Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: bancomat in EURO
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
skija
Aveti idee daca exista un bancomat din care sa pot extrage EURO, de pe un card emis in alta tara, la o banca fara sucursala in Ro?
Como
Bancomat nu, ori scoti in lei de la orice bancomat (mai putin ING), ori scoti de la casieria oricarei banci (prin POS).
skija
mda.. e raspunsul pe care nu-l doream... sad.gif (comisioane de conversie, nevoia de euro, etc...)

merci de raspuns...
Ov
in plaza am vazut automat valutar de la bcr. Am impresia ca poti sa bagi si card in el. Merita investigat mai mult
ageana
Bancomat in euro nu stiu daca exista, dar exista tonomat in ieuro. Vorbeste cu Badea si Ciutacu biggrin.gif
Merced
Alea de la BCR stiu ca au rol de casa de schimb, bagi valuta si-ti da lei, si probabil si invers.
DragosP
Invers mai ușureanu. Doar ieuroi și parai, și bancnote mai mari de 10, dacă nu de 25.
Marty
Marci, dolari vind, cumpar... naughty1.gif
skija
QUOTE(Marty @ 20 Feb 2009, 13:37)
Marci, dolari vind, cumpar...  naughty1.gif
*




la ce curs?


bine... am inteles.. deci nu exista.. naspa de mine... sad.gif
C@talin
scrie pe el cursu wink.gif e totu electronic
skija
cine ma? marty? e electronic? unde scrie martynezule cursul pe tine? i-a sa vaz... tongue.gif



am fost pe la banci si am intrebat, in ROMANIA nu se pot scoate EURO decat daca iti faci un cont in euro si-ti transferi banii in acel cont.. asa ca.. have fun leii mei... tongue.gif

URA!
bendix
Eu am cont in euro si tot nu imi pot scoate banii (in euro) la bancomat sad.gif

Raspunsul la acest topic este simplu: MGRii de la banci nu au facut acest serviciu pentru romani. Daca vreti sa scoateti in euro de la bancomat, mergeti in alta tara. biggrin.gif
koldun
QUOTE(DragosP @ 20 Feb 2009, 13:26)
Invers mai ușureanu. Doar ieuroi și parai, și bancnote mai mari de 10, dacă nu de 25.
*



Adica d-asta: wacko.gif

user posted image

Succese! wink.gif
bendix
botswaneze dau bancomatele ?

skija
daca vreti euro tre' sa faceti asa:


1. deschideti cont in euro la o banca din romania
2. transferati banii din cont, pe contul nou deschis (p. 1)
3. ridicati euro de la ghiseul bancii

se mai poate juca si in 4-4-2 cu un mijlocas la inchidere... tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.