Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: husa schimbator
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
Cib
S-a prostit husa schimbatorului de viteze acel vinilin penal. As vrea sa gasesc unul identic, pentru ca alta culoare nu stiu cat de bine ar arata acolo. Deci? sugestii?
Gabi
Nu e un subiect de piese de schimb ci mai mult de tunning
Daca vrei sa ramai cu husa respectiva .. slabe sanse sa gasesti de fabrica. Vezi pe la magazinele de tunning
asarban
Sau Momo de la Marty
free_fiber
150mii din joarta d-aia (gama larga de culori)
450mii din (cica piele) - o joarta mai mica tongue.gif (doar argintiu si negru)
Io mi-am luat argintiu.Am postat poza in topicu' "rama schimbator solenza".
La C&C mi-a cerut 40 - 50E.

p.s. mai mult ca sigur va trebui sa iei si nuca... (preferabil sa le iei din acelasi magazin pe amandoua sa fii sigur ca se potriveste sistemu' de prindere).
costi
la raioanele de accesorii auto din metro/carfur/selgros/you name it
Cib
dar ceva de Dacia nu e bre pe undeva?
costi
Cum adica de Dacia? sint universale (cel putin astea din magazine, ca acu' n-o sa ai pretentia sa-ti iei una de Ferarri)
Cib
au alta prindere. Mi-ar trebui un catalog de repere de piese de schimb, dar...
De fapt ma intereseaza culoarea ca sa fie la fel, prinderea o fac eu...
costi
Maaaama, m-ai omorit.
Scoate naibii vinilinul si cu el in minuta te duci la unul din supermarket-urile din zona sau un magazin de piese auto.
Ce atita catalog!
GeorgeB
bei ... cu repere da ...

cib ... recomand mers la firma de tuning , cumparat cap schimbator + husa piele (DA PIELE) scapat de durearea de cap wink.gif

dai un ban da' stai in fata tongue.gif

in plus arata mistoc , in plus il simti mai bine in mana , in minus iti goleste portofelul .
aviasol
se poate comanda la orice service dacia ca piesa de origine, dar .... spre surprinderea mea nu se regaseste pe lista de repere de la maneta schimbator :-(
Daedalus
Ma pricep la asa ceva, daca va mai intereseaza dati un PM
Mihai San
cum se desprinde aceasta husa de schimbator din partea de jos?La logan am vazut ca iese daca tragi in sus are chiar si o mic rama cu care iese in sus...la solenza cum iese?
nenestean
la solenza iese foooaaarte usor
are o mica rama....si tragi in lateral si in sus:P
floare la ureche :-j
Mihai San
merci. wink.gif
Slick
A pus cineva husa de schimbator de la logan ? La mine s-a rupt rau husa si vreau sa pun una de logan si maciulia aferenta, arata mai bine si cred ca husa de solenza se gaseste mai greu. Sper sa ma descurc sa scot husa, dar ma gandesc ca o sa bag o surubelnita subtzire sub ea si... poate iese . Ar fi bun un tutorial cu poze.
IcsPe0001
nu e nevoie.... de poze de tutorial, am descut-o eu si e foarte ushor... e prinsa in niste urechi. tragi de baza husei in exterior si apoi ridici din fiecare colt... si gata ai scos-o

husa are un elastic la baza ei care se strange sub urechile de la panoul ala....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.