Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Program intocmire devize - caut
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
paul_p
Am nevoie de un program pentru intocmit devize pentru instalatii electrice. Intuitiv si usor de folosit.
As vrea sa fie nativ windows, nu foxpro de DOS cum am vazut ca sunt unele.
Daca lucreaza si in retea cu atat mai bine.

Nu as vrea sa coste totusi o avere, ceva de ordinul sutelor de euro ar fi suficient pentru ce am eu nevoie.

M-am tot uitat pe net, dar aici toate programele arata bine si sunt extraordinare smile.gif. Doar nu-i doare gura sa se laude.

Ar fi super daca aveti ceva recomandari, sau din contra, e bine de stiut si ce programe trebuie sa evit.
argon
de la astia folosesc, tot in instalatii electrice. http://deviz.ro/devize
paul_p
Este vorba de o versiune mai moderna a lui doclib?
Esti multumit de el, este OK, are ceva minusuri? Te descurci usor cu el? Este stabil?

Vad ca au si o versiune demo, o sa o descarc sa arunc si eu o privire.
yoncv
N-are legatura cu Doclib, e facut de alta firma.

Apropo de Doclib, poate nu stiati: ultima versiune functioneaza doar cind esti conectat la Internet si transmite prin Internet, la serverele lor (Infserv) tot ce tastezi in program!
argon
s-a trecut de la doclib la windoc deviz asta, e ok, si stabil, eu nu prea lucru asa mult, da colegele sunt multumite. Si service-ul e ok, sunt politicosi oricand suni, si am sunat de vreo 5 ori pentru reactivare, nu din vina lor, ci am tot schimbat pc-ul pe care e instalat.
paul_p
Am instalat windoc devize, dar se misca groaznic de incet, desi PC-ul are o configuratie excelenta.
Oare sa fie vreo incompatibiltate cu Vista sau are programul vreo problema?
C a t a l i n
Doclib zic și eu...
argon
QUOTE(paul_p @ 17 Mar 2009, 00:56)
Am instalat windoc devize, dar se misca groaznic de incet, desi PC-ul are o configuratie excelenta.
Oare sa fie vreo incompatibiltate cu Vista sau are programul vreo problema?
*




P4, Northwood 2000 mhz, 256 ram, fara placa video(daca ar conta) cu XP, se misca excelent.
yoncv
Merge si pe Vista, fara probleme.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.