Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Fulie defazoare
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
ex5
Vand fulie defazoare, inlocuita cu una noua pe masina din semnatura, datorita unor zgomote care apareau cand motorul era mentinut la o turatie constanta intre 1500-2000 rpm. Din pacate problema nu sa rezolvat, asa ca am ramas cu o fulie disponibila pt. cine are nevoie. Pret 400RON
0744673564
ex5
up
ex5
up 350RON
rino
up si ce cod are?
ex5
up
ex5
up
andu38
De fulie nu am nevoie ,dar poate iti pot da un sfat vizavi de zgomot la turatie 1500-2000.Cureaua de agregate cand ai schimbat-o ultima data?Si nu-i importanta cureaua cat rolele care conduc cureaua si care la mine din cauza uzurii avea masina exact acelasi comportament.Dupa schimarea celor 2 role si cureaua masina mergea ca noua.Eu am schimbat concomitent si distributia unde si acolo sunt 2 role si pompa de apa care si acelea aveau joc .Totusi masina avea doar 75000 km.
rino
surubul est pare a fi schimbat cu cel din vest
ex5
Asa pare, dar fulia a fost scoasa in prezenta mea si nu a umblat nimeni la ea. Masina a fost adusa din Germania cu un an in urma si a mers perfect pana in octombrie cand a inceput sa faca acel zgomot. Ce sa intamplat inainte nu am de unde sa stiu. Din cauza acelui zgomot am schimbat distrubutie, pompa apa, galet, curea accesorii, intinzator.
Pana la urma problema am rezolvat-o schimband elelctrovalva ce comanda fulia si totul a revenit la normal. Asa ca nu am cum sa accept oferta d-lui Rino de 50 Ron. Din punctul meu de vedere acea fulie este perfect functionala.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.