Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: uleiul face spume?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ramses86
Buna! scuze de acest topic..poate nu e nimic grav, insa ma ingrijorez. Ieri am verificat nvelul uleiului, si am desfacut si busonul sa mai adaug putntel, cand am vazut ca , busonul pe interior era acoperit de o spuma alb-galbuie vascoasa. De la ce poate fi?
edymutu
mu trebuie sa-ti faci probleme. asta a mai fost discutata si daca dai pe sarchi gasesti. este de la condensul care se face in motor. nu e nimic grav. odata cu venirea caldurii o sa dispara
ramses86
am sarchi""-uit dar nu a gasit nimica...poate nu a mers cum trebuie...in fine, merci de raspuns!
jews
cauta "muci" si o sa-ti raspunzi la intrebare!
Merced
Ce naibii ulei bagi tu in ea din sticla de Borsec? radmasa.gif
jews
ulei mineral radmasa.gif radmasa.gif
Mr_Devil83
motul extra sintetic for dacia berlna biggrin.gif
tzepesch
hahah, la cat 50ron/litru? tongue.gif
ramses86
haha...ce m-am ras...faiaiai...
Mobil M la 15lei/l ce zici? si in loc sa faceti haz de necaz....mai bine uitat-iva astia in ograda voastra...ca s-ar putea ca tot o amarata de dacie sa aveti..si oricat o laudati, deabia asteptati sa schimbati pe o masina adevarata wink.gif

merci celor care chiar ajuta oamenii si nu fac bascaleala
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.