Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Motor Dacia 1400 (cu Acte)
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
zxc
salutare;
incerc sa pun pe roti o dacie 1310 al carei bloc motor s-a fisurat (fisura mare, nu merge epoxi, sudura etc).
In consecinta caut un motor 1400 cmc in stare buna sau reparabil, sau chiar un bloc motor bun - in functie de ce apare pe aici.
As mai fi interesat de un carlig de remorcare si o cutie de viteze pentru aceeasi masina - dar astea sunt mai putin presante.

merci
zxc
up
zxc
nici macar un motor în stare bunicică de 1300 cu acte nu se găsește?
Remaul ăsta distruge piața
dacia_gpg
Am eu motor 1300 palie normal, acte nu-ti trebuie ptr omologare, pot sa-ti dau si un remorchier!Tel.0741/90.66.87
zxc
QUOTE(dacia_gpg @ 24 Mar 2009, 16:27)
Am eu motor 1300 palie normal, acte nu-ti trebuie ptr omologare, pot sa-ti dau si un remorchier!Tel.0741/90.66.87
*




multumesc colega, dar sper sa gasesc ceva mai pe aproape.
Cred ca trebuie sa "bat" targurile.
disponibilu
sal cat dai pe un motor 1.4 este defect dar iti dau la el set motor 1.4 nou cuzineti biela noi cuzineti palier noi ; capac pompa apa nou ;carburator si pompa reconditionate si ulei nou in el si filtru ulei nou pe el 0723183204
catalinduran
am motor de fabrica folosit 10 000 km cu acte + garantie
am pus motor diesel pe masina am dovada
salut
scarlatdan
am eu motorul complet(carb, pompa apa, radiator, alternator,electromotor, tot ce tine de motor) are 28.000km reali(neumblat la el) capacul de la culbutori este nichelat din fabrica. Ca cilindree este cel de 1.3 Poti sa vezi si cum merge ca inca mai este pe masina. Ca pret 500 lei. scarlatdan@yahoo.com
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.