Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: rent a car sau iei un taxi?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
stimpifat
Oameni buni cer si eu un sfat ... ce o fi mai convenabil sa inchiriezi o masina sau sa mergi cu taxiu?? Eu am de facut drumuri destul de dese spre capitala si de obicei ma duceam cu taxiul pana in bucuresti unde lasam vreo 2 mil lei...dupa care trebuia sa ma mai descurc cu alte mijloace de transport pt a ajunge in mai multe locatii unde aveam eu treaba...pana cand cineva mi-a dat ideea sa inchiriez o masina, stau pe ganduri...astept sfaturi de la voi...
bucatzel
Trecand peste reclama facuta cu nesimtire? Exista o inventie ... ii zice tren. sau autobuz, sau autocar, sau autostop... deh, optimizarea costurilor.

Bai za uei...
puteti, faceti. invata macar sa scrii cum trebuie.
aditã
daca nu vrei sa mergi cu ce a enumerat colegul....clar inchiriere decat taxi!singura parte buna e ca iesi mai bine la bani daca o iei pe o perioada mai mare!dar cred ca stii asta1 smile.gif
Serje
Mama lor de cratime ...
Da masina din semnatura ce are?
marksman
domnu, ati gresit sectiunea. aici e cafenea, nu bursa si nici anunturi. si daca nu ma insel, firmele cam platesc pentru publicitate.
stimpifat
nu e reclama doar cer un sfat....oricum am aflat ce ma interesa...daca cineva cred ca am facut asta doar pt reclama se insala!
Shush
Atunci editeaza primul post si scoate linkul !
stimpifat
acum e mai bine??
slaiciprian
io zic sa mergi cu trenul si sa aduni banii sa-ti iei masina pe care o ai in semnatura...
Shush
Eu as zice tren/microbuz pana in Bucuresti si acolo te descurci pe cat posibil cu metroul si mersul pe jos. Daca spui ca trebuie sa ajungi in multe locuri, cu masina e dezastru: trafic foarte aglomerat combinat cu lipsa locurilor de parcare.
stimpifat
cu trenul si metroul nu este o solutie pt mine deoarece am de carat si ceva bagaje cu marfa....
aditã
deci ramane masina! ce atata....... smile.gif
vijelie
QUOTE(stimpifat @ 3 Mar 2009, 13:37)
...Eu am de facut drumuri destul de dese spre capitala...
*

QUOTE(stimpifat @ 3 Mar 2009, 14:21)
cu trenul si metroul nu este o solutie pt mine deoarece am de carat si ceva bagaje cu marfa...
*

Esti primul bisnitar fara masina. E clar, a venit criza.
stimpifat
ok ...thx...masiina o sa ramana pana la urma..smile.gif
adip
QUOTE(vijelie @ 3 Mar 2009, 23:30)
Esti primul bisnitar fara masina. E clar, a venit criza.
Nu numai ca l-a prins criza, dar acum nici macar n-o sa mai aiba cu cine face bisnita!
stimpifat
nu ma prins criza dinpotriva am marfa multa cereri multe si nu stiu cum sa ajung in mai multe locuri deodata tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.