Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] la comanda inele ange eyes
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2, 3
dealer
smile.gif efectuez inele angel eyes,orice diametru si orice culoare,printr-o tehnica speciala.
preturi:****set life timer 4 inele(de o culoare alb clasic,asemenea becurilor cu filament, nu se ard...acest design este foarte special fiind asemenea primelor angel eyes de la bmw)pret-40 ron
****set bad boy 4 inele(de orice culoare sau combinatie...alb neon,albastru,rosu,verde,galben)-pret 40 ron
****set super bad boy 4 inele(cu 2 culori...cu ajutorul unui buton montat in interiorul masinii poti sa le schimbi culoarea.de ex:din alb in rosu,din albastru in verde..etc)-pret 60 ron
****set romanian stroboscop 4 inele(cu ajutorul unui buton montat in interiorul masinii inelele de culoare(alba) se pot schimba in culoarea rosie si sa clipeasca ca un stroboscop***un efect foarte frumos***culori la alegere-pret 65 ron
*****set RGB 4 inele( cu ajutorul unui buton montat in interiorul masinii inelele de culoare(alba) se schimba in mai multe culori albastru,rosu,verde(pe rand)*-pret 70 ron
*****Ca obtiune suplimentara sticla inelelor poate fi fumurie,rosie,verde*****pret 5 ron
Pana acum am montat numai pe dacii si pe daewoo,dar daca imi spuneti diametrul pot face pentru orice masina...nu sunt facute artizanat!

trimit si prin posta*
jungle_21
Salut.Am un renault 21 faza 2 din 90.Din cate stiu eu la modelul acesta sticla e lipita de far si e foarte greu de desfacut.Ar fi vreo posibilitate de montare la modelul acesta de masina?
zarul
Pt renault clio symbol se poate face....si pretul e pt. o buc?
aly
Pe ce tip de Daewoo ai montat, ca am un Espero si as fi interesat.


Ps :
De unde esti?
dealer
QUOTE(jungle_21 @ 6 Mar 2009, 08:38)
Salut.Am un renault 21 faza 2 din 90.Din cate stiu eu la modelul acesta sticla e lipita de far si e foarte greu de desfacut.Ar fi vreo posibilitate de montare la modelul acesta de masina?
*


smile.gif se poate monta pe orice model....ai dreptate sticla e lipita de far ca de altfel ca la majoritatea masinilor,cu un mastic special.Farul de sticla se dezlipeste foarte usor,incalzind cuptorul la aragaz,si pui in cuptor farul 5 min,farul se pune pe o farfurie de teflon sau pe ceva de aluminiu,dupa 5 min tragi de sticla si iese usor..Fara frica...nu pateste nimic farul.

Pentru zarul,da se poate monta si pe clio simbol....trebuie sa-mi spui diametrul inelelor....pretul este pe set la care se mai adauga transportul si posibile complicatii...De exemplu pentru 4 inele de culoare alba neon(ca xenonul)-maxim 55 ron cu tot cu transport inclus

Pentru aly,am montat pe matiz ,cielo si pe tico(doar la proiectoare)eu sunt din bacau...
zarul
deci...acum am vazut ca sunt 4 buc scz...o sa ma uit la diam si o sa iti zic!
ps se lipesc cu ceva sau cum le montez?
dealer
QUOTE(zarul @ 6 Mar 2009, 18:51)
deci...acum am vazut ca sunt 4 buc scz...confectionezi pt renault clio symbol?
*


smile.gif da,trebuie sa mi spui ce culoare vrei si ce diametru sa aiba....
Ma gasiti pe mess la id banderas437
dealer
smile.gif valabil.....ce numai BMW sa aiba angel eyes? laugh.gif
martzipan2004
dar se poate introduce la un renault clio de exemplu prin soclul de la becuri?...adika se pot impinge cu ceva?...sau trebuie neaparat desfacut farul ( e cam o problema cu geamul farului -capsulat)...iar apoi se ia curent de la pozitie?...sau cum? si cum cuplam la un buton in interior? sau direct pe maneta de lumini>?
ANTIdacie
sal ai niste poze cu angel-urile de pe matiz?
cosmin_2300
Ai poze cu Cielo cu angel eyes ?
dealer
QUOTE(martzipan2004 @ 7 Mar 2009, 20:51)
dar se poate introduce la un renault clio de exemplu prin soclul de la becuri?...adika se pot impinge cu ceva?...sau trebuie neaparat desfacut farul ( e cam o problema cu geamul farului -capsulat)...iar apoi se ia curent de la pozitie?...sau cum? si cum cuplam la un buton in interior? sau direct pe maneta de lumini>?
*


Pe gaura la soclu nu se poate,deoarece nu au cum sa incapa si nici cum sa le ficsezi...m am uitat azi si gaura e mica... ph34r.gif Curent se ia de la pozitie...si merg o data cu pozitia.
Am sa pun mai multe poze in curand!


8 Mar 2009, 18:46:
sad.gif poze cu cielo si matiz...si un laos...si alte poze...sunt slabe ca calitate facute cu telefonul sad.gif diferenta se vede mai bine in realitate.
Matizul e inelul albastru cel mare....prima si a 2-a poza,a 3a poza e un laos(se poate vedea in jud neamt),A 4-a e un cielo

8 Mar 2009, 18:49:
apelati cu incredere pe mess:banderas437 si pe PM
sergiu-iulian
la supernova pot pune asa ceva??
aly
In ce masura este afectata faza scurta?
Daca nu e afectata mult parca m-as baga si eu la un set.
dealer
QUOTE(aly @ 9 Mar 2009, 09:21)
In ce masura este afectata faza scurta?
Daca nu e afectata mult parca m-as baga si eu la un set.
*


aly,pot sa fac sa nu fie afectata deloc,dar o sa fie un pic mai slabe(putin de tot)fac spatele inelului mat,iar cand dai faza scurta,lumina de la faza scurta va trece prin inel,fara sa creieze umbra sau alta problema.
Anunt!

De astazi,datorita dorintei multor de a monta angel eyes fara sa desfaca farul,facem si inele care se prind pe exterior,pe far.Aceste inele sunt putin mai subtiri(au 3-4 mm) decat cele de montat in far,sunt transparente(deci poate trece lumina de la faza scurta si lunga prin ele)Aceste inele au spatele plat(unde se lipeste cu putin silicon de far)iar fata rotunda.Incercam sa le facem fumurii sa aiba aspect de ochelari,momentan sunt transparente.
Pe scurt se lipesc in cateva puncte pe sticla farului ,iar firele se duc pe sub far(e loc suficient la majoritatea masinilor intre far si bara)Inelele sunt rezistente la intemperii si apa,iar firele sunt subtiri si transparente. rolleyes.gif
dealer
UP!
aly
O poza cu inelele montate peste far facuta ziua ai?
dealer
QUOTE(aly @ 11 Mar 2009, 08:48)
O poza cu inelele montate peste far facuta ziua ai?
*


o sa fac maine daca am timp...acum am primit niste comenzi pt bmw e36 si niste passaturi...si nu prea stau sa aplic peste...daca ma timp o sa pun si fac si o poza...Imi dau seama cam ce vrei sa vezi...si iti spun ca se observa ca e aplicat ceva pe far...inelul e transparent dar tot se vede ca e aplicat...dar noaptea se vede frumos,si ziua..iar de incomadat nu incomodeaza,si e si usor de montat.(Nimic nu e 100% perfect) sad.gif

11 Mar 2009, 20:32:
up
\
Miker
Pe faruri aftermarket de logan te bagi sa umbi ? Adica sa le dezlipesti sa inlocuiesti angelurile si sa lipesti sticla la loc ? . . . ?
dealer
QUOTE(Miker @ 12 Mar 2009, 02:11)
Pe faruri aftermarket de logan te bagi sa umbi ? Adica sa le dezlipesti sa inlocuiesti angelurile si sa lipesti sticla la loc ? . . . ?
*


smile.gif ce vrei u sa modifici?ca am vazut in poza ca sunt albastre...nu prea m a bag sa desfac de astea,ca is cam bicisnice..si nu stiu sa nu se strice ceva.
:)mai bine iti fac 2 si pt proiectoare,tot albastre smile.gif

12 Mar 2009, 19:37:
smile.gif anunt!din pacate materialele in romania sunt tot mai proaste si tot mai scumpe...asa ca am crescut pretul!!
...4 inele orice culoare si diametru-55 ron!! smile.gif
Miker
Am inteles . . . Imi pare rau dat la proiectoare mi se pare tiganie sa-ti pui angel-uri smile.gif parerea mea iar farurile stiu doar ca sunt lipite sunt ce-i drept albastre (alb xenon) eu imi doream sa am cercurile pe albastru.
jungle_21
Merci pentru info.De lipit banuiesc ca tot cu ceva mastic s-ar lipi inapoi sticla de far nu?
dealer
QUOTE(jungle_21 @ 13 Mar 2009, 02:27)
Merci pentru info.De lipit banuiesc ca tot cu ceva mastic s-ar lipi inapoi sticla de far nu?
*


NPC!
Merge cu silicon sanitar(ca se etanseaza foarte bine)merge si cu un mastic care se gaseste la magazine auto(de culoare rosie)sau daca le-ai dezlipit in cuptor pui sticla la loc pe far si le pui inapoi 5 min in cuptor,si se lipeste tot siliconul original. smile.gif

13 Mar 2009, 09:33:
QUOTE(Miker @ 13 Mar 2009, 02:09)
Am inteles . . . Imi pare rau dat la proiectoare mi se pare tiganie sa-ti pui angel-uri smile.gif parerea mea iar farurile stiu doar ca sunt lipite sunt ce-i drept albastre (alb xenon) eu imi doream sa am cercurile pe albastru.
*


smile.gif Te as fi ajutat dar la faruri din astea din comert nu am experienta si decat sa bulesc ceva mai bine stau in banca mea.Inelele din ele stiu sigur ca sunt facute cum le fac si eu . smile.gif poate cu alta okazie te ajut...imi place masina ta! smile.gif

13 Mar 2009, 19:06:
smile.gif valabil...hai pt orice fara frica.
dealer
up. smile.gif
thektalin
ai montat pe supernova, trebuie tot la fel desfacut geamul? Multumesc.

PS: Poze dak ai cumva.
dealer
QUOTE(thektalin @ 15 Mar 2009, 01:13)
ai montat pe supernova, trebuie tot la fel desfacut geamul? Multumesc.

PS: Poze dak ai cumva.
*


Trebuie desfacut geamul,ca nu au pe unde sa intre(ai doar o gaura pt bec) smile.gif facem pt orce masina.
poze nu am,o sa iasa ca la cielo wow(ai poza mai sus)
dealer
smile.gif
dealer
dry.gif up
addyaddu
pe tico a pus careva??? poze daca da.
Se pot monta macar?
dealer
QUOTE(addyaddu @ 18 Mar 2009, 08:19)
pe tico a pus careva??? poze daca da.
Se pot monta macar?
*


smile.gif se pot monta.pana acum nimeni nu mi-a cerut,pe tico.
nici pe dacii nu am mai montat de ceva timp....se vede ca e criza.in curand voi pune poze cu o 1310 cu 4 faruri. smile.gif
twingo_buc
pentru twingo, dar vreau doar doua inele ca nu am ce face cu 4, cat ma costa?
dealer
QUOTE(twingo_buc @ 18 Mar 2009, 18:36)
pentru twingo, dar vreau doar doua inele ca nu am ce face cu 4, cat ma costa?
*


twingo_buc te costa 35 ron.......am mai spus pretul si pentru 2 bucati.
smile.gif deasemenea va puteti cupla cate 2 si va fac 4 inele de diametre diferite....iesiti mai bine ca dati transportul pe din 2,si 55 ron impartiti tot la 2 smile.gif
twingo_buc
ti`am dat add pe mess, sper sa intri curand sa discutam acolo, okei?
addyaddu
ms. o sa iau masurile si ne auzim wink.gif
dealer
smile.gif valabil. smile.gif smile.gif
dealer
valabil!
UP
dealer
criza mare!
dar UP!!!!!!!!
dany_av
pe inconfundabila dacia logan ai montat pe farurile stock ? daca ai montat te-as ruga sa postezi niste poze. multumec anticipat.
dealer
up....pozele cu logan intarzie un pic...la fel si cele cu dacia 1310 cu 4 faruri....is din tara si abia au ajuns coletele,astept si eu poze de la clienti.
dealer
up,valabil.
king5ize
chiar m-ar interesa pt o dacie 1310 cu 4 faruri dar as vrea sa vad intai cam cum ar arata si din ce oras esti?...ms anticipat biggrin.gif
sechi
M-ar interesa si pe mine pentru dacie cu 4 faruri rotunde. Ce-mi recomanzi? Cat costa?
Se pot introduce prin gaura becului, ca sa nu mai demontez sticla de pe far?
Multumesc anticipat!
Adrian_Boy
QUOTE(dealer @ 18 Mar 2009, 18:24)
smile.gif se pot monta.pana acum nimeni nu mi-a cerut,pe tico.
nici pe dacii nu am mai montat de ceva timp....se vede ca e criza.in curand voi pune poze cu o 1310 cu 4 faruri. smile.gif
*




cand ?

o poza facuta ziua, sunt curios cat de tare lumineaza, la cat se alimenteaza, are o marja de alimentare ?
dealer
smile.gif Se alimenteaza la curentul de la masina direct de la orice sursa(de la faruri de la pozitie,orice)o marja la care functioneaza este 8v-14v(de la 8v>se vede normal dar functioneaza si la 3v)nu se ard la supra sarcina.. la nimic.
sad.gif Pozele din cate se vede intarzie sa apara.am trimis mai multe seturi pentru dacia 1310 cu 4 faruri(inelele au diametru de 12 cm)dar pana acum nimeni nu mi a trimis pozele promise cu ele montate.Multi spun ca vor sa desfaca sticla si ca nu au avut timp.
De saptamana aceasta facem seturi care intra si prin gaura de la bec,ineleul e facut din 3 bucati care se baga prin gaura le bec in far iar pe urma cu ceva rabdare se mufeaza in far.
Miercuri garantez!! ca o sa pun poze cu inele montate prin gaura la far la o dacie 1310 din 1997.cu montaj facut de mine in bacau.si pana atunci sper sa imi trimita si alti clienti poze cu inelele montate.
Sunt din bacau.. smile.gif
swee7boy
pe laguna 2 ai montat ?
dealer
sad.gif lagunele is cam complicate...nu am montat...la 2 trebuie neaparat sa desfaci sticla,pentru montaj,doar asa se pot monta. smile.gif
dealer
rezolutie proasta...se vede mai bn cu ochiul liber plange.gifplange.gifplange.gif
incerc ca maine sa vin cu unele mai clare smile.gif
dealer
Valabil.up

2 Apr 2009, 17:26:
smile.gif smile.gif smile.gif smile.gif
dealer
smile.gif smile.gif smile.gif valabil..up!!!
dealer
up
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.