Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ajutati-ma
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Piese auto - Dacia SuperNova
eugen tm
buna
De cateva luni imi curge antigelul in masina (mecanicul mi-a spus ca radiatorul de incalzire e spart). Am lasat sa curga antigelul, am dat jos capacul din dreapta de sub bord, am desfacut suruburile, am incercat sa scot radiatorul, dar nu reusesc nicicum, nu stiu ce sa mai desfac ca sa iasa. Poate cineva sa ma ajute? Merci...
26-Kbe
Salut,
Pt a scoate caloriferul este necesar sa desfaci consola centrala, trebuie sa dai jos carcasa filtrului de aer pentru a avea acces la cele doua furtune, carcasa aerotermei sa o poti trage inspre tine si iese caloriferul smile.gif montajul se face in ordine inversa smile.gif
spor la treaba.
eugen tm

Merci. Din pacate nu reusesc sa dau jos furtunul de jos pt ca colierul este intors (numai daca rup partea care iese de sub bord). Consola centrala cum o dau jos (scuza-ma dar sunt incepator si n-am bani de service...)?
26-Kbe
Taie cu o panza de bonfaier teava care iese din calorifer... normal ar trebui sa poti rasuci furtunul si sa desfaci colierul cu un patent sau cleste...aeroterma are doua suruburi in interior-ul masini in partea de sus nu mai tin minte daca mai are si la motor in partea cu vasul de spalat parbriz .....cauta pe forum ca era postat cu poze cum se schimba caloriferul cu poze etc...
Daca esti din bucuresti pot sa te ajut sambata smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.