Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR]Telecomanda alarma Eaglemaster
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
luci974
Cumpar o telecomanda sau o carcasa de telecomanda ca cea din poza.Sa fie noua sau in stare buna.
Lucian,0741/258.403
Bitu
Salut!
Am eu doua. Una noua, nefolosita, cealalta folosita cam 4-5 luni pana a intrat apa in cutia alarmei.
Pret......cat crezi.
Daca te intereseaza, pun si poze.
Numai bine!
luci974
30 ron e ok pe ambele?platesc eu trasportul.
Bitu
ok. Maine le caut sa vad prin ce raft sunt.
Adresa pe PM te rog.
Numai bine!
madkat
ati rezolvat?
ma interesa si pe mine una din acele telecomanzi eaglemaster smile.gif
goahead
ma intereseaza si pe mine o telecomnda, sau chiar amandoua, daca mai are cineva si poate si un manual
flavius1611
puteti lua orice telecomanda,de la orice alarma.
trebuie ca alarma sa stie sa invete frecventa telecomenzii pe care o luati.
deci daca mai aveti manualul alarmei de pe masina,cititi si vedeti daca alarma stie sa retina frecventa de la noua telecomanda.
bafta
goahead
am incercat cu trei telecomenzi diferite si nu reactioneaza sau nu le simte deloc
flavius1611
trebuie invatat alarma sa stie frecventa noilor telecomenzi.
citeste in cartea ei de instructiuni cum trebuie sa procedezi,altfel nu vei reusi.
bafta
goahead
din pacate nu am manualul, iar din ce am vazut in interior alarma este eaglemaster cl3410, nu am gasit nimic referitor la aceasta alarma; insa procedura de intrare a alarmei in modul de memorare al telecomenzilor o cunosc, dar nu vrea sa recunoasca acele modele
megane2.2
daca-ar face plopu mere ar sti si alarma ce telecomanda ai tu in buzunar , FALS , TREBUIE MUSAI TELECOMANDA DE LA ACELASI TIP DE ALARMA SI DUPA ACEEA O POTI PROGRAMA .
sobolan
QUOTE(megane2.2 @ 27 Mar 2009, 15:37)
daca-ar face plopu mere ar sti si alarma ce telecomanda ai tu in buzunar , FALS , TREBUIE MUSAI TELECOMANDA DE LA ACELASI TIP DE ALARMA SI DUPA ACEEA O POTI PROGRAMA .
*




fals ce zici tu....eaglemaster-ul "vede" si telecomenzi cu 2 butoane de alarma scorpion.....
madkat
hai ca treaba asta m-a pus la ambitie
masina pt care imi trebuia are inchidere si cu butoane - aftermarket dar buna, nu stift de piata
o sa incerc sa programez eaglemasterul sa vada cheile smile.gif
sunt curios ce iese
luci974
Am gasit 2 telecomenzi si momentan la una schimbat carcasa cu a mea tongue.gif si pe cealanta am sa incerc sa o programez.
goahead
cred ca ar trebui sa schimbam denumirea topicului (compatibilitatea dintre alarma si telecomanda); nu cred ca merge, dar putem incerca eu am trei care nu merg(pe un eaglemaster cl3410 am incercat telecomanda de la un cenmax 222, a'safe cs-27 asta e o alarma de 14 ani si cea de a treaia stiu ca a fost cumparata de la real si nu este nici pilot nici thunder) smile.gif
acum sant curios de telecomanda de la alarma scorpion, dar nush de unde sa iau una sa-i fac o proba.
flavius1611
am eu 2 telecomenzi de scorpion tongue.gif
madkat
nu merge ORICE telecomanda...
cea de IC in cheie de care ziceam mai sus - initial pare sa fie recunoscuta (alarma piuie de confirmare) dar in utilizare normala nu reactioneaza la apasarea butoanelor cheii...
goahead
deci se pare ca nu au cum sa functioneze (sisteme, cipuri, frecvente diferite); dar acelasi producator si modele diferite o merge?
si principala mea problema .. de unde i-au o telecomanda sau dou pt eaglemaster?
electric
am o telecomanda de la alarma eaglemaster perfect functionala . 15 ron doar pentru bucuresti.
ronin33dan
Eu zic sa nu te mai chinui si sa te uiti AICI si ai sa fii mai tare !!! tongue.gif

Scapi si de chinuti si de incercari si de bani aruncati aiurea.
madkat
pai ronin - eu cheile si modulul le am in genul a ce ai tu de vanzare, is chiar foarte ok
problema e ca alarma se atarna de cheie - si una din telec. nici nu mai merge... daca pui matale de un transport de alarme "upgrade" sa se lege la IC - atunci o sa ai destui clienti - inclusiv pe mine

dar nu vipere sau alte naparci la 300-400 lei wink.gif
argon
QUOTE(ronin33dan @ 31 Mar 2009, 13:11)
Scapi si de chinuti si de incercari si de bani aruncati aiurea.
*




tocmai de aia am luat tot de pe forum exact ce vinzi tu cu 100 ron cu 70 ron si am economisit 30 ron wink.gif asta apropos de offtopic nesimtirea de a-ti face reclama pe unde apuci la marfa ta, nu-ti ajunge topicul tau?
goahead
ELECTRIC ... mai ai telecomanda? eu sant tot din buc , cum ne intalnim
goahead
QUOTE(electric @ 30 Mar 2009, 22:07)
am o telecomanda de la alarma eaglemaster perfect functionala . 15 ron doar pentru bucuresti.
*


electric, nu mai intri si tu pe aici sa-mi zici daca mai ai telecomanda aia?!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.