Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: bara protectie bena inox si preleta pentru bena pen
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
boraste
Binenteles detin un logan pick-up si vreau neaparat sa montez o prelata ,am carat zapada toata iarna biggrin.gif , pe ploaie este foarte buna si cred ca te ajuta si la viteze mari reducand consumul.
Am vazut ca au montat nemti si o bara de protectie de inox care are si niste sferturi pe lateral .Este extraordinara ,era sa fac niste accidente cu mobila prin oras cand batea vantul puternic deci daca exista in romania spuneti-mi si mie unde.
Va arat siniste poze sa vedeti ce transport si de ce am nevoie neaparat de aceste 2 imbunatatiri .Loganul meu munceste nu se joaca.........
fullfit46
Cauta ca sunt firme care fac bull-bar-uri. Daca dai modelul cred ca fac si la comanda. E scump totusi.....
detail
"sferturile" o sa te impiedice sa pui obiecte mai late decat bena in prima treime a benei, care oricum are lungime mica. La papucul Ph1 Dacia 1304, care avea o chestie primitiva a ceea ce iti doresti tu, le-am taiat in prima zi sferturile, am pastrat doar cadrul de protectie.
Acum am un pickup 2008 si nu duc dorul nici papucului vechi care a murit la fier vechi in 2007, si nici acelor bare. Am o activitate asemanatoare, dar nu car decat rar cu pickup-ul, il folosesc doar in caz de forta majora, si tot nu mi-as monta laterale. Sunt mult mai folositoare niste chingi profesionale, cu care leg orice.
Prelata peste bena ar fi insa utila.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.