Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] 205/55/16 91V Michelin Energy E3A
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2
vibratie
Anvelopele sunt in stare foarte buna, cu grosimea profilului de 6,5 mm, pastrate in conditii corespunzatoare. Nu au intepaturi sau alte defecte. Sunt fabricate in Spania. Prestul este de 1000 Ron pentru toate cele 4 buc. Tel: 0757519778;

P.S. Unele noi costa in jur de 1600 Ron/set. wink.gif
vibratie
Le las la 900 Ron wink.gif
ciprian1982
Salut,

Cati km sunt rulate?
vibratie
Aproximativ 5500 km. Sunt uzate uniform toate. Unele noi au grosimea profilului de 7 mm wink.gif
vibratie
UP
vibratie
UP
alc2
Care este DOT-ul ?
Lagunianul
vezi ca treaba cu sublerul nu e corect facuta smile.gif Se masoara de la limita de uzura, adica de la ridicatura aia care se vede in santul respectiv.
vibratie
QUOTE(Lagunianul @ 22 Feb 2009, 23:05)
vezi ca treaba cu sublerul nu e corect facuta smile.gif Se masoara de la limita de uzura, adica de la ridicatura aia care se vede in santul respectiv.
*



Ok, atunci scade 1,6 mm. Deci au 4.9 mm profil disponibil. Am verificat si DOT-ul
Este 2105. Pe masina au fost montate in 2006 si rulate doar sezonul de vara. wink.gif
vibratie
UP
vibratie
850 RON
vibratie
Pentru cei care cred ca anvelopele au o vechime prea mare, am atasat PDF-ul de mai jos. Tinand cont ca ale mele au fost depozitate in saci de plastic, in debara, nu cred ca se compara cu cele aduse de afara de la "gropile de gunoi" wink.gif
Super oferta: 800 RON.

vibratie
UP
vibratie
UP
vibratie
...disponibile dupa data de 8 martie wink.gif
vibratie
UP
vibratie
UP
vibratie
UP
vibratie
UP
vibratie
UP
vibratie
UP
murfi
spune-mi te rog daca au fost reparate?
vibratie
QUOTE(murfi @ 11 Mar 2009, 11:06)
spune-mi te rog daca au fost reparate?
*



Nu au fost reparate pentru ca nu au nicio intepatura sau alte defecte. Arata aproape la fel ca unele noi, exceptand uzura despre care am spus mai sus.
vibratie
UP
vibratie
UP
vibratie
UP
vibratie
UP
vibratie
UP
vibratie
up
vibratie
UP
vibratie
UP wink.gif
vibratie
UP
d_crisu
spune-ne si noua DOT-ul ca degeaba sunt neuzate mult daca sunt de acum 4 ani.
vibratie
QUOTE(d_crisu @ 23 Mar 2009, 17:14)
spune-ne si noua DOT-ul ca degeaba sunt neuzate mult daca sunt de acum 4 ani.
*




Am scris intr-un post anterior si DOT-ul. Este 2105. wink.gif Sa inteleg ca tu iti schimbi oricum anvelopele din 4 in 4 ani? smile.gif
lucian_v
Nu vreau sa iti stric cu ceva postul dar eu chiar da, mi le schimb o data la 4 ani la ambele masini.... smile.gif
vibratie
Asta e foarte bine. Daca iti permiti financiar, nu vad de ce nu ai face-o. Ideea este ca tehnologiile si materialele folosite in prezent la fabricarea anvelopelor au avansat foarte mult si nu impun schimbarea lor mai devreme de 10 ani, daca nu sunt uzate. Inainte sa postez anuntul aici, m-am documentat foarte bine. Pe site-urile de specialitate unde am intrat, am gasit aceleasi recomandari. Schimbare recomandata la 10 ani, daca anvelopele au fost montate pe masina si schimbare la 6 ani, daca au stat doar in depozit. Acum depinde de fiecare cum se simte mai linistit la volan. wink.gif
Bafta!
vibratie
UP
lucian_v
QUOTE(vibratie @ 23 Mar 2009, 20:10)
Asta e foarte bine. Daca iti permiti financiar, nu vad de ce nu ai face-o. Ideea este ca tehnologiile si materialele folosite in prezent la fabricarea anvelopelor au avansat foarte mult si nu impun schimbarea lor mai devreme de 10 ani, daca nu sunt uzate. Inainte sa postez anuntul aici, m-am documentat foarte bine. Pe site-urile de specialitate unde am intrat, am gasit aceleasi recomandari. Schimbare recomandata la 10 ani, daca anvelopele au fost montate pe masina si schimbare la 6 ani, daca au stat doar in depozit. Acum depinde de fiecare cum se simte mai linistit la volan. wink.gif
Bafta!
*



Sincer nu stiam ca sunt anvelope care se schimba la 10 ani, dar probabil tu vorbesti de modele mai scumpe asa ca nu te contrazic. Nu e neaparat din cauza financiara ci de faptul ca daca un producator a scris ceva pe o eticheta o sti el ceva mai bine decat mine. Cu masina nu e de joaca. Eu cumpar modele mai normale de anvelope...

Oricum, am mai aflat ceva nou.
Bafta la vanzare si un "up". smile.gif
vibratie
Merci lucian_v! smile.gif Legat de partea cu recomandarea de pe eticheta, tine cont ca mai intervine si "marketingul". Interesul producatorului este sa vanda cat mai mult. Desigur, nu exista termen de comparatie intre calitatea anvelopelor KORMORAN si a anvelopelor MICHELIN. Si pretul e pe masura. Adica dublu in cazul MICHELIN. Eu le dau la jumatate de pret, desi au o uzura de 5-7% wink.gif

25 Mar 2009, 22:16:
UP
vibratie
UP
vibratie
UP
vibratie
UP
vibratie
UP 750 Ron. Nu e pacaleala wink.gif
vibratie
UP
vibratie
UP

4 Apr 2009, 09:45:
UP
vibratie
UP
vibratie
excl.gif 700 Ron
manolekris
Salut ,
Ofer 600 ron.
Interesat ?
vibratie
QUOTE(manolekris @ 6 Apr 2009, 12:19)
Salut ,
Ofer 600 ron.
Interesat ?
*




Daca le vezi, sigur o sa-mi dai 700 wink.gif Mergi lejer inca 40000 de km cu ele. Mai gandeste-te wink.gif
vibratie
Vand anvelopele care au fost montate pe Logan(kormoran 185/65/15 88T)
Set 4 buc.

Anvelopele au fost montate pe Loganul din semnatura. Au grosimea profilului de 5-5,2 mm(3,4-3,6 mm pana la limitatoare). DOT 2106. Folosite doar vara. Fara defecte sau reparatii. Mai pot fi folosite cel putin 20-25000 de km.
Pretul este modic: 120 Ron/set. Mai am unul cu uzura mai mica dar cu o intepatura care trebuie peticita. Pe asta il dau bonus smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.