Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: albirea dintilor
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
SSilent
salutare, ma tot bate gandu sa incep un tratament de albire a dintilor... din cate am citit pe net exista pastele de dinti speciale pt albire, care la mine sincer nu au efect pt ca am dintii galbeni din nastere, un soi de geluri care sincer sa fiu contin niste substante care nu prea imi inspira incredere, si albirea cu laser, care cica ar fi cea mai buna.

am de mult pata pusa pe chestia asta deoarece am dinti foarte galbeni... sunt galbeni din nastere + tutun... de spalat ma spal pe dinti, cu pasta pt albire... dar degeaba... nu vad nici un efect vizibil... am incercat acum cativa ani sa ma spal cu apa oxigenata, si a mers... dar toata lumea imi spune sa nu mai imi bag apa oxigenata pe dinti ca o sa ma trezesc fara ei...

in fine... a incercat cineva tratamentu cu gel? dar cel cu laser? au fost rezultate satisfacatoare?

si in legatura cu tratamentul cu laser... cat costa? am inteles ca e destul de scump unsure.gif
argon
http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...lbirea+dintilor

iti pica ceva daca foloseai search, sau intrai pe cafenea nu doar cand ai nevoie sa faci un topic.
SSilent
cu scuzele de rigoare, am dat search si nu am gasit nimic sad.gif merci.
IRONICK
culmea este ca ai postat si acolo ... da ce sa-i faci cu tinerea asta de minte ...
b34uen
detartraj + un periaj
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.