Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: semnalizari
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
beny adam
am si eu o problema..
de ceva timp nu mai merg semnalizarile..adik se aprind si stau aprinse in loc sa licare, sa fie intermitente..si la avarie e la fel..
stie cineva de unde e buba si cum se poate rezolva??
ms de ajutor..
gangara
foarte probabil releul de semnalizare
crissoo7
da... cum a zis colegul, este releul de semnalizare care cel mai probabil se afla in spatele ceasurilor din bord... si care pur si simplu se scoate din mufa aia in forma de cruce si se repara sau se inlocuieste.. nu am desfacut niciodata unu'...
Mario 86
ii releu de semnalizare iti zic sigur acceasi problema am avut si eu cu ea,si i-am schimbat releu si gata sa rezolvat,spor la treaba
bufaru
QUOTE(beny adam @ 12 Mar 2009, 00:38)
am si eu o problema..
de ceva timp nu mai merg semnalizarile..adik se aprind si stau aprinse in loc sa licare, sa fie intermitente..si la avarie e la fel..
stie cineva de unde e buba si cum se poate rezolva??
ms de ajutor..
*


daca nu merge cum zic colegii vezi ca poate nu ai ,,plus" la siguranta incearca cu n fir de la baterie direct pe siguranta(eu am patit-o si am facut punte intre siguranta de la aeroterma si semnalizare pana am reusit sa imi9 iau un tablou de sig nou)

bafta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.