Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Planetara
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Piese auto - Dacia SuperNova
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Iulikk
Stai sa vezi dupa 10-20 de mii de km cand incep sa bata...
cata82
Iulikk , daca faci liniute la semafor sau accelerezi in curbe , iei gropi normal ca o sa te tina 10.000 km .
Ultima data am avut pe masina planetare reconditionate in Pipera-Tunari si m-au tinut 15.000 km , astea nu vad de ce nu mar tine 30-40.000 km .
djasu82
nu cred ca te tin 30 de mii sincer , cele bune sunt cele nemtesti dai un ban dar stai in fata si pentru logan as recomanda la fel cine are logan sau vrea sa-si cumpere ca sa stea linistit.
Cele de uzina te tin 100 de mii daca nu o zapacesti in curbe si plecari in forta de pe loc.
Daca nu mai ti rabla autosped!
Iulikk
QUOTE(cata82 @ 6 Jun 2011, 21:37)
Iulikk ,  daca  faci  liniute  la  semafor  sau  accelerezi  in  curbe  ,  iei  gropi  normal  ca  o  sa  te  tina  10.000 km .
*



Am 75 de mii si inca tin planetarele originale. Dar vei vedea ca am dreptate. Vorbim peste 2 ani icon_mrgreen.gif . No offence cheers.gif .
Andreyutz
decat sa imi iau autospeed mai bine ricambi...o mai tin nu stiu cat dar dak fac o treaba si iau ceva sa iau ceva bun. As mai putea sa iau stanga de origine la 350 de la cineva cunoscut din vitan si dreapta ricambi..dar ma gandeam sa iau din Tunari k cica sunt alea pe bile dar nu stiu ce sa zic de firma k nu am mai auzit cum o fii? dry.gif
cata82
QUOTE(Iulikk @ 6 Jun 2011, 21:21)
Am 75 de mii si inca tin planetarele originale. Dar vei vedea ca am dreptate. Vorbim peste 2 ani icon_mrgreen.gif . No offence cheers.gif .
*



Stai linistit , nu m-am suparat fiecare e stapan pe masina lui si isi ia ce vrea si de unde vrea .
Daca ma tin trei ani , e bine . Cele originale nu se compara cu Autospeed , Ricambi etc , tin si 100 de mii .

6 Jun 2011, 21:56:
QUOTE(Andreyutz @ 6 Jun 2011, 21:31)
decat sa imi iau autospeed mai bine ricambi...o mai tin nu stiu cat dar dak fac o treaba si iau ceva sa iau ceva bun. As mai putea sa iau stanga de origine la 350 de la cineva cunoscut din vitan si dreapta ricambi..dar ma gandeam sa iau din Tunari k cica sunt alea pe bile dar nu stiu ce sa zic de firma k nu am mai auzit cum o fii? dry.gif
*



Ori iti iei ambele de ricambi , ori ambele de uzina , ricambi are axul planetar mai subtire si o sa dezechilibrezi puntea fata .
bobomaster
"Ori iti iei ambele de ricambi , ori ambele de uzina , ricambi are axul planetar mai subtire si o sa dezechilibrezi puntea fata ." radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
cata82
QUOTE(bobomaster @ 6 Jun 2011, 22:15)
"Ori iti iei ambele de ricambi , ori ambele de uzina , ricambi are axul planetar mai subtire si o sa dezechilibrezi puntea fata ."  radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif
*



Nu stiu ce-o fi asa de amuzant , dute intr-un service autorizat Dacia si intereseaza-te .
B205And
Pana la urma iau ambele ricambi si gata...sper sa nu am si ceva la cutie k am joc mare la roata cand dau fata spare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.