Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tuning Logan 1.4 MPI
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
xline
Salut,

Am un logan 1.4 MPI din 2004 Ambiance cu 18.000 KM ... mai mult a stat !

Ce parere aveti ,merita un chiptuning + o evacuare sport ce vor rezulta un plus de 10CP ? Este prima masina , nu am codus multe masini sa zic ca'i asta puturoasa (am 18ani) !

Parca as vrea sa renunt la exterior si sa ma axez pe motor ! Deci ce modificari ii pot aduce pentru un plus de perf. ? (cat de mic 2,3cp)

1-Chiptuning 100E(obdtuning)
2-Toba sport ???E
3-Filtru sport ???E
4-Ce se mai poate ? ???

Precizati un pret aprox. si caii putere adusi .

Buget 1000E pentru motor ! Fara sa schimb cutia . Acum am un opel astra h , mai puternic ... dar ma dau la ea doar asa rar sa zic cam 80% normal 20% sportiv . Mai mult plecari de pe loc . La fel si cu loganul , nu voi abuza.

----------------
Ma scuzati daca nu am postat bine , dar celelalte topic'uri sunt pline de off-topic si doar chiptuning.

Si da stiu , mai bine cumperi un 1.6 , dar pana la urma aici este pasiune ...ca asa decat sa modific un 325i mai bine imi cumpar 330i .

wub.gif
IRONICK
QUOTE(xline @ 25 Feb 2009, 14:27)
Si da stiu , mai bine cumperi un 1.6 , dar pana la urma aici este pasiune ...ca asa decat sa modific un 325i mai bine imi cumpar 330i .
Corect, ai dreptate aici. Este pasiune pura.
Dar de unde stii tu ca este pasiune daca este prima data?
stifler_cale
QUOTE(xline @ 25 Feb 2009, 14:27)
caii putere adusi
*


Tine-te bine ca urmeaza posturi grele.
aliuta2000
QUOTE(stifler_cale @ 25 Feb 2009, 15:53)
Tine-te bine ca urmeaza posturi grele.
*



Postul Pastelui este urmatorul post greu .
asa ca "saving" la greu si Tuning . (multe mii de euro)
stifler_cale
Serios? Nu stiam. Bine ca esti tu destept.
xline
@stifler_cale , fac tot ce pot smile.gif)
AR-18-MOS
QUOTE(xline @ 25 Feb 2009, 14:27)


1-Chiptuning 100E(obdtuning)
2-Toba sport ???E
3-Filtru sport ???E


*


Ordinea nu e corecta.
1. Admisie sport;
2. Evacuare sport;
3. Catalizator sport;
4. "Serpisori", (schimbi galeria de evacuare incepand de la motor cu una mai performanta, vezi firme de profil);
5. Marit cilindreea motorului;
6. Injectoare+pompa de benzina de pe 1.6;
7. Ax cu came sport;
8. Resoftare.
bobo77
9. Se poate inchide, exista topic pt asa ceva punct
klaus
maestre xline, ia-ti matale carnetul intai, condu ceva zeci de mii de km dupa care gandeste-te si la tuning de performanta, ca am vazut suficienti pustani care habar nu aveau sa tina covrigul in mana dar se credeau asii soselelor pentru ca le suna toba ca o basina de hipopotam
fullfit46
10. Dupa cele 8 imbunatatiri enumerate mai sus.....cum se va chema masina ....lamborghini ?? wacko.gif

""Parca as vrea sa renunt la exterior si sa ma axez pe motor ! Deci ce modificari ii pot aduce pentru un plus de perf. ? (cat de mic 2,3cp)"".....si vazusem azi vreo 2, 3 martoage...ma rog ...cai, din aiaaa.... putere. Hai sa fim seriosi si sa ne uitam prin parbriz. Bafta.
AR-18-MOS
QUOTE(fullfit46 @ 3 Mar 2009, 21:11)
10. Dupa cele 8 imbunatatiri enumerate mai sus.....cum se va chema masina ....lamborghini ?? wacko.gif
*


Nu, se va numi la fel.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.