Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: vibreaza masina
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
cristianrobert
salut am si eu o inrebare cind bag viteza 2 si 3 si daca merg mai mult in aceasta vitezade 2-300 metri chiar si la turatie mica 2500 ture incepe sa zbirniie mai rau ca un vibrator este normal?

28 Feb 2009, 21:33:
ca sa se linisteasca motorul trebuie sa o dau pe a 4-a
CandyMan13
verifica traseul de evacuare(incepand de la galerie,saxofon,toba intermediara cu tot cu bucsele de prindere,cotul de la teava inainte de toba finala cu tot cu prindere)...sau te bagi sub masina si incepi sa tragi ca nebunu de tevi..daca se misca,nu strangi la muschi,pui bucse(tampoane de cauciuc) sa elimini vibratiile
PS:tu ai zis de VIBRATII,nu de TREPIDATII.
cristianrobert
nu prea sttiu ce sa zic vibreaza ca telefonul mobil acum nu stiu daca e normal nu am mai condus si alte dacii sa fac diferenta poate asa e normal la dacie
cristianrobert
mai bine zis dac merg in viteza 2-3 mai mult incepe dupa 2300 ture sa vuiasca si sa zbirnie ca vibratorul
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.