Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Parasolar Sofer
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Piese auto - Dacia SuperNova
djvibecmc
Salutare.. nu am gasit la nimeni problema aceasta pe forum ( Sau nu am cautat destul ), oricum problema mea este parasolarul sofer de la DSN... cand mergeam asta vara si imi bate soarele dintr-o parte ... m-am gandit eu unsure.gif sa trag parasolarul spre geam paralel cu geamul.. si poc s-a rupt ... si deatunci il tin prins intr-o chestie de plastic care nu stiu ce rol are acolo.. Eh.. Ideea e ca acum a cam venit, sau a fost , dar o sa vina sigur soarele... si sincer si cu ochelari de soare daca iti bate direct in fata e nasol... Aveti idee cam cat costa un parasolar sofer pentru DSN Clima si unde as gasi? ( am cautat mai demult dar nu m-am zbatut)... Multumesc anticipat.
Sc2oo2p
Nu ai cautat tu destul ca tre' sa se gaseasca la majoritatea magazinelor cu accesorii pt DSN. Eu m-am confruntat cu aceeasi problema si mi-am pus un parasolar aplicat facut din colant mat negru lat de 20 de cm. Bineinteles, pot aparea probleme cu "organele"
Sc2oo2p
Am uitat sa mentionez ca-i da si un aspect estetic destul de dragut rolleyes.gif
djvibecmc
Am parasolar din acela in parbriz... din acela alabstru.. care se pierde.... dar eu vroiam unul din acela... mersi oricum pentru sugestie... oricum nu prea vreau sa am de-a face de niciun fel cu garcea smile.gif
madkat
de unde ai luat parasolar d'ala in degradeu ca vreau shi eu... si cam cat te-a costat? - si apropo si eu am rupt parasolu din stanga da m-am obisnuit fara... conduc cu ochelari de soare cand e cazu... biggrin.gif
asarban
Parasolar STANGA (fara oglinda) 450 000 in Vitan
Parasolar DREAPTA (cu oglinda) 600 000 in vitan
Parasolar DREAPTA (fara oglinda) 500 000 in vitan
De ce dracu e diferenta intre stanga si dreapta nu stiu,,.
bogdan_o
OFF. Pai si-au stors cei de la Dacia creierii si au scornit un parasolar pentru sofer, ca doar trebuia. Acum, efortul a fost mai mare pentru cel din dreapta ca trebuiau sa faca ei cumva sa semene dar totusi sa poata fi pus in dreapta. Si poate tocmai de-aia in costul de fabricatie intra mai multe cheltuieli cu cercetarea-dezvoltarea.
djvibecmc
Mi-am luat din vitan... am dat 350 000 pe el...
dee_dee_al
am fost azi in vitan
parasolar stanga(sofer) fara oglinda- 65 ron
parasolar drepta(pasager) cu oglinda- 40 ron

treaba e ca erau identice,ba chiar cel cu oglina mai ieftin cu 25 ron.tare haios.l-am intrebat pe nenea de vindea de ce e mai scump ala fara oglinda si mi-a dat un raspuns de am ramas blocat : "CA ASA E" radmasa.gif
djasu82
oare daca ar fi acel nene inregistrat pe acest forum cum s-ar simti biggrin.gif ca nu ar mai cumpara nimeni de la taraba lui daca nu reduce pretul.
Maskatu
QUOTE(dee_dee_al @ 28 Nov 2008, 19:36)
am fost azi in vitan
parasolar stanga(sofer) fara oglinda- 65 ron
parasolar drepta(pasager) cu oglinda- 40 ron

treaba e ca erau identice,ba chiar cel cu oglina mai ieftin cu 25 ron.tare haios.l-am intrebat pe nenea de vindea de ce e mai scump ala fara oglinda si mi-a dat un raspuns de am ramas blocat : "CA ASA E"  radmasa.gif
*


Ce scoruri... ohmy.gif O gramada de bani pe niste nimicuri. Astea nu se vand si nu prea cred ca se gasesc, si deaia le umfla astia. Asa am intrebat eu de plasticul ala de la frana de mana, pe langa faptul ca nu avea decat intr-un singur loc in tot vitanul, costa 40 ron
Sudsemnatu
duceti-va la pitesti
Maskatu
Poi sa strangem vreo 1000 de euro blush.gif , si atunci ar merita drumul spre pitesti ... dar sa te duci la pitesti pentru nimicuri dastea, parca nu prea iti vine blink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.