Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Service schimb ulei
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Muttley
E cam urgenta si oarecum disperata treaba...
Am nevoie sa fac schimbul de ulei la bestia din dotare candva vineri seara, apreciez in jur de ora 19.

Constrangeri:
- trebuie musai pompa de vacuum pentru operatiune;
- trebuie musai sa fie p-aproape de locu' unde salasuieste animalu' (adica piata Delfin) ca sa nu pierd 3 ore-n trafic si sa ma trezesc ca s-a-nchis.

Mersi si topic closed dupa ce rezolv blush.gif
Muttley
Nu va schimbati niciunu' uleiu' la sugativa? blink.gif
Incercam si alta zona? frustrat.gif
C a t a l i n
Altă zonă?

Ploiești, pe fosta 23 August, la Eka Trust, 20 RON cu pompă de vacuum, sau moka dacă iei de la ei ulei și filtru.
Saint666
in intersectie la diham, cum vi dinspre delfin pe partea dreapta
Muttley
Adic-aicisha?

Saint666
aici
Muttley
Acolo-i shaormerie, statie de autobuz si chiosc de ziare, vizavi de sheriff's blink.gif

Oricum, pana nu ma duc sa vad vorbesc aiurea blush.gif

Multumesc mult!
Marty
Matli, mai e si statie de tramvai! Cred ca acolo zice omu': dai cu baia-n refugiul de tramvai si gata purjarea. wink.gif
Saint666
Crede-ma, e si service auto, in cladirea aia mare de pe colt.


sa nu uit, au si covrigi buni pe cealalta latura biggrin.gif
mk2
Daca este vorba de fostul ciclop, cel din spatele benzinariei, vreau sa-i fac de ras.

Pe langa faptul ca au devenit peste noapte reprezentanta oficiala Dacia (cu preturile aferente) au si mecanici foarte priceputi.

Am fost asta vara sa-mi schimb filtrul de motorina la ei, si asa de bine l-au montat incat dupa 10 minute am ramas cu masina in pana pe centura, cu ditamai dara de motorina dupa mine de a trebuit sa vin cu ea tractata.

Bineinteles ca dupa scandalul aferent (cand m-am intors la ei s-a schimbat tura) de-abia au reparat-o, asa cu jumatate de gura de parca imi faceau mie nu stiu ce favoare. Nu tu scuze, nu tu nimic.

Totul datorita faptului ca nu au fost in stare sa monteze o garnitura nenorocita.

251.gif
Saint666
Nu e vorba de ciclop
e chiar in intersectie, vulcanizare+service+scoala de soferi
ydaniel
ce zici tu e sca motor service.
matli se va duce la service-ul mic:)
unde au un perete intreg numai cu ulei:)
Muttley
Matli oricum shade cu ochii pe ei si le da la rotula daca nu lucreaza cu blandete pe bolid.

Mersi pentru indicatii.
sorin1983
da confirm si eu ca e un "serivce" exact la strada unde peretele din spate este plin de bidoane de ulei... un pic mai departe e peco si in spatele la peco e dacia service si in dreapta lui inca un service cred ca de cartier smile.gif
Marty
QUOTE(ydaniel @ 18 Feb 2009, 23:47)
unde au un perete intreg numai cu ulei:)
*


Mai bine dadeau dracu' o lavabila decit sa dea cu ulei pe perete. dry.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.