Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: unde va duce ti la ITP , cei din galati si braila
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
docuzdan
unde va duce ti la ITP , DOAR CEI DIN GALATI SI BRAILA
gino73
ACR Galati
docuzdan
si merge treaba? usor?
gino73
depinde de tine si de masina
Squirrel
Și unde are sediul service-ul ACR Galați?

Dacă nu mai există loc de aplicare a unei noi folii de securizare pentru inspecția ITP (toate pozițiile sunt ocupate) pe certificatul de înmatriculare, ce mă așteaptă?
neamtzu25
sal;dac aai ceva probleme la mas si alte dracii care te pot da inapoi de la I.T.P. du-te oriunde cunosti pe cineva de acolo,,si chiar daca stii ca ai mas bine pusa la pct tot e bine sa faci asat ptr ca aia sunt cam bulangii si trag sa scoata si ei o mica "spaguta"
Mirciulik
depinde de itp.

Eu am facut anul trecut pe strada crizantemelor. Chiar langa un hotel albastru.

Am fost ....mi-au testat masina si m-a respins pt repartitor blocat, un bec de la numar nu functiona si un mic dezechilibru la franare puntea spate.

M-am dus dupa 1 saptamana timp in care rezolvasem aproape tot, insa o roata de pe spate tot nu frana cum trebuie, asta dupa ce am schimbat furtun, placute, pistonase, garnituri, lichid...cam tot ce se putea schimba.

Au luat-o la verificat si la franare tot aveam dezechilibru. Cu toate astea am luat itp-ul fara sa-l cunosc sau sa-i dau ceva. Nici macar nu a schitat vreun gest.

Dupa ce mi-a dat talonul m-am dus la el si i-am lasat 30 ron. (din politete)


Ontopic: CU banii pe care ii dai pe spaga mai bine repari ce se poate repara.
parpanel
Cunosc personajul de mai sus care iti cauta nod in papura...ca sa cotizezi sau cand nu are el chef de munca.
M-a trimis la plimbare anul trecut cu dacia 1210 ca nu era tablita de identificare prinsa calumea pe blocul motor, desi ITP-ul anterior tot la el l-am facut. Culmea ca in alta parte m-au acceptat.
Squirrel
Gata și cu ITP-ul anul ăsta.

Povestea ITP-ului:
Vineri dimineața, ora 8°°: Prezentare la IATSA (pe Drumul de Centură), însă analizorul de gaze indisponibil. Berlineza mofturoasă.
Plimbat ușor-ușor pe la stațiile ITP unde mi se spune că nu am cum să trec cu înălțătoarele, dar nici nu au cum să-mi facă și operațiunile de service(la Nalba au fost categorici: Nu facem intervenții pe Berlină!), așa că până la urmă am ajuns la Sherr (Basarabiei colț cu Grădina Veche). Berlineza cască de plictiseală.
Și aici îmi recită aceeași poezie cu înălțătoarele, sătul de a tot încerca să trec cu aceste înălțătoare, Berlineza mea intră pe stand, unde îi găsește un pivot dreapta față și ceva bucșe, burduf casetă direcție non-etanș, cuplă volan, reglaj rulment spate-dreapta, pansamente expirate în trusa medicală (apropo, inclusiv cele care sunt declarate ca nesterile smile.gif ), achit cei 105 RON (ITP+revenirea) și îi fac intrarea triumfală în service. Berlineza zâmbește. A intrat la masaj.
La service: scos înălțătoarele, schimbat ceea ce era neconform la ITP, între timp am plecat de am luat o nouă trusă sanitară (24RON), revenit în service, și surpriză! Berlineza trecuse ITP-ul deja! Plătesc contravaloarea reparațiilor în service (350RON) și acum Berlineza e aptă de drum încă doi ani cu acte în regulă!

Și-am încălecat pe-o anexă la Certificatul de înmatriculare,
Și-am plecat să fac plinul pentru drumul mare!

Drum bun!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.