Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Clapeta descgidere portiera
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
NICK82
Slutare tuturor,
Revin cu o noua problema.
Avand ghinionul ca berlina mea pe carburatie '99 sa fie dotata cu clapeta deschidere a portierelor gen dacia berlina injectie,inevitabil au aparut probleme la acest mecanism la portiera de la sofer.Acum o saptamana am schimbat clapeta cu una de srl.Toate bune si frumoase pana ieri cand am vrut sama intorc acasa de la padure...surpriza...am ramas cu manerul in mana...se rupsese.
Dar nu asta e marea problema..se inlocuieste.Ci metoda prin care se inlocuieste.
Mi-a luat vreo 2 ore de chin pana am schimbat-o.Daca a mai schimbat cineva clapeta asta nenorocita si a mers usor...as dori sa-mi spuna si mie cum.
Multumesc.
SGM.MYKE
N-ai sa vezi. Eu am gaurit pe exterior sa pot scoate unul dintre suruburi care s-a gandit sa rugineasca si sa se blocheze si mai era si cel cu acces mai greu.
NICK82
Ma gandesc serios sa schimb portiera,cu una cu incuiestoare normala.
B-03-YHD
Daca le schimbi pe toate si o revopsesti... Daca nu, iese o tiganie. Pune de uzina si ar trebui sa te tina tot cat prima. Du-te la un tinichigiu si scapi de munca. Nu poate sa-ti ia prea mult si are antrenament.
ydaniel
ia de uamt:)
e greu sa schimbi,si eu m-am chinuit;)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.