Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ikariam
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Cocojambo
Este cineva pe aici care joaca Ikariam?
Tot vad reclame pe toate site-urile.

Eu de ex joc de aprox 4 luni pe serverul Epsilon.

bendix
Cum e jocul asta ? blink.gif
sonycu
Sotia joaca..

Parca tot pe Epsilon din cate tin minte.. dar se poate sa ma insel.. are vreo 4 sate cred.. nu stiu.. nu imi place..
Cocojambo
Pai cum sa se joace...

Ai un orasel/sat si trebuie sa te dezvolti. Iti faci colonii (alte orase, pt resurse). Odata cu dezvoltarea oraselor trebuie sa iti multumesci cetatenii, construiesti muzee si bodegi biggrin.gif

Poti sa iti construiesti armate si sa jefuiesti alti jucatori, iti poti construi aliante si imperii.

De asemenea trebuie constant sa cercetezi noi arme sau "inventii".

Eu ma joc de ceva timp si e chiar misto, trebuie tot timpul sa gasesti strategii de dezvoltare, strategii militare.

Ma gandeam ca poate sunt si alti jucatori pe aici si....
logan1.5dci
Cateva cuvinte doar:
Multe jocuri au aceasta schema. Eu cand am timp si chef joc Civilization IV. (care e tot asa cum ai povestit), cand vreau ceva mai simplu si de scurta durata mai fac un Cossacks (Back to war).
b34uen
numai ca asta dureaza mai mult , si e online cu foarte multi jucatori reali.
problema mare e ca da dependenta foarte mare, si mananca foarte mult timp. in urma cu ceva timp ma jucam si eu tavian (aceeasi mancare de peste), si ajunsesem sa ma joc pana la 12 ore pe zi, ma trezeam noaptea sa vad ce mai fac satenii, si cine mai da un atac. daca nu v-a prins virusul mai bine va lasati din timp
Cocojambo
Nici in halul asta nu am ajuns.

Stau on-line mai toata ziua, dar nu am ajuns nici chiar sa ma trezesc noaptea sau balarii dintr-astea.

slaiciprian
jpc pe delta si pe serverul de test.
dariusz
QUOTE(Cocojambo @ 19 Feb 2009, 11:42)
Pai cum sa se joace...

Odata cu dezvoltarea oraselor trebuie sa iti multumesci cetatenii, construiesti muzee si bodegi biggrin.gif


*




pai tu crezi ca iti multumesti satenii construindu-le muzee ? blink.gif
bodegi da , dar muzee ? radmasa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.