Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: rectificat/refacut rotule
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
kalyyyyyy
Caut o firma de genul :http://www.autoturism.3x.ro/pg2.html , dar in Bucuresti .A avut cineva de-a face cu asa ceva?Stie cineva un asemenea centru?
ydaniel
rk pivoti?
kalyyyyyy
Da rk rotule.Mi-am schimbat masina, am renuntat la dacie ca nu puteam lua itpul si nu mai aveam chef de tiganeli la statiile de ITP. Mi-am luat un Volvo mai vechi si nu gasesc pe la nici un magazin bieleta antiruliu, care e o bara cu rotule in fiecare capat. In concluzie caut sa o repar pe cea existenta pe masina.
argon
nici n'ai sa gasesti, ca se aduce pe comanda, la orice magazin serios. Ca dai pe ea jumate din cat ai dat pe masina, a fost alegerea ta, puteai sa-ti iei un SH cu piese pe toate gardurile.
Adrian_Boy
dap, decat masini vechi straine sa cauti piese de te iau toti dracii, mai bine o dacie wink.gif


eheheheee, cred ca poti usor sa strangi maxim 2000 de iepuroi, dar sigur o sa ai de schimbat cateva pe la ea, ca ala nu o vinde de fraier wink.gif
Sorin_18
http://abelauto.ro/ incearca aici,vand capete de bara,bielete reconditionate
ydaniel
ce model de volvo ai?
kalyyyyyy
ydaniel:Volvo 360 cu motor de 2000.
sorin 18 : multumesc
argon: am cautat in magazine,intamplator aceasta piesa nu se gaseste, nici macar cu cod de reper original volvo.
adrian boy: si daca imi plac masinile vechi si mai imi place si mecanica, care e solutia ta,sa imi iau o dacie la care satisfactia muncii depusa de mine in combinatie cu piesele de calitate inferioara sa fie 0 ???.Incearca sa cauti piese originale de r12 sau macar facute de o firma decenta si sa vezi cat de greu se gasesc. Si argumentul asta nu are legatura cu performantele masinii,fiabilitatea,renumele,aspectul ,plictisul de un anume model si multe alte variabile care pot determina pe cineva sa aleaga sau nu dacia. Doar din acest punct de vedere , eu am preferat sa dau de 5 ori mai mult pe o piesa si sa stiu ca nu ma lasa si ca munca mea nu e degeaba.
ydaniel
bai kaly-cand ma vezi pe messenger-zi ceva.

piese de calitate pt dacia se gasesc,f greu dar...smile.gif
cine cauta gaseste icon_mrgreen.gif
kalyyyyyy
Nu mai stau pe mess, sorry.
Si da stiu cat de greu se gasesc piese de calitate pt dacia, asa cum acuma stiu cat de greu se gasesc si piese pt Volvo.Culmea aici e mai usor de gasit ,deoarece Volvo inca mai produce piese pt toate modelele, inclusiv amazon (anii 60-70). Problema e ca piesa originala costa de te rupe, nu ca nu ar face banii,ca ii face,dar cel putin eu inca nu imi permit.


As vrea sa nu devieze topicul asa ca incheiem discutiile paralele,va rog de acuma raspunsuri la obiect.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.