Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: inchidere centralizata pe portbagaj
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
tatuci
Salut!

sper sa nu ma ciufuleasca adminii pentru indrazneala de a pune un topic care seamana a inbunatatiri la probleme tehnice dar in cazul meu chiar este o problema biggrin.gif

cu chiu cu vai, impreuna cu doi prieteni si cu sustinearea unei lazi de bere am reusit sa imi instalez alarma cu inchidere centralizata pe masina

dupa montaj ne-a dat cu rest...asa cum era de asteptat...iar manualul (pe care l-am deschis pt prima data la 2 zile dupa montaj) spune ca poate fi folosit pentru inchiderea centralizata de la portbagaj.

inchiderea portbagajului meu este pe principiul busonului in care bagi cheia, o invarti si apesi pe el...

a pus careva inchidere centralizata pe asa ceva? daca da...cum mama masi a prins-o?


brigada_diverse
felicitari pt intrebare , si eu is curios
cagulaa
nu merge, schimba butonul!! cel putin eu nu am reusit la tipul asta , insa la celalat merge foarte bine. succes!!!
tatuci
celalalt? cum arata si pe ce varianta de dacie se gaseste (sa stiu ce sa cer la piese auto smile.gif

e nevoie de ceva modificari pt a fi montatin locul astuia care se impinge? (am gasit pe forum un mic tutotrial pt montarea pe portbagaj dar nu mentiona mecanismul folosit)
gangara
ai idee daca tipul tau de incuietoare de portbagaj este ca cel de pe break...breakul are tot un buton care se apasa, dar mecanismul nu stiu daca este la fel....
daca sistemul e similar iti pot spune cum am facut eu la breakul meu...
Jay2k8
deci se poate schimba butonu care invartzi si dupa care apesi si se deschide.. cu unu in care decat bagi cheia, invartzi si sare ? ca mi-am luat o alarma care pot deschide portbagaju din telecomanda biggrin.gif
Hacker
Si eu am alarma PILOT cu deschiderea porbagajului din telecomanda, dar mie nu mi0a dat sistemul ci pistonas. ALa separat costa 50 lei in Tagg Vitan cu tot cu montaj + incuietoare model nou care nu stiu cat costa.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.