feb 2009, 01:04)
VW-ul e TDI? ca altfel nu-l votez
*



E cum vrei tu sa fie smile.gif) marca ne intereseaza pe noi, nu configuratia smile.gif
OAP
QUOTE(bylexus @ 13 Feb 2009, 01:05)
Uite ca ia avans Dacia smile.gif)) demaraj bun, vedem finalul smile.gif)

168.gif valuri.gif Daciaaaaaaaa.....go, go,go

13 Feb 2009, 01:08:
QUOTE(bylexus @ 13 Feb 2009, 01:05)
E cum vrei tu sa fie smile.gif) marca ne intereseaza pe noi, nu configuratia smile.gif
*


Care voi? unsure.gif
bylexus
QUOTE(OAP @ 13 Feb 2009, 01:07)
168.gif  valuri.gif Daciaaaaaaaa.....go, go,go

<span class='edit'>13 Feb 2009, 01:08:</span>

Care voi? unsure.gif
*



Viitorii cititori interesati ai topicului smile.gif Hai raspunde skoda odata... n-o mai lungi atata. smile.gif
neumann
mazda, da am votat dacia
bylexus
Voteaza cei din parlament si aici?! Sa fie influenta indemnului Domnului Basescu resimtita si aici la noi pe forum?!


13 Feb 2009, 01:18:
QUOTE(cristianco2002 @ 13 Feb 2009, 01:14)
mazda, da am votat dacia
*



Scuze.Am sarit peste... am zis in gandul meu ca iubitorii de Mazda vor alege acum mai nou -Opel- cu Insignia(e mai ieftin), daca iti place Mazda 6...
OAP
QUOTE(bylexus @ 13 Feb 2009, 01:15)
Opel- cu Insignia(e mai ieftin),

17k euro fara TVA e ieftin?
bylexus
QUOTE(OAP @ 13 Feb 2009, 01:24)
17k euro fara TVA e ieftin?
*



Si ce zici de mazda 6 cu 19k euro fara TVA?!
Bulldog
SAAB wub.gif wub.gif
OAP
QUOTE(bylexus @ 13 Feb 2009, 01:25)
Si ce zici de mazda 6 cu 19k euro fara TVA?!
*


Ca e mult mai ieftina ca un Hummer...cam asta-i cu ieftineala prin comparatie wink.gif
ArtVandelay
Vw passat 1.9 TDi
ydaniel
ARO 244.
driverx
Baaaa bylexus. Imi faci orasu de rusine. De unde dracu ai mai aparut si tu? blink.gif
argon
tu stii pe unde ai umblat..
Andrul
Deci Dacia e cea mai iubita marca de autovehicule din Romania... iubita in gura mai ales.
radian
QUOTE(driverx @ 13 Feb 2009, 07:50)
Baaaa bylexus. Imi faci orasu de rusine. De unde dracu ai mai aparut si tu? blink.gif
*



Ce ai bre cu omul, te pui de-a curmezisul in fata destiunlui? mad.gif Daca exista sentimente profunde, lasa destinul sa-si urmeze soarta...
Ov
saab
bendix
Am votat cu doua maini biggrin.gif : Dacia
ady77
Banuiam eu ca dacia asta e o curva si e iubita de toata lumea, nu mai fac niciodata sex cu ea radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Marius97fer
eu iubesc marca rover da tu nu ai in lista.
sorry
sorin1983
eu am votat mercedes... toata lumea ar vrea una dar cum nu toti isi permit, faptul ca nu prea sunt pe strazi nu e un criteriu sa nu fie cea mai iubita biggrin.gif
psychoo
"voteaza preferinta ta"
votat ford (focus)
Paul Gabriel
din moment ce nu este Rover... hai cu DACIA smile.gif
Lostboy
Volga.
ady77
Dunarea
driverx
QUOTE(sorin1983 @ 13 Feb 2009, 11:28)
eu am votat mercedes... toata lumea ar vrea una
*



Io nu vreau de exemplu. Dar m-as multumi cu un Volvo sau un Aston Martin.
argon
cum sa vrea toata lumea, ca nu este Merc tdi!

QUOTE(Ingerasu @ 13 Feb 2009, 14:27)
din moment ce nu este Rover... hai cu DACIA smile.gif
*



normal ca nu este ca nu mai exista! decat o marca falimentara mai bine Dacia!
vijelie
Are var-miu ala care lucreaza la Volvo niste povesti de ma ia cu frisoane.
Dar nu il cred 100%, cand eram mici ma turna cand nu ii dadeam si lui sa fumeze tigari furate de la tac-su.
adip
Dacia, dacia, go! go!!

Eu nu inteleg ce dracu' cauta Hyundai si Kia in lista, sunt asa de plictisitoareeee...

L.E. Taci ca a votat cineva Kia, ma intreb cine oare radmasa.gif
aphophis
QUOTE(adip @ 13 Feb 2009, 14:06)
Dacia, dacia, go! go!!

Eu nu inteleg ce dracu' cauta Hyundai si Kia in lista, sunt asa de plictisitoareeee...

L.E. Taci ca a votat cineva Kia, ma intreb cine oare  radmasa.gif
*


radmasa.gif pai chiar ce cauta? icon_mrgreen.gif
dariusz
ma , nu e locu potrivit , da io imi incerc norocu . cum naiba pot afla neste date tehnice despre un vw golf din 93 , cu motor de 1.6. m-ar interesa :
-putere
-cuplu
-performante
-mase
adip
dariusz, am gasit ceva pe carfolio pentru Vento 1.6 din '92:
http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=24970
dariusz
oare motoarele sint la fel? ma intereseaza datele pentru a face o comparatie intre golf si dsn
tarzy
ati uitat cateva din marcile produse in aceasta tara

este drept ca pe vremea cand eram tara mai "agrara" nu becalizata ca acum

ARO

OLTCIT

eu votez cu ARO, modelul 244 cu motorizare Diesel de 3119 cmc

SiloS
Chiar nu inteleg cum poti spune ca marca ta PREFERATA este DACIA !

Ce a facut DACIA deosebit incat sa devina marca voastra preferata ?

Sau poate... unii posesori de Dacia se mint pe ei insisi si isi repeta in minte ca DACIA este masina lor preferata laugh.gif !
adip
dariusz, uite ce zice wikipedia de golf 3: http://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Golf_Mk3
tarzy, cred ca in clasament s-au introdus masini care cat de cat mai circula pe strazi smile.gif
Eu am avut Oltcit si a avut o tabla si o vopsea cum nici la Solenza nu cred ca au scos romanii, masina aia nu a avut punct de rugina decat unde am lovit-o si a fost revopsita smile.gif Fugea mult mai bine comparand-o cu berlina si era mai confortabila pentru cei din fata, o bagai in orice treapta de viteza cu degetul mic, dar cam aici se termina partile placute. Iarna la -10 grade te rugai de ea sa se incalzeasca, avea racire pe aer, consuma ca la balamuc, avea delcoul jos si daca intrai prin balta cu el acolo ramaneai (been there, done that, pe Raul Doamnei, in Dr. Taberei, pe o ploaie torentiala). Dar mereu a fost distractiva la condus smile.gif
dariusz
QUOTE(adip @ 13 Feb 2009, 17:32)
dariusz, uite ce zice wikipedia de golf 3: http://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Golf_Mk3

*



multumesc mult adip.
aphophis
QUOTE(SiloS @ 13 Feb 2009, 16:27)
Chiar nu inteleg cum poti spune ca marca ta PREFERATA este DACIA !

Ce a facut DACIA deosebit incat sa devina marca voastra preferata ?

Sau poate... unii posesori de Dacia se mint pe ei insisi si isi repeta in minte ca DACIA este masina lor preferata laugh.gif !
*


radmasa.gif vw tedeiiiiiiii frate wub.gif wub.gif aia care iese la 1 milion de km din
SiloS
A?
aphophis
in caz ca nu te-ai prins multi au votat la misto. Vorba aia, la asa topic, asa raspunsuri..
Cocojambo
Mazda RX-8. wub.gif wub.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.