Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: 3 intrebari carburator dublu corp, servo frana ....
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
cannavaro
1)Unde se poate regla in Bucuresti un carburator dublucorp webber? Cat costa? Pot sa il reglez si acasa?

2)Cum imi dau seama daca pompa de servofrana e sparta? Am remarcat ca daca indoi furtunul dintre pompa si galeria carburatorului astfel incat sa nu mai treaca aer prin el creste putin turatia motorului. Un prieten care se pricepe la d-astea mi-a spus ca ar fi sparta. ?!

3) Masina intra usor in treptele 1-2-3-4 dar in marcharriere sare sau intra foarte rar cum trebuie. Care sa fie problema?
emilperijoc
2) prietenul tau are dreptate incearca totusi sa inlocuiesti supapa aceea alba daca tot asa face .... inlocuiesti servofrana
1 si 3 nu am idee....
cannavaro
Te referi la supapa dintre furtunul de la galerie si servofrana? O servofrana noua cam cat costa? Am inteles ca ar fi mai buna cea de papuc pe benzina, se potriveste la fix in locul celei standard si e mai mare.
ydaniel
in bucuresti erau 3 standuri de reglare:unul la INMT,unul la un service de prin sect2 si unul la AMG.din cate stiu doar cel de la AMG mai este functional.
ce vrei tu-cu trimisu prin posta si reglat-este un service din bv care se ocupa cu asa ceva,oamenii de acolo au lucrat candva la Intreprinderea Nr 2,cunoscuta si sub numele de carfil.
dacia si orice mas nu are pompa de servo:)
cel mai cumperi cumperi o servofrana noua:) de autonova:)
e normal,1-2-3-4 sunt trepte sincronizate, MI nu este.
cannavaro
N-am scris nicaieri ca vreau sa trimit prin posta. Am inteles ca mai lucreaza service-ul din Pantelimon unde voi merge. Ma gandeam sa cumpar direct o pompa de diesel cu servofrana aferenta.
argon
nu, iei pompa de Autonova, si doar tulumba de papuc diesel.
cannavaro
Si gasesc separat la magazin tulumba? De ce nu e bine sa iau pompa de diesel cu totul?
danut 69-71
QUOTE(cannavaro @ 16 Mar 2009, 14:37)
1)Unde se poate regla in Bucuresti un carburator dublucorp webber? Cat costa? Pot sa il reglez si acasa?

*



Daca esti interesat de un Weber dublu-corp nou , iti dau un nr.tel . al proprietarului .! wink.gif
ydaniel
normal ca se gasesc separat.
@danut-ce model:)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.