Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sunet ciudat
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
myhay1208
Tocmai cand credeam si eu ca merge perfect am o noua problema...
Cand merg se aude un zgomot ciudat ca si cum ar curge apa.la fel si cand o turez usor si o tin turata.Pe la 2000 ture incepe sa se auda ca si cum ar curge apa .Initial am zis ca ar fi instalatia de racire ca a prins aer dar se pare ca nu e de vina ea. dupa ce am mai pus ceva antigel ca era cam mic nivelul am pus-o la punct.Am impresia ca se aude de la cutia de viteza , sa fie uleiul de vina ? nivelul la ulei este ok.A mai intampinat careva probema asta?
cristicipaian
ai si ai aerisit instalatia de racire sau doar ai complectat lichidul?
argon
e din calorifer , nu ai aerisit bine, sau prinde aer.
baranga
...ciudat ca si la mine se aude la fel si mi-am dat seama ca se auzea benzina care vine pe retur in rezervor
myhay1208
Da am aerisit instalatia.
@baraga e posibil sa ai dreptate pentru ca se aude cand o turez si am observat o chestie:o turez usor pana incepe sa se auda,o las un pic si daca o turez brusc scate turatia la relantiu si dupa o ia cum trebuie ... o sa mai fac cateva verificari cand o sa fie mai cald pentru ca am mers cu ea cativa km si nu a dat semne de probleme ...
SSilent
voi de la volan auziti ce se petrece in rezervor? laugh.gif inseamna ca a mea era galagioasa tare unsure.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.