Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: se opreste la relantiv
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Marcel_K
Dupa ce incepe sa se incalzeasca motorul, la relantiv se opreste motorul pana ce se incalzeste si pe urma merge normal. Ce poate fi?
yon
ai incercat sa maresti putin relantiul sau sa pleci cu socul tras pana se incalzeste putin?
Marcel_K
relantiul este la 1000 si cu socul tras merg si tot se opreste
Mario 86
marcel acceasi problema am avut si eu acu cateva luni ,pe a mea tragea aer fals pe la garniturile de sub carburator,cat era rece nu satea deloc la relanti acuma de cand am schimbat alea merge bine
yon
eu iti dau un sfat, incearca sa faci cam toate reglajele la masina ta si apoi vezi cum se comporta, regleaza tacheti , curata carburatorul, monteaza o aprindere electronica (daca nu ai deja) , schimba platina in caz ca nu pui aprindere cu senzor si ar mai ramane de reglat avansul. eu zic prima data sa incerci prin reglare tachetilor si a amestecului carburant, apoi daca tot nu merge treci la curatat carburator si reglat aprindere. cam la fel se comporta si a mea si am scapat de probleme regland tacheti si corectand putin avansul. multa bafta!
Marcel_K
multumesc de raspunsuri o sa fac ce miati zis si sper ca o sa mearga
Deadly
Salut, sunt si eu incepator pe aici si vreau sa va salut pe toti. biggrin.gif Pararea mea e sa asculti sfatul lui @yon, pentru ca la fel am patit si eu si s-a rezolvat din reglaje. Multa bafta. smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.